şişme botlar için liman kaydı

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında hgulder tarafından paylaşıldı.

1. hgulder

hgulder

zodiac tarzı şişme botlar için liman kaydı gerekmemekteymiş. bu doğru mudur

ayrıca metre sınırlaması var mı?

şişme botlar için de amatör denizci belgesi gerekiyormu?

saygılarımla

2. mka.mka

mka.mka Mesut

Favori Kamış:
    Shakespear Ugly Stick
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    En İyi Avı:
    107 cm 9 kg Turna
    Maalesef kardeş 2,50 nin üzerindeki yüzer araçlar için prosedür aynı. Liman kaydı Amatör denizci belgesi Özel tekne belgesi (gerçi bu belgeyi çıkarmak için liman kaydı zaten gerekiyor) hepsi gerekli. Şime botlar içinde durum aynı. Aslından Botlar kapsam dışı kalmalıydı bence. Anakrada bot kullanıcam ama bilmem nerenin limanına kayıt ettirip vergisini vercem pek mantıklı değil. Daha önce bu konular birkaç kere işlenmişti bi bakarsn dah detaylı bilgi sahibi olabilirsin sanırım

Son düzenleme: 6 Mart 2008
  3. Sürmene

Sürmene ferit

Favori Kamış:
    albastar
    En İyi Avı:
    ispari 500gr
    selam

bot kayık sandal vs .. araclara adb istenmesi coksaçma ben sandal kıralayıp 3 4 saat balık tutmak ıcın gıdıp ADB mı cıkartıcam yada yazın onca ınsanda bu varmı. benımde botum var 3m ama bende fatura bıle yok ne motorumun ne botumun ve arkadaşlar yakıt ıcın ne yapıyorsunuz motorlaınıza alırken benzıncı vermıyor benzın son olaylarda ıstanbuldakı arac kundaklama olayları yuzunden bu konuda onerılerınız nelerdır acaba?

4. hgulder

hgulder

ben şimdiye kadar hiçbir zodiacın üzerinde ait olduğu limanın yazısını görmedim.

gerçekten uygulama çok saçma

5. Wetblue

Wetblue CUMHUR

Favori Kamış:
    DAIVA ST.9070 + ALBASTAR-Target 1,80 Two Piece
    En İyi Avı:
    Lagos 7,5 kg.
  6. hgulder

hgulder

liman müdürlüğünü aradım,

şişme tabanlı botların kaydı yok. hangi boyda olursa olsun

saygılarımla

7. Sürmene

Sürmene ferit

Favori Kamış:
    albastar
    En İyi Avı:
    ispari 500gr
    selam

ahh ıste bu haber guzel bılgı verdıgın ıcın tesekkur ederım benımkı katlanabılır ahsap taban zodıac ların cogu ya ahsap ya fıber yada ızgara taban sısme taban degıl

8. hgulder

hgulder

açıkcası ordakiler kendilerinden bile emin diiler:)

ama şu anda fiber taban diilse tekne kaydı yokmuş...

9. Serkan.ist

Serkan.ist Hidayet

Bir hukukçu olarak görmüşüm:

Şişme botların kaydının olup olmadığı ile ilgili bir bilgi bulamadım ama ÖTB ie ilgili aşağıdaki metin mevcut.
    Burda önemli bir ayrım var
    Birincisi altının fiber olup olmaması yani katlanıp katlanamaması. eğer katlanamaz sabit tabansa 2.5m üstünde ÖTB gerekli
    ikincisi altı katlanabilir tabansa 4 m nin üstünde olanlarına ötb gerekiyor ÖTB liman kaydı olmaksızın çıkarılamayacağına göre unlara liman kaydı şart. Şahsi görüşüm yönetmelikteki bilgiler doğrultusunda liman kaydının altı sabit 2.5 m altı katlanabilrler için 4m olduğunu söyleyebilirim.

AMATÖR DENİZCİ YÖNETMELİĞİ SON ŞEKLİ
    ( 02.03.2008 )
    (4) Şişme botlardan alt yapısı (tabanı) sabit olup, üst yapısı şişirilebilir ve katlanabilir olanlarına ve alt yapısı da katlanabilir boyu 4 metreden büyük olan şişme botlara ÖTB düzenlenir

10. Serkan.ist

Serkan.ist Hidayet

madde 7)
    fıkra (4) Şişme botlardan alt yapısı (tabanı) sabit olup, üst yapısı şişirilebilir ve katlanabilir olanlarına ve alt yapısı da katlanabilir boyu 4 metreden büyük olan şişme botlara ÖTB düzenlenir.

Yukarıdaki metin gereği beygir gücü 9.9 a kadar olan tekneler için ADB GEREKLİ DEĞİL ancak mutlaka ve mutlaka faturasının bulunması gerekir yoksa hapis riski var Bu durum hem botlar hemde tekneler için gerekli

11. Serkan.ist

Serkan.ist Hidayet

ancak bunları sahil güvenlik ne kadar biliyor onu bilmiyorum yaka paça nezarete gidip sonra pardon yanlışlık olmuş denilmesini engellmek için bu metinlerin tamamını yanınızda bulundurup sorduklarında bu yönetmeliği onlara gösterin derim ben:)