BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, Hayata olta at! SPOT BALIK, Hayata olta at!

Go Back   BALIK AVI > Paylaşalım > Av Hikayeleri
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Söğüt Kızılsamlar Barajı

14-06-2007, 07:50   #1
mustafadinç

Favori Kamışı: Fiber olta
En İyi Avı: Sazan 4 kg
Evet Sevgili arkadaşlar,Bugünde başka bir anı ile burada olalım,geçen yıl yani 2006 yılının Temmuz ayının ilk haftası açılış balığı olarak Dodurga barajına gitmiştik ve balık yerine nasihat alarak dönmeye karar verdik Bozüyük,e yaklaştığımız sırada ekipten biri hadi Kızıldamlar,a gidelim dedi balık yakalayamamış olmanın verdiği istekle Söğüt ayrımından döndük,Söğüt,ü geçtikten sonra 5 Km ilerden Küre çatrağından tam terse girilirse 2 km sonra Baraj kıyısındasınız,akşam oluyordu oltaları attık yemledik ışıldakları taktık ve bekledik bekledik bekledik ama ne gelen var ne giden bir gün önceden kalan yorgunlukla balıkda gelmiyor uyuyalım bari dedik ve yattık sabah yemlemek için saat 05-30 da kalktım biraz sonra zil çaldı baktım ki makaralı oltalardan birinin ucu suya değiyor ve dikiliyor hemen koşarak makarayı sarmaya başladım çok ağır bir balık gibiydi ama diğer oltalarıda karıştırdığı için yardıma ihtiyacım vardı ekip arkadaşlarımıda uyandırdım derken biri fiber oltaları çekti diğeri makaralıları bende elimde kepçe belime kadar suya girdim ve nihayet 4 kg lık sazanı karaya çıkardık akşama kadar bir benzerini bekledik ama nafile sadece bir balık yakaladık,Allaha emanet olun Rastgele.
mustafadinç çevrimdışı  
14-06-2007, 08:42   #2
prof_turna

Favori Kamışı: olta
En İyi Avı: turna 4,5 kg.
kısmette tek balık varmış ama temiz olmuş umarım bu sene nice 4kg.lık sazan yakalarsınız rast gele.
prof_turna çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
14-06-2007, 08:46   #3
mustafadinç

Sevgili kardeşim turna konusundaki mail i aldım teşekkür ederim,rastgele
mustafadinç çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
14-06-2007, 12:12   #4
murat41

murat41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En İyi Avı: vatoz 46,7 kg
büyük balık işi sabır ve nasip işi bunu anlatımınlavurgulamış oldun teşekürler rastgele

Konu murat41 tarafından (14-06-2007 Saat 12:15 ) değiştirilmiştir..
murat41 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
15-06-2007, 20:50   #5
metin_1963

Favori Kamışı: OLTA.DİP.ZIPKIN V.S
En İyi Avı: 12 KG AYNALI SAZAN
mustafadinç
Evet Sevgili arkadaşlar,Bugünde başka bir anı ile burada olalım,geçen yıl yani 2006 yılının Temmuz ayının ilk haftası açılış balığı olarak Dodurga barajına gitmiştik ve balık yerine nasihat alarak dönmeye karar verdik Bozüyük,e yaklaştığımız sırada ekipten biri hadi Kızıldamlar,a gidelim dedi balık yakalayamamış olmanın verdiği istekle Söğüt ayrımından döndük,Söğüt,ü geçtikten sonra 5 Km ilerden Küre çatrağından tam terse girilirse 2 km sonra Baraj kıyısındasınız,akşam oluyordu oltaları attık yemledik ışıldakları taktık ve bekledik bekledik bekledik ama ne gelen var ne giden bir gün önceden kalan yorgunlukla balıkda gelmiyor uyuyalım bari dedik ve yattık sabah yemlemek için saat 05-30 da kalktım biraz sonra zil çaldı baktım ki makaralı oltalardan birinin ucu suya değiyor ve dikiliyor hemen koşarak makarayı sarmaya başladım çok ağır bir balık gibiydi ama diğer oltalarıda karıştırdığı için yardıma ihtiyacım vardı ekip arkadaşlarımıda uyandırdım derken biri fiber oltaları çekti diğeri makaralıları bende elimde kepçe belime kadar suya girdim ve nihayet 4 kg lık sazanı karaya çıkardık akşama kadar bir benzerini bekledik ama nafile sadece bir balık yakaladık,Allaha emanet olun Rastgele.
ACABA BURAYA NASIL GIDECEGIMI ANLATIRMISIN BEN BURSADA OTURUYORUM AYRINTILI BİR E MAİL GONDERİRSEN SEVİNİRİM
metin_1963 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
15-06-2007, 20:57   #6
osmanaltunel

osmanaltunel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En İyi Avı: Turna 140 cm. Gölbaşı
kısmet öyleymiş yinede iyi av.
osmanaltunel çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
16-06-2007, 10:02   #7
mustafadinç

Merhaba arkadaşım,Bursa,dan gelişte Ankara istikametine dön Bozüyük,ü geç 15 km ileriden Söğüt yoluna dön yol asfalt güzel ama çok virajlı yaklaşık 20 km sonra Söğüt,tesin hiç girmeden dörtyoldan düz git 5 km ileride Küre yazar sen Küre,ye değilde tam tersine baraj yoluna gir yol toprak bent e varmadan sola tarla içinden patika yoldan git tepeye varınca arabayı bırak ve aşağıya in orası derin ve büyük yapıyor,eğer araba yanımda olsun dersen bent i geç solda atılacak sazlıklar var oda olmasın dersen benti geçince sağa gir barajdan uzaklaşmış gibi görünür ama tepenin arkasından dolanınca barajın başlangıcı karşına çıkar dibi ağaç kökleri çok takılır olta kopabilir (rastgele)
mustafadinç çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
16-06-2007, 12:33   #8
Huseyin Alp Arslan
Huseyin Alp Arslan / Auckland/Yeni Zealanda

Huseyin Alp Arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta ve oltadan baska hic bir sey
En İyi Avı: 22 kg Kingfish
metin_1963
ACABA BURAYA NASIL GIDECEGIMI ANLATIRMISIN BEN BURSADA OTURUYORUM AYRINTILI BİR E MAİL GONDERİRSEN SEVİNİRİM
Lutfen imza ayarlarinizi ( isim ,istenirse soyad, dogum yili, katilinan yer ve istenirse sizi ifade eden bir sozu ) profil bolumunden yaparak sizi tanimamiza yardimci olurmusunuz. Bunun yaninda lutfen site icersinde buyuk harfle yazmayiniz. Bagirmak anlamina geldiginden kaba karsilanip, yasaklanmistir.
Saygilarla.
Huseyin Alp Arslan çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
16-06-2007, 12:48   #9
mby.yigit
mustafa / ankara-konya

mby.yigit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: shimano
Favori Makinası: remixon
En İyi Avı: levrek 1kg
sabrın sonu selamettir, bir balıkçıda olması gereken en önemli şeyde sabırdır zaten
mby.yigit çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
17-10-2007, 00:09   #10
mallaca
Halil Barış Şengül / Bursa

mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
En İyi Avı: Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
Tek olması hiç omamasından daha iyidir
mallaca çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook