BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Denizde Balık Avı > Bölgeler
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Bursa avlak bölgeleri

02-11-2007, 17:46   #1
Atos
Bülent ERDİK / BURSA

Atos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: OLTA + ZIPKIN
En İyi Avı: 47 kg önce ben tuttum sandım ama galiba o beni tutmuş hala evliyim :=)
Evet arkadaşlar bildiklerimizi paylaşalım kii bilmediklerimiz öğrenebilelim...

Karşı kıyıdan başlar isek

Fıstıklı = mırmır + eşkina + istavrit + iskorpit + lüfer alınabilir. Dip olta kullanırım. Yem boru kurdu + canlı

Narlı = Mevsiminde karagöz yatagıdır. İspari ve istavrit aynı zamanda eşkina da yapar. Dip çok taşlı oldugundan dolayı şamandıralı olta kullanırım. Yem olarak boru kurdu + tavuk + karides + deniz anası kullanırım.

Kapaklı = Kefal için ideal bir yerdir.Ekmek + kıbrıs.

Kumla = Bilmiyorum

Gemlik = istavrit + mezgit + zargana + dip ve çapari kullanırım tavuk + boru kurdu yemdir.

gemsaz + kumsaz = mırmır + eşkina + iskorpit + zargan + istavrit dip olta kullanılır. Kumluk bölgedir.

Kurşunlu = mırmır + ispari + istavrit + mezgit alınır. dip + çapari kullanırım. Boru kurdu ve tavuk yemdiir.

Güzelyalı = mırmır + ispari + istavrit + mezgit dip kullanılır. boru kurdu + tavuk + karides. kumluk bölgedir.

Mudanya = kefal + istavrit + mırmır + eşkina + iskorpit + levrek + lüfer + zargana + ispari + mezgit boru kurdu kullanılır. şıpşıp ve teleskopik olta ile avlanılır. dip ve çapari kullanılır.

Trilye = mırmır + ispari + eşkina + levrek + lüfer + palamut + zargan + mezgit + istavrit bir çok böle taşlıktır. şamandıralı takım kullanırım. boru kurdu + tavuk + teke

Egerce = ?

Karacabey boğaz = eşkina + kefal + mırmır ve mevsiminde güzel kalkan 3 lü dip ile boru kurdu ve karides

bildiklerim bunlardır. Mevkiye gelince denizi görünce oltayı atın Bursada daha nice ustalarım var eminim ki onlarda bir çok şey ekleyeceklerdir.

SAYGILAR BENDEN...

Konu simendifer tarafından (03-11-2007 Saat 09:58 ) değiştirilmiştir..
Atos çevrimdışı  
02-11-2007, 18:05   #2
ihtiyarBalıkçı

ihtiyarBalıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: 1.80m kamış,3 lü dip oltası
En İyi Avı: Kırlangıç , 1.3kg
bursa_bulent

Fıstıklı = mırmır + eşkina + istavrit + iskorpit + lüfer alınabilir. Dip olta kullanırım. Yem boru kurdu + canlı

geçen iki hafta önce fıstıklı'da pisi çektim...hem de bir mırmırla birlikte aynı takımda...küçüktü ama demek oluyor ki fıstıklı da farkında olmadığımız çeşitler ortaya çıkıyor...ayrıca mallaca(barış) la birlikte gittiğimizde çektiğimiz zarganaları da fıstıklı hanesine yazalım bence...son olarak gözümüzün önünde yüzen kiloluk kefalleri de yakalayamadık ama ordalar hani...haberiniz ola
ihtiyarBalıkçı çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
03-11-2007, 11:02   #3
hikmet cengiz
Hikmet CENGİZ / bursa

hikmet cengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta
En İyi Avı: zargana
Ben kendim tutamadım ama çok izledim. Armutlu'da iskeleden kefal istavrit zargana mezgit iskorpit izmarit tutulabiliyor. Kısmat olursa bundan sonra ben de tutabileceğim
hikmet cengiz çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
03-11-2007, 12:29   #4
Atos
Bülent ERDİK / BURSA

En İyi Avı: 47 kg önce ben tuttum sandım ama galiba o beni tutmuş hala evliyim :=)
merak etme abi organizasyonda bi buluşalım da.

neyse bu arada hemen ekleme yapalım ceneviz limanı diye geçen mevkii trilyeden sonradır. mevsiminde tabak gibi karagöz ve ispari yapar. Lüferi de güzel olur. Şamandıralı dip kullanırız ama samandıra minimum 15 gr dır
Atos çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
03-11-2007, 16:52   #5
harslan

harslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta
En İyi Avı: karadenizde dere avı
bursa_bulent

Narlı = Mevsiminde karagöz yatagıdır. İspari ve istavrit aynı zamanda eşkina da yapar. Dip çok taşlı oldugundan dolayı şamandıralı olta kullanırım. Yem olarak boru kurdu + tavuk + karides + deniz anası kullanırım.

Kapaklı = Kefal için ideal bir yerdir.Ekmek + kıbrıs.

Kumla = Bilmiyorum

Gemlik = istavrit + mezgit + zargana + dip ve çapari kullanırım tavuk + boru kurdu yemdir.

gemsaz + kumsaz = mırmır + eşkina + iskorpit + zargan + istavrit dip olta kullanılır. Kumluk bölgedir.

Kurşunlu = mırmır + ispari + istavrit + mezgit alınır. dip + çapari kullanırım. Boru kurdu ve tavuk yemdiir.

Güzelyalı = mırmır + ispari + istavrit + mezgit dip kullanılır. boru kurdu + tavuk + karides. kumluk bölgedir.

Mudanya = kefal + istavrit + mırmır + eşkina + iskorpit + levrek + lüfer + zargana + ispari + mezgit boru kurdu kullanılır. şıpşıp ve teleskopik olta ile avlanılır. dip ve çapari kullanılır.

Trilye = mırmır + ispari + eşkina + levrek + lüfer + palamut + zargan + mezgit + istavrit bir çok böle taşlıktır. şamandıralı takım kullanırım. boru kurdu + tavuk + teke

Egerce = ?

Karacabey boğaz = eşkina + kefal + mırmır ve mevsiminde güzel kalkan 3 lü dip ile boru kurdu ve karides

bildiklerim bunlardır. Mevkiye gelince denizi görünce oltayı atın Bursada daha nice ustalarım var eminim ki onlarda bir çok şey ekleyeceklerdir.

SAYGILAR BENDEN...

bende eklemek istedim narlıda bu sene biz çok mırmır aldık hemde çoğu kg.lık
eğerce ise kalkan yuvasıdır, bu aylarda harika kalkan balığı yapar, birde zargana ve kefal boldur, ara ara mırmır yapar, benim ençok tercih ettiğim meralardır
saygılar...
harslan çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
05-11-2007, 17:49   #6
Atos
Bülent ERDİK / BURSA

Arkadaşlar Organizasyon gecesi kumsaz-gemsaz port arasında sürekli gemiler gel git yaptılar. Ertesi günki araştırmada çok fazla palamut alındıgını ögrendim. bilğinize körfezde palamut başlamış durumda.
06-11-2007, 23:10   #7
bülenttok
BÜLENT TOK / Kocaeli-İzmit

bülenttok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: amudson kudos, okuma v sistem,
Favori Makinası: shimano sahara ve symetre. daiwa emcast, daiwa bg ,
En İyi Avı: izmit körfezinde iki kiloluk bir sinarit,
arkadaşlar bu günlerde her yerden haberler alıyoruz. Benim sizden ricam sizlerin bildiği yerler ve çıkan balıklar hakkında biraz tiyo. Yani adres kocaelinden gemlik mudanya taraflarına kısa da olsa bir günlük gelmek isterim.
narlı,esenköy,armutlu ve oradanda mudanya bu sahilde neresini önerebilirsiniz.
şimdiden teşekkürler.

izmitten haber. mırmır-eşkina- çıkmakta. körfezin güney sahillerinde .
bülenttok çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
06-11-2007, 23:14   #8
mallaca
Halil Barış Şengül / Bursa

mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
En İyi Avı: Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
bülenttok
arkadaşlar bu günlerde her yerden haberler alıyoruz. Benim sizden ricam sizlerin bildiği yerler ve çıkan balıklar hakkında biraz tiyo. Yani adres kocaelinden gemlik mudanya taraflarına kısa da olsa bir günlük gelmek isterim.
narlı,esenköy,armutlu ve oradanda mudanya bu sahilde neresini önerebilirsiniz.
şimdiden teşekkürler.

izmitten haber. mırmır-eşkina- çıkmakta. körfezin güney sahillerinde .
Narlı da mendirekten güzel karagöz ve eşkine alırısın.Mudanya siemens fabrikası arkasında mırmır bulunur.Armutluya kadar uzanmana gerek yok Armutluya varmadan fıstıklı da çok iyi mırmır ve karagöz yapar,sabah saatlerinde zargan alabilirsin.
mallaca çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
23-11-2007, 16:09   #9
mrcprz

mrcprz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: D.A.M. 665 FD makina,SHAKSPEARE Potenza kamış.
En İyi Avı: Yayın 4,80 kg Sakarya-Osmaneli
eğerce yi boş bırakmışsın sanırım.eğercede kalkan mezgit güzel çıkar.bunun dışında aşırı derecede vatoz var.kısaca benim bugüne kadar çektiğim 3 çeşit balık var kalkan mezgit ve vatoz...
mrcprz çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
24-11-2007, 13:35   #10
Atos
Bülent ERDİK / BURSA

Bursa da bulunan arkadaşlarım mutlaka bu avlakları biliyordur ama bursa dışından gelecek arkadaşlara belki yardımcı olur düşüncesindeyim.

FISTIKLI

KAPAKLI

NARLI

GEMLİK

GEMSAZ + KUMSAZ

KURŞUNLU

GÜZELYALI

MUDANYA

TRİLYE

KARACABEY / BOĞAZ

UMARIM ARKADAŞLARIM FAYDALANIRLAR ....

SAYGILAR BENDEN ....

Konu simendifer tarafından (07-01-2008 Saat 15:58 ) değiştirilmiştir..

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları