LÜFER DENEDİK OLMADI:( LEVREĞE DEVAM...(iki rapor)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında timursen89422 tarafından paylaşıldı.

1. timursen89422

timursen89422 timur

İyi akşamlar( iki rapor birden)
    Duydukki izmir yöresinde kıyıdan lüfer çıkıyor hatta yasin kardeşimiz bile almış:D dedikki lüfer kıyıda birbirini yiyiyor karaya falan çıkıyor herhalde deyip lüfer organizasyonu yapıp bi deneme yapalım dedik:) (yasin takıldık biraz... sakın gönül koymayasın:) )
    27 ocak günü öğleden sonra ekipten Mustafa hoca ile birlikte lüfer çıkacağını ümit ettiğimiz yere hareket ettik saat 15:30 gibi avlağa varıp atçeke başladık balık yok:eek: akşam üstü tekneler biraz ilerimizde sırtı çekip lüfer alıyor biz o noktalara düşüremiyoruz bizim menzilede lüfer girmediğinden ilk lüfer denemesi fiyasko:eek:
    olacak işe bakalım deyip levrek merasına geçiyoruz
    ilk gittiğimiz yer çok bulanık biraz deneme yapıyoruz balık yok.başka bir mera deneyelim deyip yer değiştirdik orada da bayağı bi deneme yapıp sonuç alamayınca arabada istirahata çekildik gece 03:00 gibi kalkıp biraz daha çalıştık baktıkki ümit yok sabah suyu öbür merada daha umutlu deyip ilk levrek merasına dönme kararı aldık
    oradada çalışmaya devam:) arkadaş 600-750gr arası iki levrek aldı bende tık yok... kumsala ineyim orda deneyeyim dedim arabayla indim
    yağmurda hafiften yağıyor biraz denedim yok :eek: yağmurda hızlandı baktım uzaktan arkadaş tepelerde geziyor gideyimde iyice ıslanmasın dedim arabaya bindim telefonla arıyor usta senin bu seneki rekoru kırdım:eek: hemen gittim yanına
    ben boş boş dolanıyo sanıyorum o meğerse balık çekiyormuş:D
    ekipte busene 6 kilo ile rekor bendeydi 6,5kiloyla bizim rekor kırıldı sevinsemmi üzülsemmi bilemedimmrsparkle:rolleyes:
    daha sonra onun attığı yerde çalışıp kısa aralıklarla400-800gr arası 3 ispendek... 1100gr birde levrek kandırabildim arkadaş büyük balıktan sonra başka alamadı fazla zorlamadı da zaten
    sadece büyük balığın fotosu var gündüz çekilmiş o balıktan sonra diğerlerini çekmek aklımıza bile gelmedi:)

29 ocak nasıl olsa 15 tatil... balığamı gitsek acaba:)
    hoca yarın izmire hastaneye gideceğinden gelemiyor ekipteki öbür arkadaşlar çalışıyor . gerçi kendi işleri ama habersiz gitmek olmaz deyip diğer ikisinide aradım. biri yoğundu ama öbürü ekipten fatih 6,5 kilonunda gazıyla müsait olmuş hatta hazırlıklarada başlamış az sonra seni arayacaktım diyor.
    daha önce avlakta tanıştığımız bizim oradan engin adlı arkadaşı da alıp tutuyoruz deniz yolunu
    saat 17:00 gibi avlağa varıp akşam suyu çalışıyoruz. yaklaşık 15 kişi antremanda ama alan yok:eek: saat 20:00 civarı benim olta aniden ağırlaştı:eek: ama levreğe benzemiyor tahminim ya sübye ya kalamar:rolleyes: kıyıya 1-2 metre kala suyu foşurdatıp kaçtı:p silikonla oraya kadar gelmesi bile şaşırttı beni...
    avlak kalabalık vuruşta olmayınca aynı merada yer değiştirdik
    gittiğimiz yerde tanıdık birkişi var ortalık sakin.biraz muhabbetten sonra avlak sığ olduğu için oltalarımıza top takıp silikon çalışıyoruz
    fatih bi ara oltayı taşa taktı misinayı az akıntıya bırakıp hızlıca çektirince olta kurtuldu ama karnından bi ispendek tutup gelmiş:D adamdan bal damlıyo geçende atçekle 4200gr minekop tutmuştu:D :D bizim engine bir vuruş oldu hocam kepçe dedi hemen kepçeyi hazırladım ve balığı aldık 750gr levrek kepçesizde alınırmış :) akıntı yüksek olduğundan yarım kiloluk balık bile 2-3 kilo gibi geliyor:p 15dk sonra engin bidaha geliyor dedi 400-500gr arası ispendek:) bizde tık yok hemen engini sorguya aldım:D
    -engin ne takıyon birader:D
    -hocam sizin ekipten ferhatın tavsiye ettiği silikon vardı onu takıyom bak şu silikon
    -ooo biz o silikonu suda levrek varmı yokmu test için kullanıyoruz levrek varsa mutlaka vurur
    -ferhatta aynısını söylemişti abi sende yoksa vereyim sende at:)
    -var var takayım bari:D (şimdi diyeceksiniz madem test için kullanıyonda niye takmıyon:D )
    silikon 6cm olduğundan büyük balık hedeflediğim zamanlarda görseli daha fazla olan büyük silikon kullandığımdan pek kullanmıyorum...
    silikonu değiştirip çalışmaya devam yaklaşık 15dk sonra güzel bir vuruş aldım balık oltada engin hocam kepçe getireyimmi diyor akıntıdan çıksın ona göre söylerim diyorum akıntıda çok basıyor balık akıntıdan kurtuldu hala basıyor:D :D engin kepçe ile aldı balığı 3900gr lık güzel bir levrek:)
    daha sonra engin arka arkaya 3 tane 20-25cm arası ispendeği tutup suya iade etti:thumb: 2tane de bana vurdu bizde iade ettik:) o yavruların geçişinden sonra bir tane kiloluk 3 tanede 500-600gr ispendek aldım 3 kişi toplamda 9 balık alıkoyup 5 balığıda suya iade ederek avı sonlandırdık
    iki rapor olduğu için biraz uzun oldu:eek: tatil bittimi pek yazmayada vaktimiz olmaz herkese gönlündekilerin rasgelmesi dileğiyle:)

2. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Tebrikler Timur Abi.
    Zevkli, bol balıklı bir av yapmışsınız. Ama senin surat bir karış... Ben böyle güzel bir av yapsam mutluluktan ağzım kulaklarıma değer :)
    Saldıklarınız için ayrıca tebrikler. İnşallah büyüyünce yine gelirler oltalarınıza.

3. baraküda007

baraküda007 fatih

helal olsun timur abi balığı kırmışsınız yine maşa-allah tosun paşaya :thumb:

4. alcedo

alcedo ümit

Favori Kamış:
    Abu Garcia 2.40 7-28 gr
    Favori Makine:
    Abu Garcia Cardinale 3
    En İyi Avı:
    5,5 Kg aynalı sazan, 2,250 Levrek
    Çok güzel av olmuş tebrikler Timur hocam. Fatih bizim Bakırçay olan mı Engin de elektrikçi olan mı? Tekrardan tebrikler...

5. timursen89422

timursen89422 timur

teşekkürler:)
    en alttaki arkadaşın 6,5 kilo olan balık rekoru kırdırdık diye yüzümüz gülmez oldu:p

6. timursen89422

timursen89422 timur

gönderdiğin mesajı 1 hafta sonra biraz stok yaptıktan sonra cevaplayayım zira sonra kendimizde bulamıyoruz:eek: bi ara hollandadan getirttmek zorunda kaldık:eek:

7. timursen89422

timursen89422 timur

ta kendisi bakırçay olan:D fakat engin elektrikçi olan değil...

8. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler Timur hocam, güzel ve keyifli avlar olmuş.
    Daha güzel avlarınız olsun, rekoru geri almak nasip olsun. :)

9. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Abi tebrikler :) ilk cümleyi okuduğum anda gülmeye başladım hala da sırıtıyorum :) gönül koymak ne demek :)

Siz lüferden vazgeçin abi, levreğe devam edin :) hatta beni de götürün noooluuur :D :D Rekoru kırdırman kötü olmuş ama bence sen daha büyüğünü yakın zamanda patlatırsın. Bu arada silikonla alakalı bi özel mesaj da ben alabilirmiyim :D (zaten levrek tutamıyorum bari biraz daha stok yapayım)

Daha güzelleri de rast gelsin abi

10. çılgınbalıkçı

çılgınbalıkçı ŞABAN

Hocam bana alabalığa gidem diyon kendin paşalara kaçıyon nasıl olcek bu iş beya:)
    Tebrikler fena team yine iş başında,daha güzellerine rastgele:)

11. ahmet10

ahmet10 Ahmet

Favori Kamış:
    Olta ve Sabır
    En İyi Avı:
    Henüz denizde geziyor
    Güzel av ve keyifli bir anlatım olmuş. Elinize emeğinize sağlık.

12. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Tebrikler paşalar harika avda bir o okadar zevkli geçmiş. Sakıncası yoksa slikonu öğrenebilirmiyim. Rastegele.

13. timursen89422

timursen89422 timur

teşekkür ederim volkan:) inşaallah geri alırız...
    sanada trofeler nasip olsun:)

14. timursen89422

timursen89422 timur

teşekkürler yasin:)
    özel msjı bir iki güne söz gönderecem... gerçi o silikondan sizde vardır diye tahmin ediyom:rolleyes:
    bizim butaraflara gelecek olursanız öz.msj at görüşürüz inşaallah:)

15. timursen89422

timursen89422 timur

teşekkürler usta:)
    fırtınadan levreğe gidemedik ala ya gidem dedik iyiki gelmedin:) rüzgardan kaşık atamadım 15dk uğraştan sonra pes dedim döndüm:eek:

16. timursen89422

timursen89422 timur

teşekkürler...sizlerede rast gelsin:)

17. timursen89422

timursen89422 timur

teşekkürler.sizede rastgelsin:)
    hak verirsinizki forumda yayılan bir ürün stoktan hemen çekili veriyor bi ara kalmadı ta hollandadan bulduk getirttik :eek: o yüzden şuan söyleyemeyeceğim:eek: ama biraz stok yaptıktan sonra sizede ö.mesaj atarım inşaallah:)

18. bogaz_1905

bogaz_1905 Erdem

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme Cast 430
    Favori Makine:
    Raw II 55
    Abi tebrikler, bol aksiyonlu avlar olmuş. İnşallah 7 kilolıkları da sana denk gelir :thumb:

19. vayacon

vayacon Gürel

Hocam tebrik ederim. Tatilin tadı çıkmaya başlamış.
    Saygılar.

20. iasoslubalıkçı

iasoslubalıkçı mehmet yiğit

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.40 10-40
    Favori Makine:
    daiwa
    En İyi Avı:
    çipura 3.850, sırtıkara 6.500, kefal 6,300 v.b.
    Tebrik ederim Abi daha iyilerinde nasip olsun inşallah.Abi mümkünse bende alabilirmiyim silikon bilgisini şimdiden teşekkürler