rover 128 sahte nasıl ?

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında AcemiKıyıBalıkçısı tarafından paylaşıldı.

1. AcemiKıyıBalıkçısı

AcemiKıyıBalıkçısı Kadir Kartal KK

Favori Kamış:
    Alba Star supercool 20-40g spin
    En İyi Avı:
    Karagöz 25cm
    Merhaba levrek avı için sahte düşnüüyorum.Çoğu yerlerde rover98 tavsiye ediliyor ama o 9gr civarı benim kamışımın atar değerine uymuyor bende tam verim almak icin onun bi büyük boyu rover 128 daha iyi olur diye düşündüm rover 128 19 gr kamışımın atar değeri 20-40 gr ve hangi renk kodu levrek avında iş yapar lüfer ve levrek için aynırenk kodu varmı ?.Birde bu sahtelerin arka iğnedeki tüylerini aksiyon için çıkarın diyorlar :confused: sizce çıkarırsam yararıma mı olur zararıma mı ? Sonuçta zararı olsa takmazlardı diye düşünüyorum.Sizce bu sahte nasıl alınır mı ?
    SAYGILAR

2. CEDROS06

CEDROS06 rıdvan

atar değerini kurşun ekleyerek dengeleyebilirsin.en az 1.5 metre boşluk bırakarak.ben lüferde denedim başarısını gördüm levrektede sıkıntı olcağını düşünmüyorum çünkü sistem aynı.kullandığım kamış 2.70 cm 60-160 gr atara sahipti.

3. baraküda007

baraküda007 fatih

bence senin kamış onu rahat atar sate 19 gr diyosun kamışın atarı 20-40 diyosun sadece 1gr var artı rover lar atarken iyi gidiyor hiç sıkıntı olmaz için rahat olsun

4. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Rover 98 tahmin ettiğinden daha iyi gider Utkan. Rover 128 daha da iyi gider ;)
    128 gözüme hep büyük göründü ama Ç.Kale tarafı da ağırlıklı 128 kullanıyor. İkisinden de memnun kalırsın merak etme ;)

5. ovunc41

ovunc41 övünç karlıdağ

Favori Kamış:
    Trabucco İridium Distance 4.20 3p,Ryobi Komatsu 3.75 50-150 ,Spro GTPRO 2.40 15-40 3 parçalı spin
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 4000 FA,Shimano Ultegra XSC 5500,Shimano Catana 4000,Ryobi Ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    kiloluk eşkina,1.1 kg mırmır,lüfer vs..
    rover 98 11 gr civarıdır ve epeyde iyi gider ağırlık dengesi gayet iyidir..

6. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Lüfer ile levrek çok farklı şeyler. Lüfer, sahte konusunda pek seçici değildir, bilhassa hızla kaçan her şeye saldırabilir. Ama levrek kanlı canlı görünen, aksiyonu vs. düzgün sahte ister.

7. AcemiKıyıBalıkçısı

AcemiKıyıBalıkçısı Kadir Kartal KK

Favori Kamış:
    Alba Star supercool 20-40g spin
    En İyi Avı:
    Karagöz 25cm
    Hepinize cok teşekkür ederim değerli cevaplarınızı eksik etmediğiniz için bi gidip karşılaştırıcam balıkcıda peki sizce arkadaki tüy yakılmalı mı ?

8. zarg

zarg Mustafa oğuz

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM 270cm 10-40GR
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40
    En İyi Avı:
    Levrek 1.250
    Arkadaki tüy engel teşkil etmiyor, bu şekilde balık alabilirsiniz. Bir zaman sonra kirlenip bözulacaktır o zaman kesip çıkarın derim.

9. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Bendede 128 modeli mevcut, WTD aksiyonu vermek için 2.70'lik kamış fazla geldiği için aksiyon vermekte zorlanıyorum. 2.10-2.40 mt'lik kamış olması işi kolaylaştıracaktır. Yani 2.40'tan uzun kamış varsa WTD aksiyonu istiyen bu sahteler can sıkıcı olabilir, bilginize.

10. antalya20

antalya20 alim hakan

Favori Kamış:
    el oltası
    Favori Makine:
    şu an yok
    En İyi Avı:
    kilo kadar yakalayamadım
    model olarak g-15r alabilirsin levrekte.