hangi sahte yemler iyidir

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında berk75 tarafından paylaşıldı.

1. berk75

berk75 berk

Favori Kamış:
    veangce 210
    Favori Makine:
    catana 2500fc
    En İyi Avı:
    Çupra 600gr ve 450gr levrek
    merhabalar herkese,
    ilk önce benim kullandiğim sahteleri yazayım...
    seabass minnow 145f(bence rengi olarak levrek ve baraküda için iyi bir sahte,zaten kendonun ürünüdür)
    2)kırmızı başlı (kendo markalı) kırmızı kafalı vücüdü beyaz olanlardan gözüde yeşildir(özellikle akşam üstü iyi parıldama yapıyor bu sahte)
    3)silstar mavi renkli başı pembe olan bir sahtetdir(daha henüz denemedim)özellikle öğlen iş görür gibi geldi.
    4)bir klasik ima sasuke reppa 120/105 nolu özellikle gece olarak iyi iş yapıyor bu sahte zaten aksiyonuda güzel.
    5)cam rapala dır,bence o kadar iyi bir sahte değildir...kendo nun sahtelerini tercih ederim..
    6)yılanımsı silikon bir sahte özellikle levrek te çok çok iyi aksiyonu çok güzel sadece balığın kancaya girmesi biraz zor oluyor bu markada savagage ger markasıdır.
    not:bu sahtelerin hepsi su sahtesidir başka hangi sdahteleri önerirsiniz yoksa elimdekiler şuanlık iyimi?
    teşekkürler yorumlarınız için:thumb: su üstü sahtesi olarak öneri verirseniz

2. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Berk kardeşim, elindekiler şimdilik yeterli görünüyor. Cam rapalayı patlamış havalarda atış mesafesi diğerlerine göre daha iyi olduğu için kullanabilirsin. Gelibolu tarafında çok kullanılıyor ama T.dağ'da daha balık alanı görmesim cam rapalayla. Bu sahte işinin sonu yok, bilesin :) Ne kadar çok alsan da gözüne başka bir tanesi daha mutlaka takılacaktır ;)

3. berk75

berk75 berk

Favori Kamış:
    veangce 210
    Favori Makine:
    catana 2500fc
    En İyi Avı:
    saol abi teşekkürler herşey için

4. berk75

berk75 berk

Favori Kamış:
    veangce 210
    Favori Makine:
    catana 2500fc
    En İyi Avı:
    ayhan abi merhaba,
    River2sea Rover 98 burdaki hangi kodlu olan sahteyi alsam hedef balık levrek önerilerin için çok teşekkürler yerde bodrumdan atıcak taşlık biyer
    abi çok saol

5. ellidokuz

ellidokuz Özden Abraş

Favori Kamış:
    okuma alumina 10-40 gr 2,40cm
    En İyi Avı:
    3850GR LEVREK- 47 cm LÜFERGİL- 58 cm zargana
    elinizdeki sahteler bence de yeterli zira bu işin sonu yok..
    seabas 145fler epey tutuldu haryulara göre daha iyi gidiyorlar 24 ve 13 numarası favoridir her zaman
    ima sasuke reppa 120 -105 favori sahtemdir kofanadan 4kglık levreğe yakalamak o sahteyle nasip oldu atışı yüzüşü gayet güzldir.. tekirdağ ve sarosda tecrübe ettim.
    silikonla henüz balık alamadım ama yakalayanları duyuyoruz :)
    cam sahte bir ara kendim de yaptım hatta forumda konularımda vardır da 42 cmlik bir lüfergil kandırma şansım oldu cam sahteyle, yaklasık 1 ay önce kadar da kayınçom 4 adet ispendeği cam sahteyle aldı zarganayı zaten söylemeyim su üzerinde ki sahtelerin nerdeyse hepsine dalıyor cam sahteyle de yakaladım.. patlak havalarda öneriliyor ama tam manasıyla wtd yapılamayabiliyor öyle havalarda karambole Allah ne verdiyse çekmek gerek galiba :)
    su üstü sahte önerisi olarak ima pugachev's cobra sahteleri önerebilirim ya da ima salt skimmer modelini..
    sahte almanın sonu yok bitmiyor önemli olan sahteyle denizden balık almak mrsparkle

bol şanslarınız olsun raporlarınızı yakında okuruz ***.. :) rastgele

6. baki yerser

baki yerser BAKİ

Riversea modeli candir can.

7. baki yerser

baki yerser BAKİ

triho min'in bende de HB-16 kodlusu var. Balık performansı için bir şey diyemeyeceğim ama atışı mükemmel, strike-prolar atışda kendini çok bozarken, bu sahte ile dengeli güzel atışlar yapabilmek mümkün. Daları yarım metreden fazla değil, suyun biraz aşağısından geliyor bu da güzel. Ses konusunda da bilyaları oldukça cezbedici. Aksiyon olarak benim çok hoşuma gidiyor, çektiğinizde titreyerek, yalpalayarak geliyor, bıraktığınızda olduğu gibi kalıyor. Balık yakalama konusunda etkili olduğu söyleniyor, benim ilk aldığım sahte denediğim ilk günde levrek aldı, ama düğüm hatasından dolayı misina elimde, sahte ise balıkta kaldı :S sonrasında bir tane daha aldım, onunla denememde henüz balık alamadım. Ancak uygun zamanlarda deneme şansım da olmadı, uygun av saatinde yine verimli olacağına inanıyorum.