gümüş balığı yardım

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında gslichemist tarafından paylaşıldı.

1. gslichemist

gslichemist abdurrahman

En İyi Avı:
    turna 65 cm
    herkese merhaba, turna için canlı yem hepimizin ortak sorunu olsa gerek, gümüş balığı satan bazı balıkçılar varmış,1 nisan a hazırlık için İstanbul veya Kocaeli civarında gümüş balığı satın alabileceğim veya tutabileceğim bir mekan bilgisi verebilir misiniz?

2. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Canlı yem evet sorun ama bu sorun gümüş balığını bulamamak sorunu değil. Yemlik balıklar bahsinde gümüş için bazı bilgilendirmeler var bu sorunla ilgili. Önce ilgili bölüme bir göz atsanız derim.:)

3. gslichemist

gslichemist abdurrahman

En İyi Avı:
    turna 65 cm
    gümüş balığını nerden bulacağınızı biliyorsanız sorun değil ama bilmiyorsanız sorun:) benim öğrenmek istediğim gümüş balığı satılan bir yer bilgisi. İstanbul ve Kocaeli de bazı balıkçılar satıyormuş

4. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    mrsparkle

Abdurrahman kardeş,

asıl sorun, gümüş balığını bulunca olur. Neden, nasıl dersen, dedim ya yemlik balıklar bahsine bir bakıver.

5. gslichemist

gslichemist abdurrahman

En İyi Avı:
    turna 65 cm
    Nuri Abi, yemler le ilgili kısmını her zaman okuyorum, sormuş olduğum şeyle ilgili bir bilgi yok, gözümden kaçmış olabilir tabi. bir kaç defa gümüş ile hiç bir sorun yaşamadan güzel avlar yaptım. gümüş satılan bir yer bilgisi olan varsa İstanbul civarında bilgi verebilirse sevinirim.

6. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    canlı yemin bir meradan başka meraya götürülmesi,yada dükkandan şurdan burdan satın alınıp götürülmesi hem yasak hem sakıncalıdır.Bir çok israil vakası bu şekilde gerçekleşti.Güneş levreği,gümüş vs. de aynı şekilde yayıldı( özellikle üresin diye bilinçsiz salınmalar harici).
    Sizin konunuza gelirsek,nisanda açılacak turna avı için şimdiden canlı yem arayışınızı ( turna avı canlı balık yada sahte yemlerle yapılır,ölü-donmuş yemler iş yapmaz) acelecilik olarak nitelendiriyorum.Şurda var dedik,onu alıp akvaryumdamı besleyeceksiniz:) bu hiçte uygulanabilir bir yöntem olmaz değilmi:)
    İlle canlı yemle avlanılacaksa,gidilen merada bulunan balıklar,basit bir şıp şıp yada dip oltasıyla kolayca avlanabilir zaten. Terkos gibi doğal göllerde,kıyıya yakın sazlıkların dibi bu iş için uygundur,sağlam bir kepçe ile,40-50 cm su içinde otluk sazlık yere daldırarak da bir kaç balık tutulabilir.Turna tam gün et veren bir balıktır,sabahtan akşama kadar zaman içinde, bir kaç canlı yem tutabilecek süre kolayca yaratılır,sonuçta TURNAYI kurutmaya değil,max. beş balığı tutmaya gidiyoruz.Bunu yaparken,kah canlı balık yakalarken,kah uygun yer ararken,doğayla başbaşa zaman geçirmek,temiz havanın tadını çıkarmak değilmidir amacımız.

7. gslichemist

gslichemist abdurrahman

En İyi Avı:
    turna 65 cm
    1 nisan için gerçekten çok aceleci bir davranış kesinlikle haklısınız:) ben kendimi bildim bileli göllerde avlanıyorum. benim için önemli olan turnayı kurutmak değil avlanırken güzel vakit geçirmek. tabi bu güzel vakit içinde iri balıklar yakalamak.