Rehabilitasyon!

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında marmarasinariti tarafından paylaşıldı.

1. marmarasinariti

marmarasinariti Tuncay Kuşcu

Saros'dan döneli neredeyse 1 ay olmuştu, bedenim buradaydı fakat aklım hep son akyayı tutmadan önce oltama vuran ve 1 mm misinimı hiçe sayıp neredeyse beni tekneden düşürecek kuvvetle çekip misinayı paramparça eden o devdeydi. Tahminlerime göre bu 100 kg üstü bir balıktı! Saros bize bir bağımlılık yapmıştı. Orada olmasak bile muhakkak her gün o kaçan balığın ne olabileceği ve nasıl yakalanabileceğine dair tartışıyor, bir anlamda hasret gideriyor ve bir dahaki gidebileceğimiz tarihi dört gözle bekliyorduk. Bir süre sonra şunu farkettik; artık başka şeylerden konuşmuyorduk, neredeyse bütün muhabbetimiz balık olmuştu :) Biraz kafamızı dağıtmamız gerekiyordu. Sinemaya, Cem yılmaz'ın yeni filmine gidelim dedik. Filme girdik birde ne görelim, fiilmin bir bölümü bizim avlandığımız bölgelerde geçiyordu :) Abim birbirimize bakıp şimdi orada olmak vardı dedik. kafamız dağılmıştı! ama bizim yapmak istediğimiz türde değil hihi

Havalar kar kış kıyamet, nasıl gidebilirdik ki! Derken televizyonda havaların ısınacağını duyduk ve hemen windguru dan hava tahminlerine baktık. Haftasonu hava inanılmayacak kadar değişiyordu! Hem rüzgarsız hemde mevsime göre sıcak! Artık yapıcak bişey kalmamıştı bizim açımızdan! Beklenen gün gelip çattığında biz tüm hazırlıkları yapmış yola koyulmuştuk. İlk gün sadece kayığı atabilmiştik, otele gidip diğer günün sabahı dev'in göründüğü meraya doğru ilerledik. Yemimizi takıp indirdik. Henüz 5 dakika geçmemiştiki ilk vuruşu aldık. Çok fazla zorlamadan yukarı gelen balık orta boy bir sinaritti. Fazla vakit kaybetmeden ikinci yemimizide indirdik, bu yemdede çok fazla beklemeden beklediğimiz vuruş gelmişti. Bu diğerine göre çok sert bir vuruştu! Balık devamlı yol almak istiyor bende istedikçe veriyordum. Zaten yol vermekten başka şansımda yoktu. 10-15 dakikalık bir mücadeleden sonra balık yavaş yavaş yukarıya doğru çıkmaya başlamıştı. Evet buda çok yakışıklı büyük boy bir sinaritti. Devamlı kayığın altına kaçmaya çalışıyordu fakat bir süre sonra kepçemize girdi! Çok mutluyduk ve artık dönme vakti gelmişti!

Evet, bizi bozguna uğratan devle tekrar karşılaşamamıştık! Fakat genede Saros bizi Rehabilite etti ve tahminimce bir süreliğine iyileştik :D

Daha güzel avların sizlerin olması dileğiyle...

2. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Ben artik ciddi ciddi hasta oldugumuza inaniyorum. Psikolojik deli gibi bisey :)

Muhtesem avinizi tebrik ederim. Neydi acaba o dev ? 150 kg bir orkinos...? :D cevabi bilinmeyen sorular hep gizemlidir, hep bugulu ve sislidir :)

3. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Maşallah,rehabilitasyonun yolunu bulmuşsunuz:) yarım saatte iki baba sinarit,hadi dönelim eve:) Bir aydır olta atamadım,şimdi Saroza gidip bir rehabilite çalışması yapsam,eliboş dönersem prozac kullanmaya başlarım herhalde:) sizin av yüzünden tabi:D
    Tekrar Maşallah,daha güzelleri rastgelsin:)

4. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    maşallah maşallah
    allah arttırsın

5. osakan

osakan Özkan

Favori Kamış:
    Major Craft Huntaway
    Favori Makine:
    Cormoran Black Star Z-10 Pif 3000
    En İyi Avı:
    Hepsi en iyi
    tebrikler. çok çok güzel duruyor, sırf bu balık için km. lerce yol yapabilirim...

6. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Çok güzel bir av.
    Bu av belli bir süre içinizi soğutsa da zaman geçtikçe daha güçlü bir arzuyla yeniden gitmek isteyeceğinizi düşünüyorum.

Devam eden süreçte kazanan balıktan rövanşı almanız dileklerimle... :)

7. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Tebrikler, rehabilitasyon uzmanlık alanıma girdiği için bu konuda bir tavsiyede bulunayım :) Rehabilitasyonda süreklilik esastır :D :D eğer uzun süre ara verirseniz yine kaşıntılarınız başlar yoksunluk sendromuna girebilirsiniz :)

Dev'i yakalamanız dileğimle rastgelsin :)

8. bogaz_1905

bogaz_1905 Erdem

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme Cast 430
    Favori Makine:
    Raw II 55
    Tebrik ederim çok güzel bir av olmuş. Saroz size cömertliğini göstermiş.
    İnşallah kaçırdığınız o canavar da bir daha ki ziyaretinizide sizi tekrar ziyaret eder..

9. KorkutAta

KorkutAta Muharrem

Favori Kamış:
    D.A.M FZ SPIN 215 CM
    Favori Makine:
    Okuma Flame 20
    En İyi Avı:
    sazan, 13,1 kg.; gökkuşağı alası, 2 kg.
    Geçmiş olsun!:D

10. marmarasinariti

Çok teşekkür ederim..dünyanın en güzel hobisi tedavisi olmayan bir bağımlılık tutku:D O dev gizemiyle hep aklımda olacak sanırım bi orfozdu

11. marmarasinariti

Çok saolun teşekkür ederim biz rehabilite olduk:) İnşallah sizede avınızda daha güzelleri rastgelir prozaca ihtiyaç olmaz :)

12. marmarasinariti

Teşekkür ederim daha güzelleri size rastgelsin

13. marmarasinariti

Teşekkür ederim beğenmenize sevindim...inşallah daha güzelleri size rastgelir

14. marmarasinariti

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim...sanırım dediğiniz gibi bu rehabilitenin fazla uzun süreceğini zannetmiyorum:) inşallah bir gün o devle tekrar karşılaşır ve rövanşı bu sefer biz alırız..daha güzelleri oltanızdan hiç eksik olmasın

15. marmarasinariti

:) :) :) tavsiyenizi göz ardı etmiycem inşallah imkan olduğu sürece tedaviye devamreelingiyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim inşallah daha güzelleri size rastgelsin

16. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Çok güzel bir av olmuş sizin için,balığıda bulmuşsunuz,tebrik ederim ..
    Kaçan balık her zaman Avcı için gizemini korur"acaba ne kadar büyük balıktı"deriz ve zaman geçsede hep bu olayı hatırlar,arkadaş arası sohbetlerde bu anı hatırlar konuşuruz,işte balıkcının hatıraları bunlardır...

17. Dubara33

Dubara33 Mustafa

Forumda rapor detaylarını okuduğum 3-4 üyeden birisisiniz. Mükemmel avlara imza atıyorsunuz. Gerçekten tebrik ediyorum.

Sizden ricam içeriğe biraz bilgi eklerseniz; içimizden birisi, olaki ilerde birgün bir tekne alırsa ve böyle biryerde avlanma şansı olursa teknede sap gibi kalıp manzarayı izlemesin. Elleri işlesin... (Sanırım hayallerimi fazla dışa vurdum. Neyse zaten burdaki herkes benim gibi...)

Mesela bu av için konuşursak nasıl bir takım, yem ne, derinlik ne..? Sorular sorular.....

Teşekkür ediyorum.

18. marmarasinariti

Teşekkür ederim gerçekten saros yine yüzümüze güldü..aklımda o dev gizemiyle kaldı inşallah bir gün tekrar bi rövanş olur:)

19. marmarasinariti

:) :) :) teşekkür ederim

20. marmarasinariti

Teşekkür ederim gercekten müthiş adrenalindi güneşliğin demiri yanımda olmasaydı sanırım abimle birlikte suya düşecektik hayat boyu unutamayacağımız bir hatıra artık:)