ALABALIK OLTA TAKIMI

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında almuslu orars tarafından paylaşıldı.

1. almuslu orars

almuslu orars ORHAN

Favori Kamış:
    eurofish general 350
    Favori Makine:
    vigor carp 60
    ARKADASLAR ALABALIK İÇİN KULLANDIGINIZ MAKİNA VE KAMIŞ, ÖNERDİĞİNİZ MAKİNA VE KAMIŞI ÖZELLİKLERİ VE FİYATIYLA YAZARSANIZ BU SEVDAYA GÖNÜL VERMİŞ VERECEK HERKESE YARDIMCI OLUR BU BASLIĞI ACMAMDAKİ SEBEP BUNA BENZER GÜNCEL BİR BAŞLIK OLMAMASI..

2. almuslu orars

almuslu orars ORHAN

Favori Kamış:
    eurofish general 350
    Favori Makine:
    vigor carp 60
    Alabalık için shimano catana 25 lık mı 40 lık mı onerırsınız at cek seklınde avlanmayı dusunuyrm

3. zucchero

zucchero Bora

Favori Kamış:
    Cormoran Bull Fighter 2,10mt 10-40gr, Shimano Alivio CX 2,10 7-21gr
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SFC, Daiwa Sweepfire 2500
    Orhan hocam 2500lük catana yeterli olur. Yine düşük atarlı shimano alivio ya da catana 2,10 mt kamış uyum sağlayacaktır.

4. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Dere içinmi yoksa göl yada gölet içinmi lazım bu takım

Eğer dere dersen 120-180 cm arası ve atarı 1-10 gr olan kamış yeterli olur. Ama göl dersen daha uzun ve atarı hassas olan kamışa ihtiyacın var. Makina olarak 1000lik makina işini görür. Misina olarakta 0,18 tavsiye ederim.

Benim kullandığım makina silstar tiny 500lük. kamış shimano 160 boyunda ve atarı 2-10 gr. misinamda 0,18 fluorokarbon misina.

Bu takımı kefal avındada kullanıyorum ama dere ve çaylarda. Gölet tarzı bir yere gidersem elimde 210luk ve 5-20 atarlı olan bir kamışım var onu götürüyorum.

At-çek usülü avda takım ne kadar hafif olursa o kadar iyi olur.

5. almuslu orars

almuslu orars ORHAN

Favori Kamış:
    eurofish general 350
    Favori Makine:
    vigor carp 60
    Oncelikle tesekkurler..Almus baraj gölunde avlancam o zaman shimano 25 lik uygun hafif olması içinde karbon bir kamış almam gerekiyo sanırım kamış için önerileriniz nelerdir? Marka ismi olursa özellikle daha iyi olur..

6. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Ben cormoran bullfighter 210 5-20 gr kullanıyorum. Misina olarakta 0,18 kullanmanı tavsiye ederim. Uzak atışlar için misina ince olması lazım. Eğer kullanabilirsen shimanoda çok hassas kamışlar var. 2-20 yada 3-15 atarlı ve uzun kamış lazım sana. Çünkü atacağın sahte ve meps tarzı yemleri anca bu şekilde istediğin yere atarsın.

http://www.anadoluavmarketi.com/urunler/cormoran-black-bull-2-10m-2-21gr-lrc-spin/17748/

7. almuslu orars

almuslu orars ORHAN

Favori Kamış:
    eurofish general 350
    Favori Makine:
    vigor carp 60
    Uzunlugunu ne kadar onerırsınız? Bırde shimano sienna 25 lık nasıl bır makına 3+1 bilyası var catananın 1 bılyası var bu konuda bılgınız var mı?

8. asenol

asenol ahmet şenol

Favori Kamış:
    fly
    Favori Makine:
    fly
    Shimanonun her makinasını tavsiye ederim. Uzun süre kullanırsınız. Kamıştada 210 yada 240 bence güzel olur gölette. Ama dediğim gibi markası ne olursa olsun. Kamışın esnek olacak. Atacağın sahtelerin ağırlığıyla kamışın atarı uyacak.

9. almuslu orars

almuslu orars ORHAN

Favori Kamış:
    eurofish general 350
    Favori Makine:
    vigor carp 60
    Sagolun tesekkur ediyorum verdiğiniz bilgiler için çok yardımcı oldu olacakta

10. ANTALYALI 007

ANTALYALI 007 BILAL CETINKAYA

IRMAKTA DUZ KAMIS

ARKADASLAR SELAM BEN ANTALYADAN BILAL BU FORMDA YENIYIM 15 GUN KADAR OLDU VE SIKI BIR TAKIPCISIYIM TATLI SU BALIKCILIGINA MERAK SALDIM (DENIZ VAR TAMAMDA BEN TATLI SU BALIKCILIGINI TERCIH EDIYORUM ) VE BIZIM BURADA ALABALIK VE TATLI SU KEFALI VAR BENDE BIRAZ ANLAYAN BIR ARKADASIMA RICA ETTIM ODA UZUN SAMADIRALI CIFT IGENELI 5 MT KAMIS UZUNLUGU VE KAMISA GOREDE 5 MT MISINA SEKLINDE BIR TAKIM YAPTIRTMIS VE 2-3 KEZ DENEDIM IRMAK KENARINDAN BALIK TUTAMADIM MAALESEF GENELDE EKMEK ICI KULLANIYORUM SANIRIM CIGERDE ETKILI OLUYORMUS EKMEK ICI ILE BIRLIKTE , BIRDE MEPSS ALDIM 2 ADET 2 NUMARA BEYAZ ZEMINN KIRMIZI BENEKLI AMA EL ILE AT-CEK YAPMAYI DUSUNUYORUM MEPPS ILE EL ILE ATCEKLE BALIK TUTMA SANSIM NEDIR VE BU OLTA TAKIMIN DEGISTIREYIMMI BUTCEM KISITLI ONERILERINIZ NEDIR
    TESEKKUR EDERIM

11. hasankurt

hasankurt Hasan

Favori Kamış:
    remixon terminator 4.20
    Favori Makine:
    okuma
    En İyi Avı:
    yayın - 6.5 kilo
    teşekkür ederim yararlı bilgiler için arkadaşlar..

12. nester

nester Ersin

Shimano dışın 500-1000 lik mnerebilceğiz makine warmı ? Devri 5 in üstünde olursa bana da yardımcı olmuş olursunuz

13. Redtokil

Redtokil Evren

Favori Kamış:
    SHIMANO CATANA CX SPINNING
    Favori Makine:
    SHIMANO CATANA 3000 SFC 2XSSS+1 BB 5.2:1 TUR
    En İyi Avı:
    43 CM Dağ alası
    Merhaba arkadaşlar bende büyük bi heyecanla olta takımı aldım ama ilk denemede kamışım kırıldı kırıldığı gun aldıgım yeri aradım ve gönderdim garantiden tamir edip yolladılar shimano makinası mukemmel diyebilirim ama kamışına güvenmiyorum şahsen yada benim şansıma boyle geldi diye düşüyorum.

Shimano Catana Cx 1,80 3 - 14 gr

Shimano Catana 3000 5,2:1

Shinamo Catana misina 0,18 mm