BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Malzemeler & Ekipmanlar > Takım Çantası
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

balık malzemeleri satan turk internet siteleri

17-09-2007, 00:28   #1
deepex
R. Nafiz / antalya / istanbul

deepex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: diawa sweepfire3550a makina, remikson prestige 2.70
En İyi Avı: henuz tutamadigim balik ;)
merhabalar,

öncelikle belirtmeliyim ki benzer bir başlık olduğunun farkındayım lakin tam olarak benim sorumun cevabını bulamadığım için bu başlığı açıyorum, umarım hata yapmıyorumdur.

ben yaklaşık iki ay önce siteye üye oldum ve akabinde internetten balık tutma, balık malzemeleri vs. konularında olabildiğince çok araştırma yaptım site gezdim.

yurtsışı kaynaklı alışveriş sitelerinde inanılmaz çeşitler ve teknikler olsa da bence bizlerin yapması gereken Türk alışveriş sitelerini de bu seviyeye yaklaştıracak isteklerde bulunmaktır. bence eğer bizler isteklerde bulunursak, satış yapan firmalar da getirtmek zorunda kalacaktır.

benzer bir yazıda burada da "satıcı tok, müşteriye iyi davranmıyor, siteler ürün getirtmek istemiyor..." gibi şikayetler görmüştüm. bu sebeple bunları yazdım...

konuyu çok fazla dağıtmadan sorumu sormak istiyorum;

sizce şu an Türkçe hizmet veren siteler arasında en iyisi hangisi? (fiyat, ürün çeşitliliği, eksik malzeme yollamaması, yollama hızı, müşteri hizmetleri...)

ben şahsen albashop tan alışveriş yaptım hızlı geldi, ama daha sonra iki farklı mail adresine de mail atmama rağmen herhangi bir cevap alamadım, yani müşteri hizmetleri yönünden bence zayıflar. sizler hangi sitelerden alışveriş yapıyorsunuz? artılarını ve eksilerini söyleyebilir misiniz?

rastgele...
deepex çevrimdışı  
17-09-2007, 00:49   #2
eozsoyeri
Erdem Özsoyeri / İstanbul

eozsoyeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben de şimdiye kadar internetten bir tek albashoptan alışveriş yaptım oldukça memnun kaldım hızlı ve eksiksiz geldi.Araştırmalarıma göre avmarketi.com çeşitlilik yönünden albashoptan çok daha üstün fiyatlar neredeyse aynı ama alışveriş yapmadığım için diğer özelliklerini bilemiycem.
eozsoyeri çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
17-09-2007, 01:05   #3
güroloflu
Gürol Ofluoğlu / samsun

güroloflu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta
En İyi Avı: 1.5 kg lık kofana
Tüm internet siteleri bence ayni.En büyük sorun stokda var görünen mallar aslında stokda yok ama temin ederiz diye var gösteriyorlar.Ama siparişi verince temin edemedikleri için telefon açıp yerine şunu göndersek olurmu diye soruyorlar.Az sermaye ile çok mal varmış gibi gösteriyorlar.Bence sadece av malzemesi ile ilgili değil, tüm internet alışveriş sitelerinin hepsinde ayni sorun var. Yinede en güvenerek alışveriş yapabileceğin site av marketi ve alba shop.
güroloflu çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
17-09-2007, 10:56   #4
denizbilimci
Hasan / İstanbul

denizbilimci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Lineaeffe Extreme 4.40 ve Balzer Diabolo V, Cormoran Bullfighter 3.00 Spin
Favori Makinası: Shimano Titanos 5500 XSA ve Alivio 4000RB
En İyi Avı: 2,5 kg Torik
Hem albashoptan, hem avmarketi.com dan defalarca alışveriş yaptım. En güzeli yerinde görerek, malı eline alarak satınalmak. Aksi taktirde sürprizler kaçınılmaz oluyor. Ürün temin edilemiyor, muadilini teklif ediyorlar veya size hiç sormadan benzerini gönderebiliyorlar. Hele o şaşaalı avmarketi sitesinin istoçtaki 20m2'lik küçücük deposunu görünce şok oldum. Bu tür firmalar stoklu çalışmaz. Ama bunların içinde Kısık balıkçılığı ayrı bir yere koymak ve 1 numara olduğunu ifade etmek gerekir diye düşünüyorum.
denizbilimci çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
17-09-2007, 14:44   #5
deepex

hasan abi sana katılmamak elde değil, kesinlikle yerinde görüp almak gibisi yok, lakin şu an bulunduğum yerde fiyatlar resmen ateş pahası, hele internetteki fiyatları gördükten sonra.

aynı malı internette 10 liraya alırken buradan 17-18 liraya almak, (ki fiyatlar gerçekten çok pahalı) insan çok kötü hissettiriyor. artık çok acil veya çok az parça olmadıktan sonra kesinlikle buralardan alışveriş yapmam gibi geliyor.
deepex çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
17-09-2007, 14:50   #6
KRAL_BALIKÇI

deepex
hasan abi sana katılmamak elde değil, kesinlikle yerinde görüp almak gibisi yok, lakin şu an bulunduğum yerde fiyatlar resmen ateş pahası, hele internetteki fiyatları gördükten sonra.

aynı malı internette 10 liraya alırken buradan 17-18 liraya almak, (ki fiyatlar gerçekten çok pahalı) insan çok kötü hissettiriyor. artık çok acil veya çok az parça olmadıktan sonra kesinlikle buralardan alışveriş yapmam gibi geliyor.
manazgattamısınız , istanbuldamısınız
KRAL_BALIKÇI çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
17-09-2007, 14:55   #7
deepex

şu an manavgattayım, yaz tatili boyunca da öyle. birkaç güne döneceğim istanbula...
deepex çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
17-09-2007, 15:17   #8
bassiptar
taner / bursa

bassiptar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: sportex 3,60
Favori Makinası: ryobi
En İyi Avı: mırmır1,250 kg.Eşkine 2 kg
avmarketi.com dan alışveriş yaptım. istediğim malzemelerden farklı ve eksik malzeme geldi.. Aradım sorunumu anlatmak için bir merci bulamadım.

alacağınız malı görerek alın diyen arkadaşımıza sonuna kadar katılıyorum.
bassiptar çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
17-09-2007, 15:34   #9
KRAL_BALIKÇI

deepex
şu an manavgattayım, yaz tatili boyunca da öyle. birkaç güne döneceğim istanbula...
istoçta 2 adada 3 - 5 tane toptancı ve de parekendeci var
pazarlık yapmayı unutma

Konu KRAL_BALIKÇI tarafından (17-09-2007 Saat 15:42 ) değiştirilmiştir..
KRAL_BALIKÇI çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
21-01-2008, 15:08   #10
vetserhat
Serhat TORUN / Leszno-Polonya

vetserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: mitchell tele spin; mistrall carp feeder,jaxon xt pro
Favori Makinası: shimano alivio,spro passion 730,banax,mistrall carpmax,okuma trinity,albastar,
En İyi Avı: Aynali sazan 4.5kg,Baltik Morinasi 4 kg
Arkadaşlar sizlere internet üzerinden satış yapan iki sitenin aynı fiyattaki alışverişi nasıl farklı faturalandırdığını göstermeye çalışacağım.
I. Firma
Alışveriş tutarı
Sepet toplamı 51,63 YTL
Kargo bedeli 7,63 YTL
Ara toplam 59,26 YTL
KDV toplam 9,47 YTL
Genel toplam 68,73 YTL

II. firma:
Sepet toplamı : 51,27 YTL
Kargo bedeli : 8,00 YTL
Ara toplam : 59,27 YTL

Gördüğünüz üzere ikisinde de alınan malın bedeli 51 Ytl civarıdır. I. firma fiyatlarını ürünler üzerine yazarken KDV siz yazmakta ve daha sonra genel toplama kargo ücretini ilave ettikten sonra genel toplam+kargo ücreti ne KDV yi eklemektedir. böylece sizler nette gezinirken fiyat karşılaştırması yaptığınızda sanki I. firmanın fiyatları daha ucuzmuş gibi gelmekte ancak ödediğiniz paraya baktığınızda aynı bedel fatura için I. firmanın daha yüksek bir maliyete neden olduğunu göreceksiniz.
II. firma ise fiyatlarına sadece kargo ücretini eklemekte ve birim fiyatta belki ilk başta pahalı gibi görünmekle birlikte aslında diğer firmaya göre daha hesaplı olmaktadır.
ayrıca I. firma döviz kurlarını USD Kur: 1,2 hesaplarken II. firma ise USD Kur: 1,1859 olarak hesaplamaktadır.
İnternet üzerinden alışveriş yaparen bu hususları da göz önünde tutmanızı tavsiye ederim.
vetserhat çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları