Bursa Gölbaşi Gölü Resimlerle Son Durum

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında osmanaltunel tarafından paylaşıldı.

1. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşlar son zamanlarda Bursaya sıkça gidiyorum ve gölbaşı gölünü her geçen gün daha küçülmüş görüyorum ve bu beni çok üzüyor göl en azından 4/ 3 ü gitmiş sadece birikinti gibi kalmış resimlerini sizlerle paylaşmak ve bilgilendirmek istedim.
    Aşağıdaki resimlerde beyaz görünen yerler ve ağaçlara kadar olan bölüm su ile kaplıydı.

Son düzenleme: 5 Ekim 2007
  2. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı

Son düzenleme: 5 Ekim 2007
  3. hauki

hauki mustafa cecen

Favori Kamış:
    olta ve zipkin
    En İyi Avı:
    görup de tutamadigim balikti
    osman abi kimin umrunda mogan gölu veya göl basi gölu?hangi otoriter veya bakanlik umursuyor?ne olcakki orada yillarca yasamis gelismis canlilar ölecekmis,insanlar susuzlga dogru yavas yavas adimlarla ilerliyormus kimin umrunda?bu memleketin bastakilerin daha buyuk sorunlari var!referandum du,turban di,avrupa birligi felan....simdi biz bu durumda burda iki göl öluyor diye uzulmemiz yanlis....
    ????

4. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Hepimizin korkusu o yönde ama anlaşılan dünyayı yönetenlere şaka gibi geliyor.

5. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

özverili çalışmalarından dolayı seni kutluyorum
    inşallah eski görünümünü alır.

6. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Benim umudumda o yönde suyun en bol olan bölgeleriden birinde böyle olabiliyorsa durup düşünmek lazım.

7. tr16hunter

tr16hunter H.Cahit ÇİÇEK

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm takımlar.
    En İyi Avı:
    sazan 5.300gr
    Osman bey Memleketimizin hangi bölgesinde durum böyle değilki?
    Küresel ısınma kaynaklı birçok afeti birlikte yaşıyoruz maalesef Yolladığınız resimlerdede açıkça belli oluyor o gölet bu yıla kadar en son fotodaki çalılığın arasından görülen kavaklığa kadar yazın kavaklığın hemen 50 mt önüne, kışın ise kavaklığıda sular altında bırakan bir rezerve sahipti biliyorsunuzdur. Bu göletin besleyici akarı fazla olmadığından Kışın yağan yağmur ve kar suları ile doluyordu. Bu yıl sizinde bildiğiniz gibi ne kar ne yağmur oldu ve durum bu gün itibarı ile sizinde tesbit ettiğiniz gibidir.
    Kurtarmak için Ne yapılabilir?
    Maalesef hiç bir şey.
    Sadece bu kış için bol yağmur ve kar temennisinden başka elden birşey gelmez, çünki göletin durumu ortada akarın orayı besleyemiyeceğide gayet açık.
    Bolca yağmur ve kar yağması için Dua etmekten başka çare yok. Allah halimize acısın. Bilgilendirmiş oldunuz Emeğinize sağlık ...

8. murat41

murat41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatoz 46,7 kg
    bu şekilde düşünmek en doğrusu çünkü ALLAHIN DEDİĞİolur bunu hiç bir kurum ve kuruluş değiştiremez o yüzden dua etmekten başka çaremiz yok:eek:

9. oz0735

oz0735 Özkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    En İyi Avı:
    28.2 kg sarıkuyruk(kuzu);4.7 kg levrek;1.5kg kofana;4.5 kg deniz turnası;2cm gümüş(alanya)
    osman abi hassasiyetinden dolayı seni kutluyorum acınası halimizede ne yapacağımı bilemiyorum..elimizdekilerin değerini kaybedince anlayacaklar ama iş işten geçmiş olacak :(:(

10. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Evet bursada yaşayan birisi olarak tam da resimlerdeki gibi.Önceki halini gözümün önüne getiriyorumda içim acıyor.

11. furumar

furumar ali

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.750 Gr aynalı sazan
    Osman abi paylaşımın için teşekkürler

12. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Ben bu gölü 1976 yılından beri bizzat yerinde görerek ve severek bir doğa harikası olarak gördüm bu yıla kadar hiç böyle olmadı her yazın azalırdı ama bu sefer tam bir felaket oldu son bir ayda defalarca yanından geçtim içim yandı ama resim çekebilecek kadar zamanım olmadı ve en azından siz Bursalı arkadaşlarımızdan bir uyarı ve bilgilendirme gelir dedim oda olmadı bu göl için yapılabilecek fazla bir şey olmadığını gayet iyi biliyorum ve size katılıyorum oranın tek kurtuluşu iyi bir yağmur yağması ve kışın ağır ve karlı geçmesi başka kurtuluşu yok Allaha dua etmekten başka çaremiz gerçekten yok çok iyi biliyorum inşallah kurtulur.

Bazen İşimizi Allaha bırakmak biraz kaderciliktir ve işin kolayına kaçmaktır diye düşünüyorum ama burası için siz haklısınız başka beslenecek kaynağı olmadığı için yağmur ve kar suyuna ihtiyacı var oda Rabbimizin işi inşallah bolca yağmur yağar.

Resimleri 3 gün önce çektim eski halinide çok iyi bilirim yazın kavakların altında çok piknik yaptım kışın ise suyla dolar ve bir inci gibi yoldan gözüküp parıldardı inşallah o ihtişamlı günlerine geri döner tek temennim bu.

13. mrcprz

mrcprz

Favori Kamış:
    D.A.M. 665 FD makina,SHAKSPEARE Potenza kamış.
    En İyi Avı:
    Yayın 4,80 kg Sakarya-Osmaneli
    abi gerçekten kurudu şu gölbalı bee.daha bu hafta geçtim ordan içim acıdı valla...

14. mrcprz

mrcprz

Favori Kamış:
    D.A.M. 665 FD makina,SHAKSPEARE Potenza kamış.
    En İyi Avı:
    Yayın 4,80 kg Sakarya-Osmaneli
    Allah sonumuzu hayır etsin...

15. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Elbette Allah'ın dediği olur ama sen bu dünyayı kirletip yaşanmaz hale getirdiğin sürece Allah dualarına cevap verir mi bir düşün.
    Dualarla ve kendin örnek olarak desteklediğin, doğal hayatı koruma amaçlı düşünce ve hareketlerle bir yere varabilirsin .Oturduğun yerden dua edersen ''Çalışmak ibadettir'' sözünü unutursun.;)

16. tr16hunter

tr16hunter H.Cahit ÇİÇEK

Favori Kamış:
    Yasal olan tüm takımlar.
    En İyi Avı:
    sazan 5.300gr
    Elden gelen birşey varmıki ? Yalvarıp Dua etmekten başka ?

Aşkın Kardeşim; Yoksa sen bu dünyayı kirletmeyenlerdenmisin? kirletip yaşanmaz hale getirmeyenlerdenmisin? Bi Düşün bakalım örnek olarak desteklediğin doğal hayatı koruma amaçlı düşünce ve hareketler bu gibi durumlarda nereden, nasıl bulutları getiripte yağmur, kar yağdırabilmişler???? Desteklediğin, doğal hayatı koruma amaçlı düşünce ve hareketlerle nereye varabilmişler ???!!!!!!!
    Burada yazılanlar küresel ısınma kaynaklı doğal afeti bertaraf edebilecek tek varlık olan Yüce Allah C.C'den başka bir varlığın sona erdiremiyeceğini ve bunuda Yüce Yaradan'dan insanoğlunun ancak oturduğu yerden yalvarıp dua ederek isteyebileceğini anlatmıştır. Eğer senin bu işi yapabilecek başka bir tanıdığın bildiğin varsa lütfen bizede söylede bilelim gidip ricada bulunalım bu işi en ucuza kaça yapar bilgi alalım.Varmı?

Oysa Yüce ALLAH Kur'anı kerimde

SURE'İ A'RAF/ Ayet:55 - Rabbinize yalvara yalvara ve gizlice dua edin. Çünkü O, haddi aşanları sevmez.

SURE'İ RA'D /Ayet:14 - Gerçek dua O'nadır. O'nun dışında yalvarıp durdukları ise onlara hiçbir şeyle cevap veremezler. Onlar olsa olsa ağzına su gelsin diye iki avucunu açana benzer ki, o, ona gelmez. Kâfirlerin duası hep bir sapıklık içindedir.

SURE'İ A'RAF/ Ayet:57 - Rahmetinin önünde müjdeci olarak rüzgarları gönderen O'dur. O rüzgarlar, yağmur yüklü bulutları yüklenince, onu kurak bir memlekete gönderir, sonra onunla yağmur yağdırır ve onunla her çeşit ürünü yetiştiririz. İşte Biz, ölüleri de böyle diriltiriz. Gerekir ki düşünür, ibret alırsınız.

SURE'İ RA'D/ Ayet:12 - Size korku ve ümit içinde şimşeği gösteren ve o yağmur yüklü bulutları meydana getiren O'dur.

SURE'İ MÜ'MİNUN/ Ayet:18 - Gökten uygun bir ölçüde yağmur indirip onu yerde durgunlaştırdık. Bizim onu gidermeye de elbet gücümüz yeter.

SURE'İ NUH/ Ayet:11 - "Üzerinize gökten bol yağmur yağdırsın."
    Kaynak:Elmalılı Hamdi YAZIR tefsiri...

Yağmur ve Kar yağması için eimizden gelen ancak Dua'dır ve Ücretsizdir sende dua et tavsiye ederim... gerisi boş laftan öteye gidemez...

17. skymount

skymount Nuri ERTİK

Favori Kamış:
    Dam Spezipower 180
    Favori Makine:
    Abu Garcia 100U
    En İyi Avı:
    Yayın,35 kg.,Aras
    eşeği çayıra salmasak...
    Aklı inkardan uzaklaşmasak...
    Yap her haltı sonra pasif Allah'tan bekle...
    İyi de...
    Allah Akıl vermiş İşlet demiş..
    Di mi ama...

Şimdi küresel ısınmanın sebebi kim?
    Sera etkisine neden olan olayları kim yaptı?
    Bunları engellemek yerine ya da engelleyecek en azından bireyse çabada bulunmak yerine dua etmek?

Bir hikaye geldi aklıma...

Bir gün Geminin biri batmaktadır...
    Herkes gemiyi terk eder ama molla gemiden inmemektedir...
    Bir yüzücü gelir ve yardım etmek ister...
    "Yok gelmem,Allah beni kurtarır der" molla...
    Birazdan Bir sandal yaklaşır ve çağırır...
    "Yok gelşmem Allah beni kurtarır"
    Bir süre sonra bir helikopter gelir ama moladan yine aynı cevap...

Velhasıl molla boğulur...
    Meleklere sorar:
    "Neden Allah'ım beni kurtarmadı" diye...
    Meleklerden cevap gelir...

Önce yüzücüyü gönderdi sana,sonra sandalı ve sonra helikopteri...