Köprüköyde Yasak...!!!...

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında fender tarafından paylaşıldı.

1. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    Aynalı Sazan 7.4 kg , Turna 112 cm
    Merhaba yarın köprüköy e gideceğim. barajın içine..
    Motorlu Zodiac Bot var? bir ara yasaklandı filan diye birşey okudum.
    yasakmı şu an motorlu botla girmek? yoksa serbestmi?

bilgisi olan haberdar ederse sevinirim.

2. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    eğerki elektrikle çalışıyor ise sorun yok değil yakıtlı ise sorun var

3. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Eğer motorun elektrikli değil ise sakın deneme.İki hafta önce motorsuzları bile çıkartdı Jandarma.Sıvı yakıtlı motor sulama havzası olduğu için yasak.Bence yasağa uy o zamn sorun çıkmaz..

4. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    motor johnson büyük yakıtlı ya :D devasa bişey o zaman sokmazlar pekala kesikköprüde ne alemde? yani bizz ne yapacağızz ??

bu motorla nereye girebiliriz

5. West_1979

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM

kardeşim sen güzel güzel karadan avlanacaksın yada herşeyi göze alıp küreklere bir güzel asılacaksın:D :D
    yoksa sen gitmeden bensenin haberini veririm bak :D :D

6. West_1979

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    iç sularımızda hiç bir yere gidemessin sana en yakın yer amasra olur kardeş beh:D :D

7. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Vallaha geçen hafta Kesikköprüde motor adına ne ararsan vardı ama gel görki balık yokdu.O sürat teknelerinden Balıklar ürküyor anlaşılan.İki balık aldık iriydi fakat avın tadı yokdu..Gel sen ufak bir elektrikli motor al sorun yaşama...

8. simendifer

simendifer Sennur

Elektrikli motorla giderseniz bir yasak yok. Diğer motorlar için, motordaki su devir daimi sırasında, suya motor yağı karıştığı için izin vermiyorlar, sebebi bu arkadaşlar. Çok sayıda motorun olacağını düşünürseniz, yasak mantıklı bence. Pazar günü elektrikli olmayan bir motoru tamir edilirken seyrettim. Su devir daimi yapmıyordu motor bu nedenle tamir edildi. Tamir edildikten sonra denemeler v.s. yapıldı, yağ gerçekten devir daim sırasında suya karışıyor. Bu ciddi zararlar verebilir.

9. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Benzinli motor kullanmayalım arkadaşlar biz elektrikli kullanıyoruz.Gayette güzel gerçi çift aküyü bitirip kürek çektiğimiz oldu ama olsun çevreye zarar vermediğimizi bilmek güzel.

10. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    fender kardeş herkesin bildiği ve söylediği gibi yakıtlı motorlar iç sularda yasak akülü motora izin veriyorlar.
    geçen hafta proteus la kesikköprüdeydik biz dürüst vatandaşız ya aldık şişme botumuzu taktık akülü motorumuzu da başladık avlanmaya.
    kekikköprüye giden arkadaşlar bilir çok büyük bir yerdir bizde akülü motorla hangi akla kanyonların arasına girdik bilmiyorum ama girmiş bulunduk :D motorların yüzünden balık da tutamadık gün boyu uğraşmamızın sonucu iki balık ve dönüşe geçtiğimizde tabi akü nanay :D:D:D tabi asıl küreklere ha babam de babam zar zor ulaşabildik arabaya.
    bu yasaklar kime konuluyor bilmiyorum ama millet yapıyor diye bizde onlara uymayalım biraz duyarlı olalım kurallara uyalım.
    gün gelecek motoru olanlar suya indirmeye utanacak. bizlerde rahat edeceğiz.

11. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Tabi biz kürek çekerken yanımızda gezen 50 hp lik motorlor cabası işin..

12. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Köprüköy kesinlikle yasak değil ya elekt.motor yada dededen kalma teknik asıl küreklere bot serbest çekinecek birşey yok yeterki herkes yakıtlı motor kullanıyor diye sende kullanma onlara birşey demez gelir senin yakana yapışıverirler bu iş böyledir dikketli ol iyi avlar.

13. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    yauw şimdi :D 2000 liraya zodiac 1000€ da Johnson moto almışız :D

bunu deneyemeyeceğiz tüh... yasak yasaksa girmeyiz illaki ona bende katılıyorum...

ne yapsak ne etsek pekala bilmiyorum. elektrikli motor alamayız o botu kaldırmaz o motorlar :)

çaresine bakarız artık..

Kürekler Suyaaaaaaaaaaaaaa
    yelkenler foraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

tornistenden sırtııııı :)

Turnalar alabandaa

sancak alabanda

viyaa viyaaaaa

14. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Vallaha biz 3.40 da bir sorun yaşamıyoruz.Elektrikli motor o kadar da kötü değil.Sizin bot kaçlık bilmem ama iki akü ile güzel oluyor elektrikli motor.

15. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    arkadaşlar iç sularda yakıtlı motorun yasak olduğuna dair bir yazı gören varmı???

16. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Kardeş sende fırsatını buldunmu hemen bu soruyu soruyorsun öyle bir yazı bende görmedim ama gel sen bunu jandarmaya anlat dediğim dedik çaldığım düdük diyor ne yapalım?

17. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    osman abi yazmak zorundayım kulaktan dolma laflarla arkadaşlar yazı yazıyor bu şekilde olmaz takıldığım konu bu...............

18. fender

fender Köksal

Favori Kamış:
    Shakkespeare Kamışlar
    En İyi Avı:
    arkadaşlar yasal yazı yoksa.. jandarma yasal olmayan birşeyi yaptıramaz. heleki jandarma bana hiç yaapamaz. şimdi ben çözemedim kimisi yasak diyor kimisi değil diyor. kimisi jandarma diyor.. ben yıllardır gidiyorum oraya bi tane jandarmanın geldiğini görmedim. 100 tanede motorlu bot gördüm. 6 beygirlik bi johnson var büyük bi motorda değil..

19. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Kardeşim sana denk gelmemiş ben bizzat bir çok kereler kontrolle karşılaşdım.Belki kaldığımız için olabilir.Ama Sülübüklü arkadaşlarım var dört kere yakalanmışlar ve beraber ava gittiğimizde koca kayıkla kürek çektik motor evede yattı.Ki biz haftada bir gitsek onlar üç kere gidiyorlar.O yüzden uymak lazım.Belki yakalanır uyarılırsın ama daha kötü yaptırımlarla karşılaşırsan tadın kaçar bence gerek yok..

20. erol hoca

erol hoca Erol

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    :(
    motor tavsiye edermisiniz

Arkadaşlar bu konu çok faydalı oldu benim için. Bu sıralar bir motor almayı düşünüyordum. Aküyle uğraşmamak için 4 zamanlı 2.5 hp Johnson için karar vermiştim ama, tüm yukarıda yazılanlardan sonra elektrikli motor lehine kararımı değiştirdim. Şimdiye kadar olan araştırmalarımdan piyasada iki markanın olduğunu biliyorum. Shakspire ve Minn kota.
    330 katlanır tahta tabanlı botum için bu motorlardan hangisini tavsiye edersiniz. Birde kullanılacak olan akü bildiğimiz otomobil aküsü mü? Aküyü şarj edecek alet nerede bulunur? Fiyatı nerelerdedir? Vereceğiniz bilgileer için şimdiden teşekkür ederim.