BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Denizde Balık Avı > Bölgeler
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Sakaryada Yayin

24-02-2008, 18:34   #1
atmaca
İNANÇ SİNAN / SAKARYA

atmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: meslek sırrı
En İyi Avı: yayın 7,5 kg
SELAM SAKARYADA yayın nezaman çıkmaya başlar bilgi verebilecek arkadaşlardan cevap bekliyorum.
atmaca çevrimdışı  
24-02-2008, 20:12   #2
CoNTRoLLeR
Bekir K. / İstanbul

CoNTRoLLeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Linea Effe OYSTER CAST 4.20 mt. SURF kamış ve 60 lık 4 bilyeli noname makina.
En İyi Avı: Balıkavı.net
Çıkarmasını bilene 12 ay 365 gün çıkar Yeterki siz ve malzemeniz sağlam olun, birde şans yanınızda olsun
CoNTRoLLeR çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
24-02-2008, 20:19   #3
atmaca
İNANÇ SİNAN / SAKARYA

Unhappy Selam

Bekir Dediğin Doğru Ama Su Soğuk Ve Balik Hala Dipte Olduğu Için Yemlenmeye Kiyiya Doğru çikmiyor Problem Bu Zaten.sen Eski şehirde Yakaliyor Olabilirsin Ama Sakarya Karasuda Bu Balikta Hala Tik Yok Kardeşim.
atmaca çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
24-02-2008, 20:33   #4
CoNTRoLLeR
Bekir K. / İstanbul

Favori Kamışı: Linea Effe OYSTER CAST 4.20 mt. SURF kamış ve 60 lık 4 bilyeli noname makina.
atmaca
Bekir Dediğin Doğru Ama Su Soğuk Ve Balik Hala Dipte Olduğu Için Yemlenmeye Kiyiya Doğru çikmiyor Problem Bu Zaten.sen Eski şehirde Yakaliyor Olabilirsin Ama Sakarya Karasuda Bu Balikta Hala Tik Yok Kardeşim.
Ben Eskişehirliyim ama İstanbulda yaşıyorum. Sakaryada 8 sene kaldım. 2 senesi karasuda geçti. Biz oralardayken dip oltalarını akşam atardık sabah erken saatlerde toplardık ve hiç gelmesse 1-2 tane balık alırdık. Sonbahar ve kışın bu vakitlerinde balık çıkıyordu o zamanlar(1995-1996). Yem olarak danaburnu denilen böceği kullanıyorduk. Siz biliyorsunuzdur büyük ihtimalle ama yinede bilgi olarak vereyim dedim. umarım en kısa zamanda hayallerinizdeki yayına kavuşursunuz, rastgele

Konu CoNTRoLLeR tarafından (24-02-2008 Saat 21:05 ) değiştirilmiştir..
24-02-2008, 20:48   #5
CoNTRoLLeR
Bekir K. / İstanbul

Arkadaşlar bilmeyenler için danaburnu nun fotoğrafını koyuyorum. Yayın, tatlısu kefali, bekir balığı ve kızılkanat avlarında etkili bir yemdir.

Daha önce forumda bu böcekle ilgili bilgi verilmişti, tekrar hatırlatma maksadıyla linki de veriyorum: http://www.balikavi.net/forum/showth...ight=danaburnu

Konu CoNTRoLLeR tarafından (24-02-2008 Saat 20:50 ) değiştirilmiştir..
24-02-2008, 21:24   #6
beyhan
beyhan karaca / bursa

beyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bekir bide nasıl bulucaz dana burnnu
beyhan çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
24-02-2008, 21:53   #7
TheCloUd_Bursa16
Özkan küçüK / Kestel/Bursa

TheCloUd_Bursa16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Remixon KING 50
En İyi Avı: Turna 8 kg, 8 kg SazaN
Beyhan abicim biz bu danaburnunu kara sülük ararken kürekle kaldırdığımız toprağın içinden kendi çıkıyordu...genelde kuru hafif nemli toprakta oluyo...yani dere kenarlarındaki topraklarda...yayın balığında inanılmaz bi sonuç veriyor...biz bunu suyun içinde hemen öldüğü için birde iğneye sülük takıyoruz...danaburnu öldüğünde sülük 48 saat suda ölmeden kalabildiği için hareket sağlıyor...ama eğer bunu bulamazda yayın için çok iyi bi sonuç daha veren bi yem istersen gölet kenarında bulduğun orta boylu bi kurbağayı arka bacağının birinden takarak avlanabilirsin...eğer ki tiksinirsen, biz tiksiniyoruz, eline doktor eldiveni denilen beyaz naylon eldivenlerden geçirmen yatrli olacak...rastgele...
TheCloUd_Bursa16 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
24-02-2008, 22:32   #8
beyhan
beyhan karaca / bursa

beyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Smile

teşekkür ederim özkan
beyhan çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
24-02-2008, 22:39   #9
atmaca
İNANÇ SİNAN / SAKARYA

BEKİR teşekkür ederim ilginden dolayı.şansımı deniyecem.ben karasuluyum seninde karasuda bukadar kalmandan ve bana yardımcı olmandan dolayı cok sevindim sağol kardeşim.ağbi biz dana burnuyla genelde sarı balık denilen sazan kadar lezzetli olan balığı yakalamak için kulllanırız ve dana burnunu gübreliklerde bol hatta çok miktarda buluruz.
atmaca çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
24-02-2008, 22:39   #10
CoNTRoLLeR
Bekir K. / İstanbul

TheCloUd_Bursa16
Beyhan abicim biz bu danaburnunu kara sülük ararken kürekle kaldırdığımız toprağın içinden kendi çıkıyordu...genelde kuru hafif nemli toprakta oluyo...yani dere kenarlarındaki topraklarda...yayın balığında inanılmaz bi sonuç veriyor...biz bunu suyun içinde hemen öldüğü için birde iğneye sülük takıyoruz...danaburnu öldüğünde sülük 48 saat suda ölmeden kalabildiği için hareket sağlıyor...ama eğer bunu bulamazda yayın için çok iyi bi sonuç daha veren bi yem istersen gölet kenarında bulduğun orta boylu bi kurbağayı arka bacağının birinden takarak avlanabilirsin...eğer ki tiksinirsen, biz tiksiniyoruz, eline doktor eldiveni denilen beyaz naylon eldivenlerden geçirmen yatrli olacak...rastgele...
Harfi harfine katılıyorum özkan kardeşime

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları