ankara çevresindeki göller ve barajlar

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında BARIŞ tarafından paylaşıldı.

1. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    arkadaşlar selam size bildiğim kadarıyla ankara çevresindeki göller ve barajlar hakkında bilgi vereyim
    turna için gidile bilecek en ideal yerler başta köprüköy,kesikköprü,kapulkaya,çanılı barajları bunların yanında diğer tatlısu balıkları için eğrekkaya, kara göl,beypazarı kara göl,kızılırmak................

2. iceberg

iceberg

Favori Kamış:
    Olta
    Merhaba Arkadaşlar

Barış 28.03.2006 tarihinde 5 arkadaş bahsetmiş oldugun ayaş yolunda bulunan asartepe (çanıllı) barajına gittik ama oradada balık kalmamış. Bizim guruptan başka guruplarda vardı herkez boş döndü.:(

3. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    SEVGİLİ ARKADAŞIM DAHA SULAR ÇOK SOĞUK ÇIKMAMASI NORMAL KIYIDAN ÇALIŞTIYSANIZ ONUNDA ETKİSİ OLMUŞTUR KAYIK VARSA DİP KÖŞEDE SAZLIKLARIN ORADA AVLANMANIZI TAVSİYE EDERİM

4. iceberg

iceberg

Favori Kamış:
    Olta
    Bariş Ankarada sazan nerede cıkıyor bıldıgın güzel bir yer varmı?

5. celtikci

celtikci

bu hafta çanıllı barajına gidecektim. söylediklerinize göre vazmı geçeyim.

6. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın

çeltikçi balık işi kısmet biliyorsun çıkmaz deriz çıkar sen vazgeçme bence

7. iceberg

iceberg

Favori Kamış:
    Olta
    Çeltikci parsel çanıllıdan 1,5 saatin içinde 3 adet turna almış fotolara bakabilirsin. Fakat biz orada dip oltası ve sasi attık parsel ise canlı yem kullanmış. Sen istersen parselle bir görüş derim ben.

8. celtikci

celtikci

barış kardeş çanıllı hakkında bilgin varsa paylaşırmısın

9. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın

çanılı diğer adıyla asartepe barajı ayaş beypazarı yolu üzerinde önceden buradan çok büyük sazan balıkları çıkardı ama artık turna çıkıyor eğer bot yada kayık varsa ortada küçük bir adacı var ve sağ tarafta sazlık bölgede güzel turna çıkar.

10. Morfi

Morfi halis

bende ekleyim

Eğrekkaya : tatlı su levregi [LEVREK] cıkıyor genel

KurtBogazı : Turna , Sazan ve benzeri

Camkoru Göleti : Sazan , kadife

not :Camkoru göleti 5 senedir ankara üniversitelerinin elinde kamp alanı idi gecen sene sözleşmeleri sona erdi gitmeden balıkların soyunu kurutup gitiklerini duydum.:(

Karacaören Göleti: Sazan

Not : Köylüler tarafından duyduklarım dolayısı ile golun ici dikenli tellerle cevrili sadece buyuk sazanlar var bu dogur onalrda diplerinde dolaşıyor tutatana hll olsun :)

[​IMG] [​IMG]

Umarım Yardımcı Olmuşumdur ;)

11. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    morfi kardes bu camkoru goletine ve karacaören goletine nasıl gidilir ankara merkeze kac km dir yaw anlatırsan sevinirim....:DD:D:D:D

12. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın

sevgli emre buraya istanbul otobandan gidiyorsun çamlıdere barajına yakın yaklaşık 100 km geliyor güzel bir yer tavsiye ederim otobandan çamlıdere ayrımına giriyorsun oralarda sorarsan herkes gösterir

13. Morfi

Morfi halis

ankara kızılcahamam 1 saat lik bir mesafe camkoru göleti ise camlıderede turbeye dönmeden zaten piknik ve geyip tesisleri var genelde üniversitelerin kamp alanıdır sabah 5 den önce gidildiginde daha etkibi av cıkarırsınız artık ANFA bakıyor ve buyuk arac 20 normak kişivaşı 5 er ytl den olundugunu duydum yani sordum. sistem deyişmiş yol olarakda kızılcahamam dan camlıdereye 30 dk lık bir uzaklıkta.

karacaören Göleti ise kızılcahamam ın bir köyünün göleti 30 ile 45 dk lık bir uzaklık.
    daha 2 gün önce bir göz gezdirmeye gitm suyu yukselmiş köylünün birisi ile konuştum :D oda biraz komik tavırla yavrum gecen senelerde hergun dunyanın balıgı cıkardı nolduysa artık tek tuk cıkıyormuş yiyemedik hic arada sırada adamalr geliyor buyuklerinden cıkartıyor diye hitap eti güzel bir sohbet geciridk

yani anlıyacaıgnız dibide söyledigim gibi dikenli telerle dolu imiş bol mazeme ile gitmeli ama 1 sazanı cıkartmak 15 dk suruyor yorması cok zevkli.

oranında resimleri cektim daha taze taze gösteriyim suyu bulanık biraz daha zirvelerde kar var.

şimdilik tafsiyem kurtbogazı barajıdır. turna icin ideal herkes oralara akın ediyor.

camkoru olsun karacaören olsun 2 side mayıs dan sonra tatlanır.

14. ArtofDragon

ArtofDragon Cenk

kurtbogazında turna tutulabiliyormu?
    su gümüş balıklarını kızılcahamam çeltikçinin neresinden alıyorsunuz?
    kepçe ile mi yakalıyorsunuz?

15. Morfi

Morfi halis

ben turnaya gitmedim ama celtikci yolunun otobana baglanmadan 3 km kala diyim

kumocakları var alicn deresi derler ister buralardan ister kargasekmez dönüşü yolboyu uygun gördügün bir yerden in caya bir kuru ekmek at ekmegin etrafı doluyor zaten önünü perde ile geriyorlarmış sabah 6 gibi tabi birleri kovalıyor 1 kova dolusu alıp kurtbogazına yada ayaş a gidiyorlar.

1 2 haftaya kadar görrecem bende tam nasıl oldugunu teknen, botun yoksa mecbur kurtbogazında canlı yem kulanacaksın.

biz gidecegimiz gün fırına ugrayıp gidecez herzaman yaptıgım gibi :D sazan yemlemek icin.
    ekmek fırınına ekmek kırıntısı istersin kızılcahamam da her fırım zaten 4 den sonacıktır elfenerini al eline yemin üstüne tut zaten göreceksin curcunayı
    balıklar yenlerin etrafına yumuluyor.

16. ArtofDragon

ArtofDragon Cenk

tesekkurler kardes...
    bir sorun daha olacak çanıllının hangi mekanından olta atmalıyım.canlı yemle kıyıdan atıcam.hiç gitmedim bilmiyorum.
    tarif edersen çok makbule gecer.şimdiden tesekkür ederim.

Son düzenleme: 13 Nisan 2006
  17. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın

çanılıda sağ tarafta sazlık bölge ve sol tarafta küçük adacık vardır oralarda çalışırsan daha iyi sonuç alabilirsin.;)

18. turna

turna

Arkadaşlar canıllı Asartepe artık ölmüş artık bir şey yok olanıda olan yavrularıda kendini avcı sanan kendini bilmezler topluyor.kimseye gitmeyi tavsiye etmem.

19. iceberg

iceberg

Favori Kamış:
    Olta
    Turna sana katılıyorum.

20. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    durun bu hafta içi bir oraya gideyimde size güzel bir turna yakalayayım:D :D ;) o zaman belki fikriniz değişir:) :)