Levrek en çok ne sever??

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında svr0607 tarafından paylaşıldı.

1. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    71cm 1.6kg denizturnası,1.2 kg levrek 10 kg civarı bir akya gözlerimin önündeydi....
    Size şöyle bi sorum olacak her sabah levrek gördüğüm sabit bir yer var..Ama iyice kalıcılaştırmak ve hatta daha iri balıklarıda çekmek istiyorum bölgeyi nasıl yemlerim..Ne atarım yada delikli bir poşete taş bağlayıp dibe miş atmalıyım yem olarak ne kullanmalı yani levreği oraya çekecek ne kullanabilirim??

2. adra

adra

kardeş levrekçi olan sensin sen daha iyi bilirsin tabiyki .benim görüşüm levrek etcil bir hayvansa o bölgeye ufak balık atabiliriz. hamsi olabilir mesela veya daha değişik balıklar

3. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    71cm 1.6kg denizturnası,1.2 kg levrek 10 kg civarı bir akya gözlerimin önündeydi....
    Saol:)levrekçiyim ama zıpkınla:D:D yani oltayla daha deneyimim olmadı sadece birkaç kez sahteye peşlettirdim...O zman biraz sardalya benzeri balık toplayıp kanlı kokulu o bölgeye atayım ne dersiniz??

4. adra

adra

bomba olur bence:)dene bakalım sonuç istenilen gibi olcakmı

5. sertach

sertach Kiraz Balıkçı

Favori Kamış:
    Okuma Vspin
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000fd, Okuma safina pro 2500
    levrekçi sensin ama bu bilgilerde işine yarayabilir.ama şunu söliim bu bilgiler benim tecrübelerim değil büyüklerimden öğrendiklerim daha deneme fırsatım olmadı :)
    levreğin temel besini yavru balıklardır.eğer yapabilirsen küçük kefelleri ve ısparozları böleyi yemlemek için kullanabilirsin.birde sardalyeleri ince buzdolabi poşetine (veya kadın çorabı) koy taşla ez ama poşet çok parçalanmasın.sonra poşetlere taş bağlayıp bölgeyi yemle.sardalye çok yağlı ve kokulu bir balıktır emin ol birçok avcıyı o bölgeye toplayacaktır ;) ama bu işlemi birkaç gün tekrarlamadı tavsiye ederim...

umarım işine yarar...

6. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    Çok saol sertaç abi acaba bu sardalyeleri nasıl sağlayabilirim migros un konserveleri biraz pahalı olack gibi:D:D

7. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    anil levrek yengec,karides,subye,midye,sulunez,tavuk eti,sardalye ve cesitli yavru balik yer ve sever...benim tavsiyem subye,yengec,kokmus sardalye isini gorecektir....geceden veya aksam ustu yemleme yapabilirsin..geceden yaparsan sabah daldiginda etraftaki levreklerin o bolgede turladigini gorebilrsin abicim...

8. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Ben de ayrıca bu koyucağın poşet ya da çorabı görevi bitince tekrar alıp çöpe atmanı tavsiyte ederim:)

9. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    Çok saolun ya içimden geldi söyleyecem birazda gaza geldim de:D:D bu siteyi seviyorum..Herkes çok saolsun önümüzdeki hafta deneyeceğim bu yemleme olayını..

10. OTTOMAN

OTTOMAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kilo aynalı sazan :(
    bu sitede seni seviyor anılcım:D :D
    rastgele;)

11. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    bizde seni seviyoruz anil...yemlemede poset veya herhangi birseye gerek yok...ok..yemleme yaptigin yer kumluk veya parca kayalikli olsun ki muren veya orfoz yavrulari yemi bitirmesin hemen...dipte mutlaka bir iki parca yem koku salar ve istegin gerceklesir...

12. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    çok saol Mustafa abi ya bu sabah 2 kg civarı sanrıım kocaman levrekler de gördüm de biraz konsantrasyon eksiklği vardı hemen tüydüler önümüzdeki hafta geçiş bölgelerine bolca bırakacm peki sardalyeyi nerden temin edeyim??

13. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Anladın tabi yöntemin işe yarıyıp iyi balıklar göreceğini:) Sitemiz çok güzel Allah nazarlardan saklasın;)

14. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    ben çanakkale geyikli/dalyan köyünde 1 metre suya atılan 1 kasa güneşte bekleyip kokuşmuş sardalyanın çektiği 5+kg levrekler gördüm, yemleme özellikle sığlık yerlerde başarılı oluyor.Derin yere atarsanız zaten mürendir isparozdur bişey kalmaz

15. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    bilgi için saolun yer sığ zaten en fazla 1 metre derinliğe atacam..Çok tşk

16. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    balik hallerinden sardalye temin edebilirsin kardesim...iri levrekler pek zipkina yaklasmaz bunun icincok soguk kanli olmali ve acele etmiceksin...ya baligi kendine agasonla cekeceksin yada baligi kiyiya cevirip tas altina sokmaya calisacaksin..bu islemde balik tedirgin olup bir kaya altina kendini gizlemek istiyecek o zaman av garantidir...

17. gözde86

gözde86

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kaya balığı 500gr
    bildiğim kadarıyla levrekler canlı yemlere daha çok geliyor.küçük balıklarla bırakma yapabilirsin:)

18. svr0607

svr0607

Favori Kamış:
    Şu sıralar sadece zıpkın
    En İyi Avı:
    olta işi zor da zaten çok vaktimde yok:( ama yemlemeden sonra zıpkınla girerim..

19. sertach

sertach Kiraz Balıkçı

Favori Kamış:
    Okuma Vspin
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000fd, Okuma safina pro 2500
    git bi limana sandıklardan ezilmiş sardalyeleri topla ;) yada balıkçıları gez kocaman bi leğen içinde bisürü sardalye görüceksin kilosu 5 lira pazarlıkta 4 e bağlarsın işi ;) sana lazım olan tazesi değil unutma,yemleme yapacağın için ezik ve bayatları seçki pazalıkta şansın artsın:)

20. mersinli

mersinli Nuri

Favori Kamış:
    speedmaster surf ve spin
    Favori Makine:
    shimano exsence ve ultegra
    En İyi Avı:
    2,8KG BARAKÜDA
    Şöyle güzel dişi levrek bul solungaca ip bağla oralarda gezdir ve sonuca bak.:eek: :D