03-04 Mayıs 2008 Tekirdağ Hıdrellez Buluşması Yapıldı

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında SedatMert tarafından paylaşıldı.

1. SedatMert

SedatMert Sedat

En İyi Avı:
    O balığın hala peşindeyim.
    Uzun süredir misafir etmeyi düşündüğümüz arkadaşlarımızla 03-04 Mayıs 2008 tarihinde Tekirdağ'da hıdrellez karşılamasını gerçekleştirdik.Havanın yağmurlu olması nedeniyle sıkıntılı anlar yaşasakta bizler elimizden geldiğince candostlarımızı ağırlamaya çalıştık. Acemiliğimizden ve/veya elimizde olmayan nedenlerden dolayı herhangi bir aksaklık yaşanmışsa affola.
    Organizasyona gelen tüm arkadaşlarımıza ve ailelerine teşekkür ederiz.

Tuncay-Ulvi-Sedat

2. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    ben gelemedim ama aldığım duyumlara göre yine süper geçmiş elinize emeğinize sağlık :)
    teşekkürler mahşerin 3 balıkçısı :)

3. alperalp4

alperalp4 Alper Alptekin

Favori Kamış:
    Lıneaeffe S-Curve 4.20,Lıneaeffe S-Curve 4.50,Lıneaffe DAGON 60,Okuma ERAZER 360,Teben TN 500 Makine
    Tüm dostlara selamlar:)
    Bu güzel organizasyonu düzenleyip bizleri ağırlayan TUNCAY ABİ'ye,SEDAT ABİ'ye ve güzel insan ULVİ ABİ'ye ilk önce kendim daha sonra tüm arkadaşlar adına teşekkür ediyorum.Sizleri yakından tanıyıp,sohbetlerinize katılmak benim için büyük kazanç oldu.Eksik olmayın!!!Sizlerin vesilesi ile yeni arkadaşlar tanıdım.Yahuu siz ne büyük adamlarsınız;)
    Seçoo:) bir sen yoktun be abi.Ama inan kulaklarını da çınlattık hani:D
    Arabada kalan anahtarı kurtarma operasyonunda büyük mucit Orhan'a,Koral'a,İbrahim'e,Aytekin'e,küçük ve büyük Barış'a ve operasyona son noktayı koyanTurgay abi'ye tekrardan teşekkür ederim.Organizasyonun safı sizleri çok seviyor:)
    Tekrardan görüşmek dileği ile...Sevgiyle kalın:)

4. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Emeği geçen herkese teşekkürler,2. ve 3. hatta 15. 20. olması dileğiyle...

5. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    bende b organizasyonda anahtarı arabada unuttuydum :D:D
    ah be abi işim vardı gelemedim
    ama bundan sonra kolay kolay kaçmaz organizasyonlar :)

6. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    bende ilk başta organizazyonu düzenleyen mahşerin üç balıkçısına sonra da katılan herkeze teşekkürler ellerinize emeğinize sağlık herşey çok güzeldi şimdilik zamanım olmadığı için bu kadar yoksa çenemden kimse kurtulamaz arkası yarın :D

7. nbariso

nbariso N.Barış ÖMÜR

Favori Kamış:
    Olta-Zıpkın
    En İyi Avı:
    Orfoz 11.5 kg
    Günaydınlar efenim,

Tuncay abi, Sedat abi ve Ulvi abi, sizlere çok teşekkür ederiz. Çok güzel bir buluşma oldu. Oğlak süperdi diğer herşeyde. Birde derlerki oğlak, kuzu kokar. Kokar tabi, mis gibi kokar :)

ÇARŞI sizinle gurur duyuyor...

8. crazybluee

crazybluee ibrahim

Favori Kamış:
    Shakespeare
    En İyi Avı:
    12kg sazan
    Yorgunluktan gozumu bıle acamam derken Ulvi abiimin sohbeti ile sabaha kadar ayakta dıdım ve gayet guzel anlar idi:D

Mahşer'in Üç balıkçısı olan Sedat abi,Ulvi abi, Tuncay abi(baba kartal) hepzine çok çok tesekkur ediyorum eksıklık dıye bır sey soz konusu bıle olamaz ama farkında olmandan bır kusur bır hata ıslemısisek bızlerın kusurlarını affedın.

Org katılan tum dostlara tesekkurler..

9. crazybluee

crazybluee ibrahim

Favori Kamış:
    Shakespeare
    En İyi Avı:
    12kg sazan

barıs abı taburen bende kalmıs :D haberın ola

Son düzenleme: 5 Mayıs 2008
  10. nbariso

nbariso N.Barış ÖMÜR

Favori Kamış:
    Olta-Zıpkın
    En İyi Avı:
    Orfoz 11.5 kg
    K.Barışla maytap yaparken , bizde unuttuk sandalyeyi farkındayım :D :D

11. nbariso

nbariso N.Barış ÖMÜR

Favori Kamış:
    Olta-Zıpkın
    En İyi Avı:
    Orfoz 11.5 kg
    Ben kendi adıma buluşmadaki hoşuma giden anları listeliyeyim istedim ansızın...

1- Necmi abinin, tuttukları 2 adet ispari sonrasındaki telefon konuşmamızda, söyledikleri.
    -Aga, isparileri çuvala indiriyoruz. Balık burda çoki levrek bile olabilir :D

Tabiiki netice 5-6 adet ispari, 1 kaya balığı, bir sülük balığı. Toplam 7 balık. Kıyısaki 20 ye yakın takıma bölersek ortalama takım başına 0.4 :D

2- Ulvi abinin şiirleri, Şen ve bas kahkahaları.Tabi bu arada hem gülüyordu, hem yanındaki Turgay abiyi kolunun altına almış sallıyordu :D Bütün gece sürdü, ve zaman zaman 20 mt ötedeki bizim çadırı dahi sallayan kahkahaları oldu :D

3- Necmi ustanın uyku sesleri :D O da çadır sallayacak nitelikteydi.

4- Turhan abi nin kibarlığı ve sakinliği. Arkada bir masada uzaktan kibar kibar seyredip, seviyesini düşürmeden piiz yaptı

5- Sabah olsun çarşıya gidelim, sabahlara dayanamam Osman aga

6- Benim çantamdaki Jack daniels şişesini görünce Osman abinin tepkisi.
    O ne yahu, tam da solumdasın , töbe töbe

7- Zeynelin buzları ,Rakılara süper tat kattı, allah razı olsun :D

8- Necmi ustayla benim, iğrenç seslerimizle şarkı sölemeye çalışmamız :D

12. nbariso

nbariso N.Barış ÖMÜR

Favori Kamış:
    Olta-Zıpkın
    En İyi Avı:
    Orfoz 11.5 kg
    9- Osman abinin, Ulvi abiye sardırması :D

10- İlk oynadığımız okey benzeri oyun olna, Küt te, Alper in attığı işler taşlar. Belki 100 sayı yedi :D

11- Alperin anahtar macerası sonrasındaki , mucit macit durumları, 50 lik misinalar, kurşunlar, çadır çubukları, 8 lik nervürlü inşaat demiri vs

12- Ertesi gün yengeler geldiğinde, Tuncay abimin, kibarlığı, gentilmenliği, eşiyle olan diyaloğu, tam feyz alınması gereken biçimdeydi.

13- Sedat abinin ailesinin güzelliği, kibar eşi, canayakın güzel kızları, yakışıklı oğlu Mert.

14- İbo nun kütteki, hızlı startı. Tabi sonra biz karı koca, arap atı gibi açıldık :D

15- Benim Onur u, ayyyy çocuk sucuklu yumurtadan yiyemedi galiba diye düşünerek, gel sucuklu yumurta yemedin diye çağırmamın hemen arkasından, mangal bölgesinde , aynı Onur u, bir tepsi sucuklu yumurtaya yumulmuşken görmem :D (cümle biraz düşük oldu galiba)

16- Orhan ın okeyi eliyle değil klasik ağzıyla oynaması. Sırf laf salatası, tabelada 3. oldu :D :D (Orhan ın çalışkanlığı ayrı bir tarafa, nerde ne iş olsa, önce Orhan koşar. Takım haırlanaca, Orhan koş, mangal yanacak Orhan koş, Çay demlenecek Orhan koş, Bulaşık yıkanacak (mintaxla) Orhan koş) :D :D

Not : Fotoları bekliyoruz.

13. alperalp4

alperalp4 Alper Alptekin

Favori Kamış:
    Lıneaeffe S-Curve 4.20,Lıneaeffe S-Curve 4.50,Lıneaffe DAGON 60,Okuma ERAZER 360,Teben TN 500 Makine
    Günaydın Barış kardeş

14. alperalp4

alperalp4 Alper Alptekin

Favori Kamış:
    Barış'cım yere attığım işler sayılarla yediğim cezalar,Radar girdiğimde aldığım cezaları geçti walla:D bu acemilik safhası diyorum.inşallah en kısa zamanda rövanşını yaparız:D :D :D

15. KEYF&KEDER

KEYF&KEDER ORHAN AYDAR

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ÇARŞI EKİBİ.
    Sayıdeğer TUNCAY ABİ ,ULVİ ABİ , SEDAT ABİLERİM bu organizasyonu düzenleyip bizlere bu denli güzel 2 gün geçirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim

SEDAT abim öncelikle size bu organizasyonda göstermiş olduğunuz çabadan dolayı tebrik eder bir kez daha evlilik yıl dönümünüzü kutlarım

TUNCAY abim sizde selamileri koruma konfederasyon başkanlığınızı çarşı gurubunda bulunan selamileri koruma görevinizi başarıyla sürdürüp vede sedat abiyede yardımlarınızdan dolayı teşekkr ederim

ULVİ ABİM USTAM:D sizde beni ve benim gibi taş fırınları koruyup destek verdiğinizden ve yapmış olduğun espiri ve şakalardan beni ve arkadaşlarımı gülmekten kırıp geçirdiğinizden vede sedat abi ve tuncay abiyle berabar yapmış oldurğunuz bu güzel organizasyondan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür eder saygılarımı sunarım

16. akaya08

akaya08 Aycan

emeyi geçen arkadaşlara kendim ve misafirlerim adına çok teşekür ederim ellerinize sağlık herşey çok güzeldi. en kötü günümüz böyle olması dilegiyle...

17. fakirbalıkçı

fakirbalıkçı Necmi Özgül

Favori Kamış:
    mitchell privilage
    Favori Makine:
    shekspire
    En İyi Avı:
    Çarşı dostluğu
    merhaba CAnlar

MAhşerin Üç balıkçısı

ÇArşı teşekkürlerini sunar efendim bizi ihya ettiniz çok şey var o kadar güzel anlar var, anlatılmaya kalksa sayfalar yetmiyebilir ama kısca harika bir gün geçti
    Sedat Agabey nice 23 lü senelere
    ve diğer arkadaşlar Aycan ve ekibi sizlerde bizlere eşlik ettiğiniz için sizlerede ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım o ekipten bayağı bir amatör balıkçı kazanacağız öyle gözüküyor :)
    ve siz çarşı dostluğunun güzel insanları iyiki varsınız ve sizlerle dostum, şu fakiri herdaim ihya ediyorsunuz sağolunvarolun.
    Turan amca çarşı dostluğunun Fahri başkanı ellerinden öperim varlığın bile bizlere yetiyor
    Osman Aga Sana Lafım Yok durmadan 24 saat Piiz gelsin tekirler gitsin nefesler Yakında kırda bir organizasyon yapacağız kısmetse.

18. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    sevgili sedat abim,hemşehrim,arkadaşım ? ? ? ,senin dostluğunun tarifi nasıl yapılabilir bilemiyorum ve siz mahşerin diğer balıkçıları ulvi abi ve tuncay abi sizleride ayırdığımı sanmayın.

öncelikle bu güzel günü bizlere yaşattığınız ve bundan sonraki hayatımızda geçmişte biz böyle güzel günleride yaşamıştık dememize yardımcı olduğunuz için eşim ve kendi adıma çok çok teşekkür ederiz.

oğlaklar ve pasta içinse ayrıca teşekkür eder ve sedat abimizi eşinle ve çocuklarınla birlikte ömürboyu böyle mutlu ve huzurlu görmeyi diliyorum.

en son ise bu güzel güne renk katan olazsa olmazları tüm dostlarımıza çok çok teşekkür ederim en kötü günümüz böyle olsun sağlıcakla kalın:)

19. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Mutlu bir organizayon olmasına sizler adına sevindim.Kısmertse 19 mayısta tekirdağdayım. Bakarsınız bir org daha yaparız değil mi? Bu arada fotoları bekliyoruz.

20. simendifer

simendifer Sennur

Hafta sonu gerçekten çok güzeldi. :

Öncelikle Tuncay, Sedat ve Ulvi ağabeylere çok teşekkür ederim. Hava yağışlı olsa da herşey mükemmeldi. Sedat ağabey, havanın yağışlı olmasından ve sayının artmasından dolayı aksaklık yaşanmıştır diye kaygılandı ve üzüldü ama, gerçekten çok güzel bir hafta sonuydu ve bence mahşerin üç balıkçısı, mükemmel bir organizasyon gerçekleştirdiler.

Cumartesi günü önce Koral'ın yanına uğrayıp gerekli malzemeyi aldıktan sonra !! mekana vardığımızda, Tuncay ağabey orada değildi, kurt çıkarmaya gitmişti ve Sedat ağabey, Necmi ağabey, Onur, Suat ve ben de Tuncay ağabeyin yanına gittik. İlk defa kasık çizmeleri giyerek suya girdim ve kurt çıkarma işlemini videoya aldım (birazcık da suyla oynadım, azıcık ama. :p). Tuncay ağabey kürekle eleğin içine kum çıkarıyor, Onur kumu eliyor (Onur'a göre kas gücü gerektiren ve kurt çıkarırken yapılan en önemli iş bu. :p), içinde kurt varsa alıp, Necmi ağabeyin boynunda asılı olan pet şişenin içine kurtları koyuyorduk. Ve ben de tüm bunları videoya çekiyordum. Bir yandan da deliler gibi yağmur yağıyordu ve yağmurluklarımız olmasına rağmen iliklerimize kadar ıslandık. Hatta, Onur epey bir ıslandı. :p Ama bu kurt çıkarma işi sırasında, çok eğlendik gerçekten. Sonra Sedat ağabey, Suat ve ben oradan ayrıldık, Tuncay ağabey kurtların hepsini karaya çıkarmaya kararlıydı. Daha sonra bizi buradan alırsınız dedi, Necmi ağabey ve Onur'la birlikte orada kaldılar.

Balık mı? Birkaç parça ispariden başka balık yok ama geri kalan herşey mükemmeldi. Sıcak ortam, espriler, insanların canayakınlığı harikaydı. Mahşerin üç balıkçısı, sağolsunlar herşeyi düşünmüşler.

İlk gün sohbet muhabbet, balık var mı yok mu v.s. muhabbetlerinden sonra güzel bir akşam yemeği yendi ve Barış bana tavla dersi verdikten sonra, sanırım yemek sabaha kadar sürdü. :p Ulvi ağabeyin muhteşem kahkahaları, gecenin üçünde bile her yanı şenlendiriyordu. Bazılarımız yatmıştı ama ben yattığım yerden, Ulvi ağabeyin kahkahalarını duydukça kahkaha attım, sağolasın Ulvi ağabey, Allah hiç ağlatmasın, hep böyle gül inşallah. :) Tuncay ağabey ile mangal başı sohbeti ise ayrı bir güzeldi bence. Teşekkürler Tuncay ağabey.

Aslında daha çok ayrıntı var ama hepsini yazmaya sayfalar yetmez sanırım.

Ertesi sabah, bir hışımla kahvaltı hazırlamaya giriştik. Kahvaltımızı ettik ama hemen akabinde sıkı bir yağmur bastırdı. Ondan sonra sohbet üstüne sohbet ve oyunlarla vakit geçirdik ama en çok vakti sanırım Alper'in arabası başında geçirdik. Alper'in anahtarı arabanın bagajında unutması ve kapıları açma harekatı hepimizi heyecanlandırdı. Fotoğraflar yayınlanınca, bu operasyonda kullanılan malzemeleri ve yaratıcı düşünceyi sizler de göreceksiniz, o nedenle ayrıntılı olarak anlatmıyorum. :D

Daha sonra oğlaklar geldi ve tabii yine yemekler yendi. Ardından sevgili Sedat ağabeyin, eşi ile mutlu birlikteliğinin yıldönümünü kutladık. Pasta için de ayrıca teşekkürler, ağzımızı tatlandırdınız.

Aramıza Pazar günü katılan Özgürcan'a da teşekkürler, ekler pastalar getirmişti kutu kutu sağolsun. Paketleri açmayı unuttuk telaşta ama, dağılmaya başladıktan sonra paketleri farkedince, eklerleri yedik, kesenize bereket.

Akşam oldu ve hepimiz ufak ufak ayrılmaya başladık oradan. Ancak daha önce de dediğim gibi herşey harikaydı. Bu nedenle de bazı teşekkürler yazmak istiyorum.

Tabii ki öncelikle, yazımın başında da yazdığım gibi, bizleri buluşturan, herşeyin eksiksiz olması için koşturan ve bunun için gönlünü ortaya koyan sevgili Tuncay, Sedat ve Ulvi ağabeylere teşekkür etmek istiyorum.

Yemekleri hazırlarken yardımcı olan, Suat'a, Aytekin'in eşi sevgili Halime'ye, Aytekin'in oğluna, Aytekin'in müstakbel gelini sevgili Gökçe'ye, Herşeye koşan Orhan'a, Mangal başı takımına :p, en çok çalışan, mutfak işlerinden başını kaldıramayan Onur'a :D, Aycan'ın isimlerini bilmediğim arkadaşlarına (isimlerini unuttuklarım varsa özür dilerim, şu an için aklıma gelenleri yazdım. :eek:)

Arkadaşlarımızın ulaşımını sağlayan, tüm can dostlara ama özellikle beni evime kadar bırakma zahmetine katlanan ve sohbeti keyifli Alper'e;

Her türlü isteğimize olumlu ve gönülden karşılık veren, imkanlarını zorlayarak her konuda bize yardımcı olmaya çalışan, kamp yeri sahiplerine;

Ve son olarak, hafta sonu orada olan ve harika zaman geçirmemize vesile olan, keyfimize keyif katan tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ederim. Ayaklarınıza sağlık, gönlünüze sağlık, hepiniz sağolun...

Bende olan bir kaç foto var, fazla foto çekmedim ben onları ekleyeyim.