Spin Kamış Uç Halkası Değişimi

Konu, 'Kamışlar' kısmında fztyasin tarafından paylaşıldı.

1. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Cevabi var, yaptikta biliyoruz :) oyle herseyi devletten bekleme :D

2. fztyasin

fztyasin yasin özkan

:) O zaman fikir yürüteyim abi.
    Parçayı sap kısmından hafif daraltsak mesela kargaburun vs. ile. Ya da biraz silikonu fazla yapıp dondursak ardından ikinci kat silikon atarken parçayı monte etsek???

Ya da kamışın uç kısmına bant yapıştırıp veya ipek iplik sarıp ondan sonra halkayı monte etsek??

Tıkandım hocam bi ip ucu ver :D (Bari pi=3 olsun)

3. çılgınbalıkçı

çılgınbalıkçı ŞABAN

Uç halka ve diğerleri mm olarak piyasada mevcut,ben karbonat ve japon yapıştırıcı kullanıyorum süper oluyor:)

4. bearing

bearing erdal demir

emek verilerek hazırlanan çok güzel ve pratik bir konu olmuş, eline sağlık :)

diğer halkaları değiştirmek bu konuda anlatılandan çok farklı elbette.

oldukça emek, zaman ve el yatkınlığı gerektirir. tabiki bunun için gereken ekipman ve malzemelerde elde bulunmalıdır. oldukça kapsamlı bir konu olduğundan ayrı bir başlıkta müsait bir zamanda ele alabiliriz.

bu iş için gereken ekipman ve malzemelerin başlangıç seviyesindeki biri için toplam maliyeti 150-250 tl civarındadır. (modern motorlu ekipmanlar dahil) tümünü elde yapmak oldukça zaman kaybettireceği gibi donan epokside damlacıklı veya sarkık kalması gibi durumlar olabiliyor.

5. fztyasin

fztyasin yasin özkan

İpucu için teşekkürler şaban abi

6. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Sizlerin sayesinde denediğim bir yöntem :) teşekkür ederim erdal abi

7. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Ip sarican. Yaklasmissin :) sicim ipi, tesbih ipi gibi. Bir kat silikon, ustune sarican, olnadimi, bir kat daha. 4 kat sardigim oldu en genis halka icin. Estetik olarak nahos olsa da, islevsel olarak problem yaratmiyor.

8. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Doğru anlamış mıyım;
    1 - önce silikonu sıktık sonra bir kat tesbih ipi sardık, kuruduktan sonra bir kat daha silikon sıkıp parçayı yerleştirdik

2- bir kat tesbih ipini sardık, silikonu sıkıp parçayı yerleştirdik

Hangisi?? Bana sanki birincisiymiş gibi geldi :) bi de onun fotoğrafını çekeyim

9. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    1 numara. Ama ipin üstüne silikon dokmeden bir deneme yapmak faydalidir. Tam oturuyorsa sikikonlamak gerek

10. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Teşekkürler abi :) bir şey daha öğrenmiş oldum