BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, Hayata olta at! SPOT BALIK, Hayata olta at!

Go Back   BALIK AVI > Malzemeler & Ekipmanlar > Tekne Donanımı ve Bakımı
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Teknede Bulundurulmasi Gereken Malzemeler

04-12-2007, 01:57   #1
Cesuryurek33

Cesuryurek33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Tekne-Olta
En İyi Avı: Aynalı sazan 15 Kg
Merhaba arkadaşlar.Teknede bulundurulması gereken malzemelerden paraşütlü havai fişek,Duman kandilini nerden bulabilirim daha önce alan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Cesuryurek33 çevrimdışı  
04-12-2007, 08:03   #2
ozan
Ozan / Antalya

ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

deniz malzemesi satanlarda nevcuttur herhalde
ozan çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
04-12-2007, 08:23   #3
yilmaztaha

yilmaztaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Olta zıpkın
En İyi Avı: Kofana
İstanbul da
En uygun ve kaliteli olanları karaköyde bulabilirsiniz. Dükkanın ismini hatırlamıyorum. Karaköyde sürmeli balıkçılığı biliyorsanız arka kapısından (ara sokaktır)kabataş ,istikametine doğru 10-15 metre ilerlerseniz sol kolda bir dükkan var. Bu işin uzmanıdırlar.Fiyatlarıda uygun. Can simitlerini, yelekleri ve diğer ekipmanları hem ucuz hemde kaliteli.Ancak nereden alırsanız alın işaret fişeği duman kandili,is kandili gibi aparatların son kullanma tarihine bakın. Üç sene kulanımları bulunmaktadır. Son kulanım tarihi az kalmış ürünleri almayın.
Karaköyden kabataşa doğru tramvay yolundan ilerlerseniz akademi denizcilik diye bir mağza va oradada tüm malzemeleri tek elden bulabilirsiniz.
Üçüncü terrcih galata köprüsüne girmeden sağa döndüğünüzde perşembe pazarının arka sokağıdır. Bütün denizcilik malzemelerini uygun fiyata bulabilirsiniz. Her türlü Tekne için lazım olan her türlü malzeme mevcutur.Ancak ilgili mevzuata göerecan simidi ve can yelekleri için sertifikalı olanları almalısınız. Aynı şey Yangın söndürücü içinde geçerli.

Konu yilmaztaha tarafından (04-12-2007 Saat 09:23 ) değiştirilmiştir..
yilmaztaha çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
04-12-2007, 09:23   #4
yilmaztaha

Bütün şehirlerde Liman yakınlarında deniz malzemeleri satan dükkanlarda bulabilirsiniz.
04-12-2007, 09:40   #5
ALİCO
AliCo / İstanbul

ALİCO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: D.A.M El oltası
Favori Makinası: 0,33 beden FC
En İyi Avı: Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
yilmaztaha
İstanbul da
En uygun ve kaliteli olanları karaköyde bulabilirsiniz. Dükkanın ismini hatırlamıyorum. Karaköyde sürmeli balıkçılığı biliyorsanız arka kapısından (ara sokaktır)kabataş ,istikametine doğru 10-15 metre ilerlerseniz sol kolda bir dükkan var. Bu işin uzmanıdırlar.Fiyatlarıda uygun. Can simitlerini, yelekleri ve diğer ekipmanları hem ucuz hemde kaliteli.Ancak nereden alırsanız alın işaret fişeği duman kandili,is kandili gibi aparatların son kullanma tarihine bakın. Üç sene kulanımları bulunmaktadır. Son kulanım tarihi az kalmış ürünleri almayın.
Karaköyden kabataşa doğru tramvay yolundan ilerlerseniz akademi denizcilik diye bir mağza va oradada tüm malzemeleri tek elden bulabilirsiniz.
Üçüncü terrcih galata köprüsüne girmeden sağa döndüğünüzde perşembe pazarının arka sokağıdır. Bütün denizcilik malzemelerini uygun fiyata bulabilirsiniz. Her türlü Tekne için lazım olan her türlü malzeme mevcutur.Ancak ilgili mevzuata göerecan simidi ve can yelekleri için sertifikalı olanları almalısınız. Aynı şey Yangın söndürücü içinde geçerli.
Güzel bir cevap yazmışsınız. ancak süresi dolanların yerine geri alıp yenisini veriyormu hizmet kalitesi önemli, dediğiniz dükkanların hiçbirinden alışveriş yapmadım. ilk yıllarda yapmıştım. ama bu işlerdeki kar marjını ve iskontaları hatırladıktan sonra bir tek kişi buldum ve onunla çalışıyorum araştırmadan malzeme almayınız.

kolay gelsin.
ALİCO çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
04-12-2007, 16:20   #6
yilmaztaha

Süresi dolanların yerine yenisiyle değiştirilip değiştirilmediğini bilmiyorum. Ben ilk defa bu sene teknem için malzeme aldım. Bu şekil çalışan, yani eskisini alıp fiyat farkıyla yenisini veren dükkanları öğrenirsek bütün tekne kullanan arkadaşlar içinde faydalı olur. İlginize şimdiden teşekürler.
04-12-2007, 21:58   #7
Cesuryurek33

Cesuryurek33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Tekne-Olta
En İyi Avı: Aynalı sazan 15 Kg
ozan
deniz malzemesi satanlarda nevcuttur herhalde
Ozancım sağolasın çok yardımcı oldun.Ben demekki yanlış yerde aramışım ben kasap hayriye sormuştum.
Cesuryurek33 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları