T.dağ Tayfa Gecikmiş beklenen rapor 7,680 PAŞA ;)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında joqu tarafından paylaşıldı.

1. joqu

joqu koray

Favori Kamış:
    okuma sea salina 10-40
    Favori Makine:
    okuma trio 40S
    En İyi Avı:
    sazan 5kg,levrek 1.5 kg kofana
    Herkese merhaba arkadaşlar yaz aylarında balığın kısır istavritin bol oldugu donemlerde ramazan zamanları..Tuttugum bu devi nihayetinde iş güc yogunlugu nedeniyle kısmet buguneymiş diyor ve raporu açıyorum..
    Ogünü asla unutamam birçok 1,2,3,4,5 kg lik levrekler oltamı ziyaret etmişti fakat buseferki cidden başkaydı bu balığı gördükten sonra cidden bu hayvana daha bi hayran kaldım.Neyse anlatıma başlayayım:eek:
    Tipik bir yaz ayı hava sıcak günlük gülistanlık bir güne uyandık ozamanlar yeni bir işe başlayacam evrak işleri şu bu koşturuyorum balık zaten kısır istavrit var arada cıkıp tutuyorum ama özlemim lüfer ve levrekten yana ama nafile ozamanlar temmuz ayı sanırım :) ancak nadir tek tükte olsa dişli familyası dolaşmakta oldugunu biliyorum ;) Beklediğim sadece biraz saglam dalga :)Herneyse ramazana 2 veya 3 gün kalaydı gunduz hava süt liman bende evraklarımı hazırladım ve bitirdim onca kosusturma sonrası hadi dedim sahilde bi cay keyfi yapayım :p Neyse oturdum cayımı yudumluyorum ana birden deniz calkalanmaya basladım baktım poyraza dondu hava benim icin lodos ve poyraz demek balık demektir:thumb: hele birde yagmur varsa deyme keyfime :D
    Neyse dedim akşam bu poyraz birazdaha şiddetini arttırırsa dedim gece yarısı balığa cıkarım nede olsa son bir iki günüm hedefimde lüfer var;) özellikle kofanaların geçiş yaptıgı dönemler neyse eve dogru koyuldum akşam oldu hemen devamlı baktıgım ve genelde tutturan bir hava sitemden poyrazın artacagı yonunde ve nitekim oylede oldu :thumb: dedim gece yarısına dogru avlağa giderim neyse yemek faslı kahvede arkadaslarla birkac cay faslı derken dedim ufaktan yollanayım ekürilerimden selcuga ulasamasamda cagrıyla paslaşıverdik onunda niyeti vardı ilk bir meraya ben tek basıma geçiş yaptım ama ne göreyim saat gece 11:30 12:00 arası bizim mera ful dalgayı gören gelmiş eskiden bomboş olurdu millet duyan duyana doldurmuslar tek basına 5 kamıs yemli atanmı dersin spin atanmı dersin fulltime dedim hic bulaşma koray git baska yere meramız var cok sükür neyse gectim diger meraya derken cagrı aradı dedi cıkıyorum dedim suraya gel ne isin var orda baska yere gidek desede sen gel dedim burdan atacaz tamam dedi ben hazırlandım basladım atıp cekmeye yarım saat oldu derken cagrı kardeşim geliverdi koko nası bea varmı bişiler:D yok bi cacık gel hadi neyse tulumunu giydi guzel dalga var dip dibe girdik o sol tarafı tarıyor ben sag tarafı arada düz müz derken hem sohbet muhabbet geyik hem atışlar cagrı diyo hadi be koko yapıştır ben diyorum sen askerden yeni geldin sen yapıştır biz cok yapıştırdık sen yokken:D
    Neyse aradan 1,30 saat gecmişti saat gece 1 ila 1:30 civarları arası yaklasırken birden taktıgım strike pro gümüş renk derin dalarlı sahteme birden birşey küt etti aha dedim çağrı noldu dedi birden misina bosluk verdi fakat dalgadan dolayı sandım cunku bazen dalga oyle bir kıyıya atıyor hızlı sarsanda yetisemiosun bazen :) dedim valla bi tık dedi ama sanırım dalgada taşa maşa carptı sarmaya basladım derken misinanın birden gerildigini farkettigim an tasmayı sert şekilde cakıverdim aha dedim aldım :thumb: reeling cagrı harbimi hadi lan ordan desede dedim aldım aldım bu kamışı ilk defa bukadar kıvrıldıgını gördüm cagrıda görünce elinden kamışı falan attı kenara dedi ne koko? dedim aga kofana yada levo saniyelik tabi konusmalar ancak misina oyle bir akıyorki kalama banamısın demiyor kamış olmuş iki büklüm kırılcak yüzüme parcası gelecek diye yandan tutuyorum sarmıyorum verdim kalamayı dedim gitsin fakat dur durak bilmiyor bu gidiş dedim cagrı bu kofana falan degil olaydı suyun ustunde taklalar baslardı simdiye dedim bu levo var dedim heralde 4 kg falan dalgada iyi karanlık suyun dibine acıga bastıkca basıyor bir ara baktım misina dibe vurdu kıstım kalamayı ama dibine kadar sık istersen yag gibi kayıyor hepten sıkacam patlatacak diye korkuyorum cunkü uctan 30m geride daha 2 gun once cagrı selcuk ben kahvede otururken misinaya ek yapmıştık dugumden azalmıştı.Herneyse baktım olcak gibi degil misina bitecek kıstım kalamayı basladım geri seyirterek sarmaya ben sarıyorum o gidiyor tam 7 defa getirdim kıyıya tahminen 6 7 m o tekrar yol aldı artık ne bilek kaldı ne omuz cagrıya dedim cagrı getiriyorum gir misinadan tut ne bilim biyerinden tut cıkart sunu hayvan bi saga acıga bi sola acıga gidiyor geliyor karnı taşa başa degiyor gene yol alıyor ne yorulmak biliyor ne gucu tukeniyor benim kolumda derman kalmadı inanın cagrı dedi koko ne bu kopekbalıgımı cekion 8 dk oldu gelmedi bu valla dedim cagrı getiriom gene git bak suna neyin nesidir gelmiyor tulumla suyun icindeyim yer yer kayalık kaya araları derin bosluklar var dalgada var oyle rahatcada takılamıyorsun adım adım ilerliyorum neyse en sonunda getirdim kıyıya 3m cagrı dedim git al artık gitti hayvan bunu gorunce gene yol almazmı banghead cagrının bana donup dedigi koko ben bi kafa gordum ikide göz bu tahminimizdende büyük sanırım dedim alla alla hadi dedim 5 olsun 6 olsun en babası dedim cagrı gel sen sar birazda ben deneyim valla omzum bilegim koptu bırakacam simdi o derece :( Cagrı dedi yok olm dedi versene gripi onla tutam heycandan aklımıza hic gelmemişti dedim harbi ya al dedim sunu tuttur azından getiriom dedim gene kalamayı kıstım gene basladım getirmeye oda yorulmaya basladı bu arada:eek: neyse 2 m kadar kıyıya getirdim cagrı kardeşim gitti misinadan tuttu azına gripperi kitledi ve bana dondu kokoooo dedi kaldırıom hazırmısın hazırım ulenn yeter kaldır getir sunu:D Ahanda kaldırıom dedi bakta gör iki eliyle kavradı bir kaldırdı aman allahım buda ne olm dedim o ne o diyo bana koko bu ne:D kıyıya attık sonunda mrsparkle dev gibi paşa artık kıyıdaydı tükenmişti bizde öyle elimiz ayagımız titriyor hayvanın buyuklugune bakıyor gozlerimize inanamıyorduk bu kucucuk ispendegin bu boya gelip bir deve donustugunu görmek bu hayvana olan ilgi,alaka,heves ve hayranlıgı gözler onune seriyordu yaktık birer sigara heycan adrenalin en üst seviyede oturduk sadece bakıyoruz :rolleyes: ikimizde gözlerimize inanamıyorduk baktık tam 13dk olmustu mucadele sonra toparlandık aldım penseyi sahteyi cıkartayım diye birde ne göreyim sahtenin kuyruk 3 lü komple yok bi ustteki 3 lünun 1 ignesi kırılmıs bir digeri nerdeyse düzlenmiş bir digeri ise dümdüz olmuş tutan gaga altındaki 3 lünün 2 ignesi kamış hem ortadan patladı hem uctan kırıldı 2,70 kamış oldu 2,55 :) neyse hemen taze taze birkac resim video vs yapıştırıverdik sahteyi cıkartmak kolay oldu cunku ignelerin alayını ya kırmıs yada komple sokmuştu kimileri sadece kuyruk 3lü celik igne kullanıyor ben hicbirzaman tek 3 lü atmam bu bence dezavantajdır celik kırılmaz acılmaz dahi olsa halkadan acabilir cagrının basına geldi halka S seklinde 3 lü agzında gitti bir dev.. neyse rapalayı cıkarttık resimler vs sonra dedim cagrı ben bunu salacam ahdım vardı dedi koko bu senin kısmetin kısmetini salma izin vermem bunu salmayacaksın bidha tutarsan sal karısmam ama bunu salarsan azna ederim dedi :) Peki dedim saat epey gec olmustu 3 e geliyordu kısmetimizide almıstık haydi dedik yeter bukadar neye niyet neye kısmet arkadaşlar balıgı küvete attım ertesi gün selcuk hocamda geldi bize görmeye resmini atmıştım telden gözüyle gorunce oda inanamadı resimlerde kücük gozukebilir bu hayvanı cidden cıplak gözle görmek gerek ozaman ne demek istedigimi anlarsınız Gökhan hocam 5,75 ile rekoru elinde tutuyordu sanırım ben bu rekoru egale ettim bakalım daha büyügü kime kısmet olacak :)Herkese rastgele diyorum Şu sıra işlerimin yogunlugundan ara sıra nadir balıga cıkıyorum ama illa cıkıyorum bu sevda bitmez ;) İşte paşayla olan kareler cağrı ve ben oltanızın ucu boş kalmaması dileğiyle tekirdağ tayfa olarak avlarımız devam etmekte rastgele...NoT: Çağrı kardeşime çok teşekkür ediyorum o olmasaydı bu balığı tek başıma çıkartmam cidden çok zordu seni seviyorum agacım :p

EKİPMANLAR:
    Shimano Ventange 20-50gr 2,70 artık 2,55 :)
    Shimano 2500 solstage ;)
    Powerpro super 8 slick aqua green 0,19 ;)
    çeşitli sahteler denendi fakat dalgaya göre dalarlı strike pro gümüş rengi ;)
    Gripper :D

KARELER..

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

2. yunusemreklk

yunusemreklk yunus emre

Favori Kamış:
    Procatch Carbospin
    Favori Makine:
    Okuma Avenger
    En İyi Avı:
    3kg Bıyıklı- 4 KG TURNA 10+kg-Aynalıı
    Allah Allahhh maşallahhh
    İlk tebrik benden

3. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Beklettiğine değmiş, muhteşen levrek. Candan tebrik ederim Koraycım.
    Tekirdağ rekoru sende artık ha? Hay maşallah, nice rekorlara abisi.;)

O delioğlan Çağrı ne yapar eder, askerlik yaramadı galiba? Ben onu hala askerdeymiş gibi sayıyorum, hiç bir iz-işaret yok kendisinden.

Selam ve sevgilerim herikinize de.:)

4. karadeniz57

karadeniz57 Sabri

Favori Kamış:
    Sportex Black Stream 20gr
    Favori Makine:
    Shimano ...
    Allah nazar'dan saklasın...
    Müthiş. ..

5. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Unutulur mu bu balık aga avda sizinle olamasamda o akşam , balığı ertesi gün canlı görmek bile yetti öyle resimden felan heybeti anlaşılmıyor anlatılmaz yaşanır :)

6. asım

asım asım bartınlı

koray kardeşim helal olsun,hem sana hemde azmine

7. bluefinjack

bluefinjack hüseyin

Favori Kamış:
    -
    Favori Makine:
    -
    En İyi Avı:
    48 kilo-eşim
    Marmarada böyle levrekler de varmış.Bu balığı kıyıya alabilmişsin ya helal olsun

8. guzelkentli

guzelkentli adem demirtaş

Tebrikler devamını dilerim

9. Nixdorf

Nixdorf Ayhan

Favori Kamış:
    N.S. KN Saltwater 802M, Savage Gear MPP 2,51
    Favori Makine:
    Daiwa Legalis 3000 SH, D.A.M. Quick FZ 30
    Ben söyleyeceklerimi söyledim canavar hakkında zaten :)
    Tekrar tebrikler arkadaşım, harika bir balık...

10. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Kuzu maşallah,derya kuzusu.Böyle levrek, oltaya ömürde bir bilemedin iki defa gelir,çoğu zamanda kaçırılır.Tebrikler,daha niceleri oltanı ziyaret etsin...

11. saltiga

saltiga ÜMİT

Cok guzel bir balik gercekten tebrik ediyorum.Daha buyukleri gelir isallah.

12. ellidokuz

ellidokuz Özden Abraş

Favori Kamış:
    okuma alumina 10-40 gr 2,40cm
    En İyi Avı:
    3850GR LEVREK- 47 cm LÜFERGİL- 58 cm zargana
    valla bu balığa bu rapora balığı kenara çekmede ki ustalığa ne denir pek bilemedim :) tebrik ederim keyifli avların olsun Koray. harika balık yakalamışssın.. çok nadir nasip olur

bol şans

13. fuat82

fuat82 fuat

Favori Kamış:
    oyster cast advanced surf 4.20 - Okuma V system 2.70m - 10-40 gr
    Favori Makine:
    Okuma av-65-Shimano catana 3000 Fb
    Elinize sağlık çok uğraşmışsınız ama sonunda böyle bir ödül almışsın tebrik ederim çok güzel balık hep böyle balıklar oltana denk gelir umarım.

14. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Kardeşim harika iş çıkarmışsınız adeta döktürmüşsünüz bravo :) spinn de bana hiç denk gelmedi ama bu kış kararlıyım okkalı bişeyler buralarda ayıklayacam :) Marmaradan böyle güzel av raporları okudukça daha bi keyifleniyorum.Marmarada sadece lüfer istavrit olmamalı işte böyle tosun paşalar ve bu tosun paşaları yakalayan değerli kardeşlerimiz de olmalı. Avlarının devamını dilerim :)

15. aozcevik

aozcevik ahmet özçevik

En İyi Avı:
    minekop
    Bu büyüklükte bir balığı kıyıya alabilmek çok iyi ya, tebrik ederim

16. osakan

osakan Özkan

Favori Kamış:
    Major Craft Huntaway
    Favori Makine:
    Cormoran Black Star Z-10 Pif 3000
    En İyi Avı:
    Hepsi en iyi
    maşallah kardeşim, helal olsun paşa çok güzel duruyor...

17. luckystrike

luckystrike EMRE

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM
    Favori Makine:
    OKUMA AVENGER
    En İyi Avı:
    onu hala arıyorum..
    tebrik ederim maşaallah paşa harika..raporu okurken kendimi kasmışım =)

18. HakanDurgut

HakanDurgut Hakan

Favori Kamış:
    SavageGear Bushwhacker XLNT 240cm 10-40gr
    Favori Makine:
    SHIMANO Stradic CI4 3000F
    En İyi Avı:
    88cm 4kg Yayın (spin takım ile)
    Tebrikler Koray Rekor olsa gerek..

19. ertansavut

ertansavut Ertan

Maşallah çok güzel trofe

20. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    APIA Foojin'X Grove Stream 93ML, MajorCraft Cross Ride XRS-1002H
    Favori Makine:
    DAIWA Morethan Branzino 2508SH LBD, DAIWA Catalina 4020PE-H
    En İyi Avı:
    48cm 1170 gr Levrek, 45,5 cm 790gr Kofana
    Tekirdağ rekorunu kırmışsın Koray, anlattığında da böyle bi balığın marmarada hatta Tekirdağ'da olmasına çok şaşırmıştım, hala şaşırıyorum:eek: :eek:

Yalnız o balığı çekerken aldığın hazzı artık ne lüferler ne de standart levrekler verir.. Diyeceğim o ki sen bence artık saroz kıyılarına taşın shore jigging ve vertical jigging olaylarına gir kardeşim:laughing: Tekrar tebrik ediyorum kırılması çooook zor bir rekor senin elinde artık:thumb: