Tekne için makina tavsiyesi yapabilirmisiniz?

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında blueline tarafından paylaşıldı.

1. blueline

blueline refik

Favori Makine:
    Shimano Big Baitrunner xt a LC
    Arkadaşlar merhaba, tekne için Güçlü sayılabilecek makina tavsiyesi bekliyorum. Bütçe 400-700 TL. aralığı. daiwa,shimano, okuma gibi markaların bazı makinalarını gözüme kestirdim ama kafamda bazı sorular oluştu.
    Güçlü bir makina için:
    - drag gücü yüksek olmalı mı?
    - Devir yüksek olmalı mı?
    - Bilye sayısı önemli mi? mesela daiwa makinalarda 500-700 TL. arası makina bakıyorum bilye sayısı çoğu makinada 4, 5 yada 6 gibi. okuma salinaya bakıyorum 8+1 diyor.
    bunlar gibi daha ne tür özellikleri göz önünde bulundurmalıyım? yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Tavsiyem, bir tane Daiwa GS-9 al. Paran artacak bolca, onunla da bir tane daha al. Teknede -en azından bizim sularda- bir GS-9 dan daha iyisi ancak iki tane GS-9 olabilir.

3. blueline

blueline refik

Favori Makine:
    Tavsiyeniz için öncelikle teşekkür ederim, makina bilgilerini hemen inceledim. 2 bilyeli efsane bir makinaymış fakat yukarıda belirtiğim gibi makinalarda bilya sayısının az olması bir handikap teşkil eder mi? Tavsiye üzerine listeye ekledim.

4. havatemiz

havatemiz rifat

5. blueline

blueline refik

Favori Makine:

makinayı inceledim övgüler alan bir makina yalnız drag gücü daha yüksek bir makina bakıyorum tavsiye için çok teşekkür ederim. Şimdilik kafama yatan Salina 3 10000, raw 2 65'lik ve banax gt xtreme 4000 oldu. Bir kaç model daha listeye ekleyip aralarından seçimi yapacağım.

6. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Bugüne kadar kimsenin, "yahu bu iki bilyalıymış, ondan böyle oluyor" diyerek şikayet ettiğini görmedim, duymadım.

Daha iyileri var, kesinlikle. Ama fiyatlar filan almış gidiyor başını onların.

7. sermat

sermat serkan

Favori Kamış:
    cormoran bull fighter 10-30, okuma compressa 100-200,shimano nexave
    Favori Makine:
    shimano aceration hg okuma raw2,shimano nexave daiwa tournament entoh
    En İyi Avı:
    minakop şu kadar
    devri biraz düşük kalabilir ama okuma raw 2 derim.gerçekten çok güçlü makina .yada daiwa ag plus düşünebiilirssin geçen yıl arkadaşıma aldım gerçekten vinç gibi makina .yok yok bence siz daiwa yı alın serdar abiden fırca yemeyelim şimdi.

8. blueline

blueline refik

Favori Makine:
    Kararımı verdim ve Salina II 16000 makinayı aldım. Bu arada yardımcı olan tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederim. Makinayı elinize aldığınızda güçlü bir makina hissi veriyor, artık balıklar düşünsün av başlıyor:)

9. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Hayırlı olsun.

Yanında yağdanlık, bolca yağ, tamir takımı için avadanlık filan almayı ihmal etmeseydin.