Körfezde lüfer başladı

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında hattan tarafından paylaşıldı.

1. hattan

hattan Tanju

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surf 420 cm. 220 gr.-Okuma V-System 10-60gr. 3.00 mt.
    Favori Makine:
    Shimano Syncopate 2500
    En İyi Avı:
    Sazan 4,5 Kg. Alabalık 3,5 Kg.Levrek 1,1 Kg.Lüfer 37 cm.
    Sevgili dostlar,geçen hafta 1 sarıkanat1 adet de çinekop almıştım ama rapor yazmaya değer bulmadığım için yazmamıştım.Bu hafta hergün gittim ama tık yok,ben de ha bire saydırıyorum,hani len bu dişliler geldiydi,hani artık lüfer zamanı geldiydi diye.
    Bu sabah kalktım baktım hava yağmurlu,inşallah deli gibi yağmaz dedim kendi kendime,çünkü hava raporları "sağnak yağış geliyor" demişti.Neyse,Cumartesi günleri de çalıştığımız için bastım gittim şantiyeye.Öğleye doğru bir fırtına bir yağmur dalgalar deli gibi,ulan dedim haftasonu geldi, adam gibi balığa gideceğiz,havaya bak,bizdeki şans ancak bu kadar olur dedim.Güya hava güzel olsa iskeleden istavrit yakalayıp gece de yemli lüfere takılacağım.Nasıl olsa ertesi gün Pazar ve yatıp uyuyacağım.Ama nerdeeeeee,hava öyle kötü ki iskele de durmak mümkün değil.Tanju oğlum bugün balık işi yattı,git eve yat dinlen bari diye düşünmeye başladım.
    Öğle yemeğinden sonra baktım hava yavaş yavaş yatmaya başlıyor,amaaannnn dedim biraz daha yat da kaşık atabileyim hiç olmazsa.Saat 16:30 gibi hava iyice yattı ben de saat 17:00 de eve geldim,oltayı kaptığım gibi kendimi Yarımca sahile attım.Her zaman durduğum yere gittim.Önce surf kamışı açıp Alba-star kaşığı taktım sonra da spin kamışı açıp rapalayı taktım ve hemen kaşığı suyla buluşturdum.Atıp çekiyorum,atıp çekiyorum tık yok,Allah Allah,hava da tam lüfer havası noluyor lan dedim,biri şaka mı yapıyor yoksa.O arada bir baktım millet suyun içinde kaçışıyor aha dedim bizimkiler geldi.Hemen spin kamışı kaldım ve rapalayı suyla buluşturdum.Başladım çekmeye küütttttreeling ben çekiyorum o da geliyor ama özgürlüğüne kavuşmak için de çabalıyor.Tam yukarı alacağım banghead bye byeİster istemez "has ile başlayıp "tir" ile biten kelime döküleverdi ağzımdan.Neyse olur böyle şöyler deyip başladım gene at-çeke.1-2-3-4 derken küttttt mrsparkle ve balık çanta da.Derken 2. balıkta mrsparkle çantada.Bu arada bir yağmur indirdi,hemen arkamdaki çardağa geçtim ve yaktım bir sigara.O da ne ulan benim çanta ıslanıyor,yağmur deli gibi,koşup çantayı alıp gelene kadar sırılsıklam oldum.Bir sigara daha derken yağmur durdu,hafiften çiseliyor ama olsun balıkta bizi bekliyor.Devam.3. balığı da reeling çekerken :mad: yine aynı film,ben arkasından saydırıyorum.4. balıkta kıyıya alırken kendi isteği,kendi iradesi ile benden ayrıldı.Ben daha bir hırsla atıp çekiyorum veeeeeeeee 3. dişli de oltada.Abi iğneyi bir almışki 3 lünün hepsi ağzının içinde.Birini çıkarıyorum,diğerine uğraşırken bu gene bir tarafına batıyor,hay Allahım,neyse sonunda çıkardım.Büyük çantayı getirmiş olsaydım,doktorların ameliyatta kullandığı pens vardı,onunla kolayca hallederdim ama olmayınca biraz uğraştım.Son olarak 5. balıkta bana yolda veda edince üzülmedim değil.3 aldık 5 kaçırdık.Sonra balık birden kesti,biraz daha attım çektim ama yok balık gitmişti,ben de toplanırken yatsı ezanı okunmaya başlamıştı.Bugün gerçekten çok zevkli geçti,uzun zamandan sonra güzel bir atçek yaptım ve çok zevk aldım.Bundan sonrası için bol şans ve herkese rastgele.

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bunlar pek lüfer gibi gelmedi bana ama...

Genelde bunlara çinekop deniyor. Boydan kaybediyorlar. Ve bildiğim kadarıyla avlanması da yasak.

3. hattan

hattan Tanju

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Syncopate 2500
    En İyi Avı:
  4. Emre

Emre Emre

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surfer 420cm, Okuma V-System 2,40
    Favori Makine:
    Shimano EXAGE 6000 FC, Daiwa Windcast S 5500, Okuma Safina 40
    En İyi Avı:
    Levrek 8kilo
    çinekop onlar çinekop :)
    33/35cm üzeri lüfer diyebiliriz...
    ama güzel bir av tebrik ederim.
    Rastgele.

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    O değil, bu diye takışmak anlamsız. Zira resimde bir cetvel yok. Fakat, o sahte 13 cm bir sahte gibi, o durumda da bu balıkların boyu 17-18 cm ancak olur gibi. Ki o da çinekop.

Ha, 1 cm eksik olmuş fazla olmuş çok önemli değil. Ama 20cm'den küçüğünü yakalamak yasak. Birde sarıkanatsa, sarıkanat demek lazım, lüfer değilde.

6. hattan

hattan Tanju

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Syncopate 2500
    En İyi Avı:
    Serdar kardeş,beni sinir ettin ben de buzluktan çıkarıp ölçtüm balığı,bu da sana kapak olsun ne diyeyim.

7. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Hah işte. Şimdi sorun halloldu, di mi?

Olaya kendi açından bakma sadece. Bu mevzuları netleştirmediğinde, üç gün sonda bu resimleri bize koz olarak kullanıyorlar.

Sonra tafsilatlı yazarım, yoldayım şimdi

8. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Kaşık boyu 21 cm'lerde, bende bazen metreyi arabada bırakınca kaşık çatal koyarım balığın yanına. Tebrikler, daha irileri de nasip olsun.

9. hattan

hattan Tanju

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Syncopate 2500
    En İyi Avı:
    Sağol Volkan,daha iyileri sizlerin olsun.

10. setere

setere ünsal

merhaba tebrikler güzel balıklar almışsınız.
    resimdeki sahte ne marka ve kaç cm?

11. hattan

hattan Tanju

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Syncopate 2500
    En İyi Avı:
    Savagear prey 13 cm.

12. JOHNYGUITAR

JOHNYGUITAR DENİZ ERDENİZ

TEBRİKLER,
    BEREKETLİ AVLARINIZIN DEVAMINI DİLERİM,