BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Tatlı SU Balık Avı > Yemler ve Yemleme
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

SAZAN yemi ilgilenene

02-07-2006, 16:36   #1
ZANDER

ZANDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
En İyi Avı: Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
Arkadaslar bizim burlarda ayrica sazan icin, köpek mamasi kullanilir. Ve emin olun müthis sonuc veriyor.Artik kokusundanmidir icindeki malzemelerdenmidir bilemiyorum ama sonuc süper. Simdi haliyle sorucaksiniz nasil olur nasil takilir diye.Evet bu köpek mamasi plastik ambalaj icinde üzerinde dalmacyali resmi var, yuvarlak tipki eskiden kullandigimiz mantar tabancalarindaki mantarlari andiriyor. Bu yemi igneye yandan baglayin arkadaslar, yani igneyi gecirmeyin, yada extra bir yöntem kisacik bir misina daha ekleyip igneden bir sm asagadan baglayin ve mümkünse 2 numara kahverengi igne kullanin.Aviniz bereketli olsun
ZANDER çevrimdışı  
02-07-2006, 23:30   #2
EFE42

EFE42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: makarali olta
En İyi Avı: pullu sazan 14 kilo
sevgili zander kizma ama o senin dedigin mamalari wels yani yayin icin kullaniyorlar bugün canli sahiti oldum adam yanimda senin bahsettigin köpek mamasi ile 9kiloluk bir yayin yakaladi ve suya geri saldi.
EFE42 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
03-07-2006, 01:52   #3
ZANDER

ZANDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
En İyi Avı: Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
Bunda kizacak ne varki? Ben yayin avlamam, ama bizim burdada en cok sazana kullaniliyor.Ve gercektende is yapiyor. Dene ve gör.Avin bereketli ola.
ZANDER çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
11-07-2006, 02:42   #4
seçkin
SEÇKİN / istanbul/silivri

seçkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: LINEAFFE
Favori Makinası: MITCHELL AVO 6500
En İyi Avı: 5 KG SAZAN
acaba bu dediğiniz her yerde geçerli mi?
seçkin çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
08-09-2006, 06:51   #5
ustaacemi

yayın için kullanıldığını biiliyorum demekki sazanda geliyormuş ama benim anlayamadığım, efe kardeş o adam niye saldıki güzelim balığı,içim cız etti şimdi
ustaacemi çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
08-09-2006, 09:25   #6
skoylu
Serdar KÖYLÜ / GEBZE

Favori Kamışı: Olta, başkası olmaz..
En İyi Avı: Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
Geçerlidir heryerde.. Velakin, sazan tutacaksanız, önce yemleme yapmak, 1 - 2 hafta bununla yemleyip balıkları alıştırmak gerekebilir. Bundan sonra, gayet uygun fiyatlı ve etkili bir yem sahibi olmuş olursunuz. Tahminim, oralarda insanlar bunu kullanmış uzun süre ve balığı alıştırmış...

Ama yayın için böyle yemleme seranomisi gerekmez, işe yararda, kim uğraşır? Yayın varsa, biraz sabun bile gayet etkili oluyor zaten..
skoylu çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
08-09-2006, 09:52   #7
smena

skoylu
Yayın varsa, biraz sabun bile gayet etkili oluyor zaten..
sabun mu? nası yani?
08-09-2006, 10:06   #8
skoylu
Serdar KÖYLÜ / GEBZE

Favori Kamışı: Olta, başkası olmaz..
En İyi Avı: Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
İstersen dene.. Şu saf sabunlardan, parfümsüz filan yeşil sabunlardan. Kibrit kutusu kadar kullan fazla olmasın. Yayının dayanamadığı yemlerden biridir.

Yayın için yem alternatifi o kadar boldur ki.. Temelde, kokulu ve organik bazlı şeylerin hemen hepsi yayın için işe yarar.. En iyisi kokmuş et vs. dir ama, malum sebeplerden, sabun gibi çözümlerle uğraşılır. Yayın tutamıyorsanız, bakacağınız son şey yeminiz olsun. Cebinizdeki radyonun, cep telefonunun çıkardığı elektrik alanı yüzlerce metre öteden farkedip saklanabilecek hassas duyuları olan bir balıktır. Şöyle söyleyeyim, titreşim alma kabiliyeti o kadar hassastır ki, bizde olsaydı, 50 m ötedeki caddede yürüyen insanların her birinin kilosunu bile söyleyebilirdik. Çoğu zaman, yemin yakınında çene çalmak, gezinip durmak vs. yayını kaçıran başlıca şey olur. Ama yem, hemen hiç... Çünkü, yayın böyle yoğun kokulu bir şey bulunca, önce yer, yenmeyecek gibiyse geri çıkarır.. Ama ortada bir iğne varsa, bunun için çok geçtir.
skoylu çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
08-09-2006, 10:07   #9
Cadayl
Aylin Özyurt / Ankara

Cadayl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta
En İyi Avı: lepistes..
Bende yemleme yapmak için köpeğimin mamasından yanımda taşırım. Kokusu çok keskin oluyor ve suya girince kolay dağılmıyor. Dış yüzeyi hafif yumuşak oluyor. ama doğrudan oltada kullanmayı hiç denemedim..
Cadayl çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
08-09-2006, 10:12   #10
Numan

Numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: 10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
En İyi Avı: Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan
Thumbs down

ustaacemi
yayın için kullanıldığını biiliyorum demekki sazanda geliyormuş ama benim anlayamadığım, efe kardeş o adam niye saldıki güzelim balığı,içim cız etti şimdi

Bekçi abi sen sanırım kaç çuval turtarsam tutayım bir tane bile geri salmam diyenlerdensin formu bir iyice incelede kanunlar nasıl korunmalı arkadaşların cevaplarını gör.
Numan çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları