Bu haftaki Sırtı Avım.

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Cem özipek tarafından paylaşıldı.

1. Cem özipek

Cem özipek CEM ÖZİPEK

Sırtı ekibi olarak (Ben,Kenan ve Ergül hoca) her zamanki Gibi sabah şafak atmadan koyulduk yola :D

Zaten o yolculuk yetiyor yoldaki güzel sohbet espriler Hangimiz önce hangi sahteyi salacağız falan yol nasıl bitiyor anlamıyor insan :)

Varış noktamızda kötü bir sürpriz bekliyordu bizi , Gece deniz fena patlamıştı ve koyda bağlı bir tekneyi alabora etmişti durum çok kötüydü üzülmüştük ..

Bunun yanında deniz dip yapmış su çok bulanıktı ve avın çok verimli geçmesi baya şansa kalmıştı .. Bismillah deyip başladık ..
    4 saat kadar avlanıp zaten yorgun olan denizi dahada yormadan avımzı sonlandırdık..

Palazı Ergül hocamız kandırdı
    Toplamda 5 adet baracuda 1 adet yazılı ork. palazı ve Salınan
    1 Züber (bendeniz)
    1 Orfoz Ergül hoca
    2 melanur Kenan hoca

Daha iyileri sizlere denk gelsin :)

2. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Tebrikler daha iyileri rasgelsin

3. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Tebrikler ekibe. Neş'e ve keyifler daim olsun kardeşler.:)

4. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler Cem, çok güzel balıklar ve güzel fotograflar :)
    Makine Penn Fierce sanırım. hihi Aynısı bende var. :)
    Nice keyifli avlarınız olsun. :)

5. cemdeniz

cemdeniz CEM ÖZİPEK

Teşekkürler mert:)

Eyvallah nurı abi Sağolasın :)

Teşekkür ederim Volkan senın luferlerde fena..:D

Penn fierce 4000 evet ama ip akış bilyası çabuk deforme oluyor memnun değilim..banghead

Senin penn ınıde bi kontrol et istersen sonra çok fena oluyor :D :D

6. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    TheCo'm tebrikler :D Nice güzel avlarımız olsun mu inşallah :D

7. Querorz

Querorz Fatih

Tebrikler Cem Bey. Orkinosu salsa mıydınız diye düşünmedim değil. Ben de Adana bölgesinde avlanıyorum. Sırtı avlarım sizinki gibi bereketli geçmiyor gerçi :D . Kaç metrelerde avlanıyorsunuz ve kurşun kullanıyor musunuz acaba?

8. Cem özipek

Cem özipek CEM ÖZİPEK

Olsun brom daha güzelleride bizim olsun :D :D

9. Cem özipek

Cem özipek CEM ÖZİPEK

Fatih bey Salınma konusunda bende aynı düşünceleri paylaşıyorum ...İlk defa yakaladığı için alıkoymak istedi :eek:

Derinlik olarak 2-7 metre arası kurşunsuz avlanıyoruz.Sahte tercihleri çok önemli bazen bir turda 8-10 sahte değiştiriyoruz.

10. Querorz

Querorz Fatih

Teşekkürler Cem Bey. Ben silikon ve çapari çekiyorum fakat pek verimli geçmiyor. Siz silikonlarla verim aldınız mı acaba? Bir de lüfere su üstü sahte çekiliyor şu aralar ama balık alamadım su üstüyle.

11. emrepasa

emrepasa emre

ne güzel resimler.dahasına rastgele.

12. Cem özipek

Cem özipek CEM ÖZİPEK

Silikon İle sırtı Çekmedim hiç bana göre sert plastik sahteler 70 mm ve 90 mm olanlar sırtıda daha şanslı . Hedef büyük balık ise makara kamış misina gibi sahtelerde büyür sürütme tekniğide değişir.. Meşuş İle deneyenleri çok görüyorum netitcede alıyorlar..

Panic le sırtı çekildiğini duydum uyguladım ama bir sonuç alamadım:)

Eğer kıyıya yakın çekiyorsan sırtıyı ; lüfer kıyıya yakın meralarda su üzerinde avlanır , bence iş yapar denemekte fayda var :)

13. Cem özipek

Cem özipek CEM ÖZİPEK

Teşekkürler emre .

14. Querorz

Querorz Fatih

Anladım Cem Bey. Teşekkür ederim. Antalya ya da Ege'de kurşun kullanarak derin su sırtısı yapıyorlar fakat Adana'da buna rastlamadım. Hani 10-15 metrelerde kurşun kullanarak derin su sırtısı yapsak hedefleyeceğimiz türler ne olabilir onu bile bilemiyorum.

Sırtıyı kayaların 3-5 metre uzağından çekiyorum(botum kaç yerinden patladı :D ) . En azından 20-30 saatlik sırtı tecrübemde avladığım balıklar bir kaç tane orfoz ve ispendektir. Baya kesat geçiyor yani. Ben sabahın 5'inde başlıyorum sırtıya ama öğlen güneşin altında sırtı çekenlerin yakaladıkları balıkları yakalayamıyorum :) . Gerçi rapala kullanmam pek. Kayalara çok yakın çektiğim için, kayalara takılmasından çekiniyorum. Rapala kullanımını arttırmalıyım zannederim.

http://www.incecizgi.net/images_buyuk/f88/PROCATCH-5-Li-YAVRU-ISTAKOZ-sEKL_44888_1.jpg

Tam olarak fotoğrafını bulamadım fakat bu fotoğraftakinin sert halinden bahsediyorsunuz sanırım "meşuş" derken. Bir de silikon karidesler var. Onlar da çok revaçta ama motoru yavaşlatınca ve sığlıklardan geçerken kayalara takıldığı için jigheadli silikonları pek kullanmıyorum.