Yumurtalık ve Mersin

Konu, 'Bölgeler' kısmında pride75 tarafından paylaşıldı.

1. pride75

pride75 Onur Aydoğan

Favori Kamış:
    x
    En İyi Avı:
    ...
    Merhabalar,

1 haftalığına İstanbul'dan Adana'ya geldim:) Daha doğrusu 1 aydır yurt dışındayım ve büyük umutlar ile, balık tutma sevdasına buradayım. Ne yazıkki bu hafta sonu Karataş'ta denizin ve havanın azizliğine uğradık. Hava o kadar rüzgarlı ve denizde bir o kadar fırtınlaı idi. Ne zıpkın ile dalış yapabildik nede olta atabildik. Dolayısı ile kuzenim ile birlikte Yumurtalık veya Mersin civarını denemeye karar verdik.

Forumu inceledim ve okudum ama ben son durumdan haber almak isterim. Zİra denizin durumu nasıl? Bilen arkadaşlar bana yardımcı olabilirler ise inanın çok sevinirim. Birde dalış yapabileceğimiz yada kıyıdan olta atabileceğimiz verimli olabilecek bölgeler tavsiye debilirmisiniz?

Hatta beraber bir organizasyon bile yapabiliriz. Bana özelden mesaj atar iseniz detaylı konuşabiliriz.

ilginize teşekkür ederim,

sevgiler,

Onur

2. pride75

pride75 Onur Aydoğan

Favori Kamış:
    x
    En İyi Avı:
    ...
    Mersin

Yumurtalık'tan vazgeçtim:) Mersin'de 3-4 gün MTS'de kalacağız. Mersinli arkadaşlar bilgi verebilirmisiniz rica etsem..

Teşekkürler

3. mersinli

mersinli Nuri

Favori Kamış:
    speedmaster surf ve spin
    Favori Makine:
    shimano exsence ve ultegra
    En İyi Avı:
    2,8KG BARAKÜDA
    Hoşgeldin Onur.Mersin de şu aralar uzatma kargıyla kaya diplerinden sargoz avı yapılıyor.MTS'ye yakın olarak tırtar marinayı tavsiye edebilirim.Orada ister dalarsın,ister kargıyla sargoz,istersen dip oltasıyla mırmır yada çupra alabilirsin.

4. pride75

pride75 Onur Aydoğan

Favori Kamış:
    x
    En İyi Avı:
    ...
    Selam Nuri,

Teşekkürler ederim:) Adana'dayım şu anda Karataş moralimizi çok bozdu:) Bizde kuzen ile Mersin'i deneyelim dedik. Tırtar marina ne tarafta kalıyor tarif edebilirmisin.. En azından 1 gün orayı deneriz diğer günler ise başka yerlere bakarız.

5. mersinli

mersinli Nuri

Favori Kamış:
    speedmaster surf ve spin
    Favori Makine:
    shimano exsence ve ultegra
    En İyi Avı:
    2,8KG BARAKÜDA
    Erdemliden sonra yaklaşık 15 km kadar her mevsim balık olan bir bölge.Hotel Olbiosun yanından giriliyor.Dalarsanız tahmin ediyorum levrek de vurabilirsiniz.Rasgele...

6. pride75

pride75 Onur Aydoğan

Favori Kamış:
    x
    En İyi Avı:
    ...
    Cevabın için çok teşekkür ederim:) Senden başka yazanda yok zaten..Genelde herkes okuyor:)

7. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    71cm 1.6kg denizturnası,1.2 kg levrek 10 kg civarı bir akya gözlerimin önündeydi....
    Bende yazayım bari madem kimse yazmıyor yardımım dokunursa..Son günlerdeki balık durumunu vereyim...dalacağınız yerde Buraya(Taşucu)benzediği için levreklerin artmış olması gerekiyor...Nuri abimin dediği gibi sargozlar irileşti....Birde gayet iri kefal var..Güneş batıp hava kararmaya yakın büyük kefaller kıyılara geliyor..Bol şanslar

8. ozkan01

ozkan01 Nurettin

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    shimano catana
    En İyi Avı:
    levrek 1.5 civarı
    merhaba
    pazar günü tırtar marina da yarım kiloluk bi kefal vurdum.

9. ADANALI01

ADANALI01

selam onur arkadasım
    oncelıkle hos geldın yazılarını daha bu gun okudum karatasa gelmıssın ama ruzgardan dolayı gerı kacmıssın bence yanlıs yapmıssın dostum ruzgarlı havada tekne ısı olmaz ama karatasa yakın bır yer varkı tam bu havalarda olta atacagın bır yer vardı canlı calı karıdesıyle gıdecektınkı ne levrek alırdın ben ruzgarlı ve dalgalı havalarda cok guzel levrek aldım hala buradaysan karatasın karagocer koyunu bul ve kanalın denıze dokuldugu yere ulastıgın zaman oltanı at bırader emınım bos donmezsın duzenegınıde gezer mantarlı olta yap sana rasgele

10. pride75

pride75 Onur Aydoğan

Favori Kamış:
    x
    En İyi Avı:
    ...
    İnşallah bir dahaki sefere:)

Ağustos ayı içerisinde gene geleceğim.. Ama sanırım bu sefer tekne ile çıkmayı deneyeceğim..İnşallah beraber bir organizasyon yaparız..

11. OxDaTiTy

OxDaTiTy Burç

Favori Kamış:
    Çatal :) Arasırada misina, kanca, kurşun birkaç düğüm...
    En İyi Avı:
    Kefal, Çupra, Karakulak, Mırmır...
    Dün ve bugün için susanoğlu tarafındaki bir arkadaşım denizin güzel olduğunu iletti...

dün neredeyse hiç dalga olmadığını bugün ise hafif dalgalı olduğunu söyledi...

Sabahları ise çarşaf gibi dedi :)

Fırsat olursa belki bende haftasonu tırtar limanının o tarafa gidebilirim...

Onur o tarafta olacaksanız belki görüşürüz...

Benim gidip gidemeyeceğim yarın akşam belli olur.

Siteden haberleşiriz...

Fırsatı olan arkadaşlarda gelir ufak çaplı bir organizasyon yapmış oluruz :)

12. pride75

pride75 Onur Aydoğan

Favori Kamış:
    x
    En İyi Avı:
    ...
    Burç,

Biz dün öğlen Mersin'den döndük... Neler yaptık sana anlatayım...

Tırtar marina'da zıpkın ile daldık sonuç sıfır..
    Olta attık, kaşık, yapay yem denedik sonuç gene sıfır..

MTS civarında yemlik balık için pinter kullandık sonuç gene sıfır..

Ertesi gün sabah 5:30 da kalkıp koyları dolaştık.. Hotel olbios'tan bir önceki koyda daldık ve sonuç gene sıfır..

Eve geldik uyuduk ve öğlen kalkıp Narlıkuyu'ya gittik orada 1-2 saat civarında daldık sonuç gene sıfır:D

Bizde karar verdik bu sefer benim kısmetim kapanmış. Zira Karataş'tan da bu şekilde dönmüştük...Bu akşam üzerine doğru son bir hamle ile gölü denemeye karar verdim. Göl balıkçılığından anlamam ama acemi şansı olur belki;)

Şaka bir yana kısmet ise artık Ağustos ayı içerisinde tekrar geleceğim. Yarın istanbul'a dönüyorum...Eğer güzel bir şeyler yakalar isen haberdar edersin:)

13. eren2001

eren2001

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Bende sana Yumurtalık hakkında bıraz bılgı vereyım.Benım eşim Adana Yumurtalık lı.Enson 3 sene önce orsaydım bukadar denızı bereketlı bır yer yoktur herhalde.Bir Jumbo karadesler yakalıyorlar şaşarsın.Bir kaç akşam sandalla acıldık ve 2 olta 5-6 kg cupra,karagöz ve melenur tarzı balıklar yakaladık.Ama benım sana tavsıyem Eylül-Ekim ayları çünkü diğer aylar bukadar bereketlı olmuyor.Yem sorunuda yok Yumurtalık marınada Jumbo karades yakalıyanlar kucuklerı yem dıye satıyorlar.

14. OxDaTiTy

OxDaTiTy Burç

Favori Kamış:
    Çatal :) Arasırada misina, kanca, kurşun birkaç düğüm...
    En İyi Avı:
    Kefal, Çupra, Karakulak, Mırmır...
    valla balık kıtlığı var anlaşılan...

Nereye gitsek acaba!!!

En kısa zamanda ADANA-MERSİN-HATAY bölgesi için bir organizasyon ayarlayalım buluşalım kaynaşalım...

Vede balık tutalım... :)