Levrek bulamıyorlarsa lüfer yesinler :)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında fztyasin tarafından paylaşıldı.

1. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Pek yakışıklı balık maşallah, tebrik ederim abicim.
    Nasibin daim olsun, güzel gönlüne denk nice güzel balıklara...:)

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    :confused: :confused: :confused: Bize böyle bir bilgi gelmedi Allah'a şükür. hihi

3. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Çok teşekkür ederim Nuri abim. Hepimizin gönlüne göre avları olsun Inşallah :)

4. fztyasin

fztyasin yasin özkan

:D Abi adam kıyıya indirip de buralar hep çalışır demedi :) burasıyla burası arası daha iyi çalışıyor buradan daha uzağa atarsınız dedi :) sağolsun. Sana öyle bi bilgi nasul gelemedi ya yanyana değilmiydik :D yoksa salih bunları söylerken de mi arabaya tulum giymeye gitmiştin :D :D :D

5. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Bilmiyorum ki, yan yana mıydık? idk
    Ayrıca bedenen yan yana olmak, gerçekten yan yana olmak mıdır? :wacko:

Siz benden önce yerleştiniz, ben sizden sonra geldim, belki o ara dedi. Belki ben başka şeylerle ilgileniyordum, belki algılayıcılarım kapalıydı. :closed_2: idk hihi

6. fztyasin

fztyasin yasin özkan

:laughing: :laughing: :laughing: "Gecemidir insanı hüzünlendiren yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen" diyormuşsun gibi bir his oluştu bende abi :)
    Bedenen yanımızdayken aklın nerelerdeydi acaba :D Tahminimi söyliyeyim, "ulan bu kadar güzel çalkantılı yağmurlu levrek havası varken benim lüfer avında ne işim var" :) :)

Ama evet sen bizden 2 dakika sonra inmiştin belki de o ara söylemiştir emin olamadım şimdi :) ama senin olta attığın yer de salihin söylediği yerler içindeydi :)

7. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    İnsandır hüzünlenmek için geceyi bekleyen. :D İnsan niyetini hüzünlenmeye diksin yeter. Eşşek anırsa hüzünlenir. Hüzünlenmek için yer arar. Hatta bu duygu, hormonlar öyle hoşuna gider ki alttan alttan, damar şarkılar dinlemeye başlar ki duyguları katlansın. :D :laughing: Bu olayı da çözdükten sonra :laughing: , tahminin de çok haklısın. :)

Valla o çalkantıyı görünce, bazı bölgelerinde çalkantı yapacağını düşündüm ve ne işim var lüferde diye içten içe, hatta bazen dışa da vurmuş olabilirim, hayıflandım. Sonra sizlerle beraber avlanmak için geldiğimi kendime hatırlatınca rahatladım biraz. Sen de tutunca hayıflanmam geçti, tek üzüntüm ilk andaki yüz ifadeni görememek oldu. :p

8. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Abi ben sana tarif edeyim sahteyi boş boş çekerken küçük emrahın şarkı söylerkenki halini düşün, oltaya balık vurduğunda ufo gören masum köylüyü düşün, makinayı sararken lise yıllarında peşinde koştuğun platonik aşkına açılmaya karar verdiğini ve karşısına çıkıp da ağzını ilk açtığın andaki yüz ifadeni düşün (ulan ne diyecez şimdi, acaba kabul edecek mi, sapık mı diyecek, tersleyecek mi türevinden varyasyonların hepsinin aklından hayatının da film şeridi gibi gözlerinin önünden geçtiği an vardır ya işte onun gibi bir şey :) )
    Kıyıya aldığımda ise yıllarca zorluklara göğüs gerip maddi manevi olanaksızlıklarla üniversiteyi bitirmeye çalışırsın da mezuniyet belgeni ilk eline aldığındaki duygu karmaşası var ya bir yandan mağrur bir yandan minnettar bir yandan rahatlamış bir hal işte öyle bir yüz ifadesi :)

9. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    :laughing: :laughing: :thumb:

Anca bu kadar güzel ve net ifade edilebilirdi. Gözümde canlandı adeta. :D

10. fztyasin

fztyasin yasin özkan

:D :D :D :D artık biliyorsun abi nasıl bir yüz ifadem olduğunu :)

11. dental

dental ibrahim

Favori Kamış:
    okuma v spin 2.70 20-60 gr atar SHIMANO Vengeance Spin Shad 2.10 cmMH 10-40
    Favori Makine:
    ryobi ecusima 8000 vi Shimano ELF 3000
    En İyi Avı:
    75 cm baracuda
    Lüferi kumsal kıyımı yoksa kayaların olduğu bi yerden mi tuttunuz Kardeşimbu lüferlerin buluna bileceği bölge ve av zamanı, avı nasıl olmalı konusunda bilgi verirmisin

12. fztyasin

fztyasin yasin özkan

İbrahim abi açıkçası ilk lüfer avım oldu bu. Bizim gittiğimiz bölge kayalıktı ve denizin başladığı ilk adım bile 1-2 metre derinlikten başlıyordu. Çok sığ yerlerde bulunur mu bilmiyorum.

Av zamanı ise sabah suyunda yarım saat ile bir saat arası (aydınlanırken) akşam suyunda ise 2-3 saat arası yoğun olarak devam etmekle birlikte bazen tüm gece de az da olsa sürebiliyormuş. Bu konuda usta olan arkadaşlara sorarsanız daha detaylı bilgi verebilirler sanırım.

13. kahya

kahya atıl şenkahya

Favori Kamış:
    major craft crostage 902 M cormoran 210 bull fighter, cormoran 210 red master
    Favori Makine:
    shimano exsence 3000,shimano exsence 4000hgm, penn battle 6000.
    En İyi Avı:
    5,300 kg levrek
    yasin bayadır foruma yazı yazmıyordum ama sen hak ettin tebriği
    kırdın zincirlerini
    hadi bakalım gayret sırada levrek var.
    :)

14. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Atıl abimmm özletiyorsun kendini ya :) teşekkür ederim abim, İnşallah levrek de gelecek

15. MKART81

MKART81 MUSTAFA

Tebrikler. Aynı yerden benimde lufer almışlığım var. Sizler gibi değerli balık sevdalılarını tekrar bekleriz ilçemize.

16. MKART81

MKART81 MUSTAFA

tebrikler.

Tebrikler Yasin bey. Aynı yerden benim de lufer almışlığım var. Sizler gibi balık sevdalılarını her zaman ilçemize bekleriz.

17. yhy

yhy Yahya

Balığın tek olması önemli değil, raporların keyif veriyor Yasin,ekipte Salih ve Volkan varsa levrekte çok uzakta değil,ha gayret,rastgelsin kardeşim.

18. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Teşekkür ederim Yahya abi :) beğeniler beni çok sevindirdi, halbuki ben "ulen tek lüfererapor mu açılır" tarzı yorumlardan korkuyordum :)

Salih kardeşim sağolsun lüfer merasını bizimle paylaştı, Volkan abim de 2 yıldır uğraşıyo levrek yakalamam için ama sanırım bende bi beceriksizlik var :D

Tekrar teşekkürler abi, rastgelsin