BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Denizde Balık Avı > Yemler ve Yemleme
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

yem olarak tavuk göğüsü kullananların dikkatine

21-08-2007, 13:35   #1
balıkçıemre

balıkçıemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: 2 m kamış biliorum çok küçük ama benim için şu anlık ii sayılır :D
En İyi Avı: 5 kg kova mezgit 500 gr kefal 3 kg istavrit
abiler amcalar tavuk göğüsü kullanırken yemelrken bişey öğrendim sizlerle paylaşmak istedim tavuk göğüsünü ne kadar küçük koyarsak balık o kadar çok saldırıyormuş bende yanımdaki amcadan öğrendim o dedi bana yemleri küçük kesersen balıklar kapış yapar dedi ve denedim ve sonuç muhteşem bi iğnede 2 balık vardı gözlerime inanamadım ben zannediyordum çok koyunca çok gelir misali ama daha farklı oldu bunu sizlerle paylaştım bide bunun nedeni nedir diye öğrenmek istiyorum acaba bunun nedeni nedir?
balıkçıemre çevrimdışı  
21-08-2007, 14:35   #2
lost_paradise

lost_paradise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Olta , çapari , zargana topu
En İyi Avı: 90 60 90 Manken Balığı :)
Selam Emre,
Tavuk göğsüyle nerede avlandın ve ne yakaladın merak ettim.
lost_paradise çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
21-08-2007, 14:36   #3
geneben
Aşkın / İzmir/Bornova

geneben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta
En İyi Avı: Deniz turnası 70 cm 900 gr.
balıkçıemre
abiler amcalar tavuk göğüsü kullanırken yemelrken bişey öğrendim sizlerle paylaşmak istedim tavuk göğüsünü ne kadar küçük koyarsak balık o kadar çok saldırıyormuş bende yanımdaki amcadan öğrendim o dedi bana yemleri küçük kesersen balıklar kapış yapar dedi ve denedim ve sonuç muhteşem bi iğnede 2 balık vardı gözlerime inanamadım ben zannediyordum çok koyunca çok gelir misali ama daha farklı oldu bunu sizlerle paylaştım bide bunun nedeni nedir diye öğrenmek istiyorum acaba bunun nedeni nedir?
Bir iğne de iki balık bravo
geneben çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
21-08-2007, 14:47   #4
hauki
mustafa cecen / finlandiya-jarvenpaa-tr alanya

hauki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta ve zipkin
En İyi Avı: görup de tutamadigim balikti
emre tavuk eti siki bir et oldugundan dolayi eger yemi igneden buyuk takarsan balik yemi agzina aldiginda igne etin icinde kalacagi icin baligin agzina batmaz..bunun icin igne boyutuna uygun yem kesilir ve takilir..benden de bir tiyo sana
tavuk etini gogus olarak aldigin zaman ust kisimdaki derinin altinda ki et daha sert olur ve igneden kolay cikmaz alt kisim daha yumusak olur ve cabik dagilir..bu yuzden ust kisimdan kusuk parcalar takarsan hem yem dusmez hemde daha iyi balik tutarsin..ve eti gunu birlik al daha once alip tuzlama yapma...hadi sana rastgele
hauki çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
21-08-2007, 14:55   #5
Eczacı

Eczacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hauki
emre tavuk eti siki bir et oldugundan dolayi eger yemi igneden buyuk takarsan balik yemi agzina aldiginda igne etin icinde kalacagi icin baligin agzina batmaz..bunun icin igne boyutuna uygun yem kesilir ve takilir..benden de bir tiyo sana
tavuk etini gogus olarak aldigin zaman ust kisimdaki derinin altinda ki et daha sert olur ve igneden kolay cikmaz alt kisim daha yumusak olur ve cabik dagilir..bu yuzden ust kisimdan kusuk parcalar takarsan hem yem dusmez hemde daha iyi balik tutarsin..ve eti gunu birlik al daha once alip tuzlama yapma...hadi sana rastgele
Bende kullanırım ama hep tuzlarım,hatta dolapta tuzlanmış yarım kilo tavuk hala bekliyor,tuzlamadan hiç denemedim bundan sonra deneyelim bakalım.
Eczacı çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
21-08-2007, 15:02   #6
balıkçıemre

Favori Kamışı: 2 m kamış biliorum çok küçük ama benim için şu anlık ii sayılır :D
ben sarayburnu bide unkapanı köprüsüne gidiorum unkapanından mezgit severlere tavuk göğüsüyle harika mezgitler çıkıom mezgitte öle küçük mezgit deil kocaman yaa bide arasıra istavrit çıkar ama takım kaybetmesiniz mezgittede öle oluo bi iğnede iki balık tuttuğum oluodu hemde iri mezigtler sarayburnunda ise bi kerem tavuk göğüsüyle kefal yakaladım hemde kefal takımıyla deil şans işte acemi şansı orda tavuk göğüsüne izmarit ve istavrit çok geliyor gitmek isteyenler gidebilir ağustosun sonunda bende babamla gidecem iyi balıkalr rastgele ....
balıkçıemre çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
21-08-2007, 15:14   #7
almora

bende tuzluyorum ılk seferde az tuzlamıstım sonra farkettımkı ne kadar tuzlarsan okadar sertlesıyor bu yuzden bolca tuzlayıp dolaba koyuyorum ...yemı takma boyutuna gelınce bıraz buyuk takıyorum galıba bır dahakı sefere küçük deneyecegım ...bılgı için tesekkurler
21-08-2007, 20:01   #8
avcı22
Mesut Turan / edirne

avcı22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En İyi Avı: yayın 3.4 kilo
Tavuk göğsü mükemmel bir yem.Tatlı suda deneyeceğim.Belki sudak ve köstereç(Trakya Levreği)atlar.Avlanırken tavuk göğsünü gölge bir yerde muhafaza edin.Güneş ışığı çok çabuk yumaşatıyor tavuk göğsünü.
avcı22 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
21-08-2007, 20:09   #9
balıkçıemre

kardeş inanamaya bilirsin ama geliyor ban 2 3 kere rastgeldi zaten bende sürekli gelcek demiyorumki bide tatlı suda işe yarıyacağına garanti veremem hiç denemedim
21-08-2007, 21:29   #10
balıkçıemre

14 ama babamla geçen sene gitttim birisi kuyruğundan yemle oynarken diğeride saldırırken yakalandı

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları