Geri dönüş

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. MertYılmaz

MertYılmaz Mert Yılmaz

Eyvallah abicim;
    Çok yakında ziyaretine geleceğim zaten konuşuruz.

2. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    vedat abi merhaba,

Sizi, değerli yorumlarınızı, raporlarınızı tekrar burada görmek mutluluk verici. Paylaşımlarınız her zaman öğreten ve yol gösteren olmuştur. Şehir dışına yaptığımız bazı tatlı su avlarında, sizin yazdığınız rotaları takip etmekte ve faydasını görmekteyiz.
    Avlarınız ve Muhabbetiniz daim olsun, Esen Kalın.

3. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Selam evlat,sizlere balık avı olgusunu dahada sevdirmek benim her zaman öncelikli uğraşım olmuştur.Faydalı olabildiysem ne mutlu bana.

4. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Hoşgeldin tekrardan muhterem üstadım.

Şimdi biraz müneccim damarım kabarıyor. Kristal küremde görüyorum ki, gene itişmeler, sataşmalar vs. başlayacak, hır gür çıkıp duracak. Bunu görmek için, müneccim olmaya da gerek yok, tarih tekrardan ibarettir vs. Ve daha önemlisi, biliyoruz artık, sen, huysuz, aksi bir ihtiyarsın, sataşmadan duramazsın.

Amaaaa.. Seni böyle huysuz, aksi eden karakterin, ki teknik manada hormonların vs. olmasa, sen de böyle hırslı, önde koşan bir üstad olamazdın zaten.

Kaldı ki, huysuz olsan, aksi de olsan büyüğümüz, üstadımız, duayenimizsin. Bu hobiye belki hepimizden çok gönül vermiş, emek harcamışsın. Ve bu halinle elbette bize biraz aksilik, huysuzluk etme hakkın baki olacak. bizim sana böyle hususlarda diklenmemiz, alınmamız ise zaten abes, zaten en azından töremizin "büyüğe hürmet" noktasında büyük ayıp olacak.

Öte yandan, farzedelim sen huysuz ve aksi değil, mülayim, kendi halinde biri olaydın....

Eminim gene değişen bir şey olmayacak, çekemeyen, kendi hayali makamına tehdit hisseden vs. bir sürü şahıs gene senle uğraşacak, gene ortalık tarumar, hur gür gırla gidiyor olacak. Bu bir faraziye elbette, ama kalıbımı basarım böyle olacaktı, zira seni ne kadar tanıyorsak, onları da o kadar tanıyoruz. Ve onların hangi cevherleri bu ortamlardan kopardıklarını da iyi biliyoruz.

Evet aziz üstadım... Sen huysuz, aksi bir büyüğümüzsün. Ama bir o kadar iyi kalpli, cömert, doğa tutkunu, balıkçı dostu ve hiç farkedilmese bile mütevazi bir büyüğümüzsün.

Seni biz böyle sevdik. Sana biz böyle saygı duyuyoruz. Seni biz böyle "görmek" istiyor, her zaman aramızda olmanı bekliyoruz. Seni böyle, olduğun gibi değil, başka türlü "görmek" isteyenler olabilir, bu onların sorunu, senin değil. Seni başka türlü görmek veya hiç görmek istemeyenler de sana gelip gidip laf sokabilir, ayak oyunu yapabilir. Bu da kaçınılmaz bir durum. Bu sürecin sonunda kavga gürültü, hır gür alıp başını da gidebilir, bu da beklenen bir sonuç.

Ama biz, seni sevenler, seni gönlünde var edenler, senin onlara kızıp başını alıp gitmeni istemiyoruz. Pireye kızıp yorganı aşıp köyü yakmak misali oluyor bu mesele. Sen başını alıp giderken, seni sevmeyenlerin ekmeğine yağ, bizim yüreğimize ateş bırakıp gidiyorsun hep. Biz bunu haketmiyoruz.

Hep kalman, hep böyle kalman, hep bizim muhterem üstadımız, abimiz, dostumuz kalman, hep aramızda kalman dileğiyle, tekrar hoşgeldin Vedat Abi.

5. fredyss

fredyss FERDİ

Favori Kamış:
    Okuma salina seaspin, lineaeffe s-flex 15 kilos
    Favori Makine:
    daiwa crossfire, okuma travertine
    En İyi Avı:
    Turna 2,5 kg
    Siz giderken aşağıdakini yazmıştım.

Vedat Bey bu benim bildiğim 2. ayrılışınız, eminim ki daha fazla dayanamayıp döneceksiniz. nedenine gelince;

1)siz paylaşımlarınızla bir anlamda bizlere bilgilerinizi aktarmaktasınız ve bunu isteyerek yapmaktasınız
    2) sizin için bu forum, bir sohbet ortamı.
    3) bir şekilde tüm herkese ulaşmaya çalışıyorsunuz, daha fazla balık sevdalısı oluşturmaya çalışıyorsunuz

işte yukarıdaki 3 madde nedeniyle siz bu forumlardan ayrı kalamazsınız. elbette insanların bıkkınlık geçirdiği dönemler olmakta ama bu döneminiz geçince bizler, sizin engin tecrübe ve bilgilerinizi sömürmek için yine burada olacağız.

yine sizin gerekli veya gereksiz(konunun derinini bilemiyorum) şeker sebebiyle veya diğer sebeplerle olan ani öfke patlamalarınıza aldırış etmeyeceğiz. çünkü bileceğiz ki öfke ile söylediklerinize sonradan çok üzülmektesiniz. o yüzden şimdilik hoşçakalın...

6. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Bu seferki ayrılık uzun sürdü ama çok şükür mutlu sonla bitti... hoşgeldin büyük usta....

7. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Serdar

Aslında ben o aksi ihtiyarlar sınıfında bir aksi ihtiyar değilim.

Açıkca tekrarlıyorumki beni aksi yapan ne yazıkki Orhandır.

Balıkcılığı bilmeyen,ama biliyor sanan,üstelik biliyor sanılan bu kişiyle küs falanda değiliz,selamlaşıyoruz,iki çift lafta ediyoruz ama illaki 2 dakika içinde konuştukları beni çileden çıkarıyor,emsalinin dünyada olduğunu sanmıyorum.
    ,
    Onu bir tarafa BIRAKIRSAK,hadi soruyorum size ben nerede aksilik yapmışım?

Ben kendimi sizlere adamışım.Hani az mankafa olsam bile , 60 sene bilfiil balıkla içice yaşamış biri olarak elbette bir çok tecrübe ve bilgi yüklenmiş olurdum.
    Oysa araştırmacı,gözlemci,kendini devamlı yenileyen bir tarafım var.

Benden herkes istediğini alır,yazarım,anlatırım tekneme baş misafir ederim,velhasıl balık,doğa,hayvan sevgisi içinde yeni filizlenmeye başlamış kim olursa olsun baş tacı ederim.

Hadi sorayım benim gibi davranan bunu keyf alarak yapan kaç kişi tanıdınız.

Konu uzaktanda olsa Orhan olunca kızıyor,agresifleşiyor vede aksileşiyorum kabul.

Sırtıcı olarak bilinen bu adam sırtı avını bıraktı yahu.Neymiş ben sırtıya ağırlık vermişim.Pes bu kadarda olmazki.

Olay internet ortamında popülarite savaşıdır.

Yukarıda saymaya çalıştığım yanımla ben açıkara öndeyim bu bellidir.Her şeyimle mütevaziyim ama balıkçılığımla asla.

Bana balıkçılıkla ilgili herşeyi sorunuz,sevinir,cevaplar davet eder,keyfi beraberce çıkarmanın yolunu ararım.

İhtiyarım ama halende kuyruğumu dik tutmak için varımı,yoğumu ortaya koyuıyorum.
    Göçüp gitmeme az zaman kaldı,ama o zamana kadarda bu şekilde devam edeceğim.

,Sevgimle kal dostum