BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Denizde Balık Avı > Kıyıdan Balık Avcılığı
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

amatör balıkçılık sertifikası

13-05-2008, 18:13   #1
onurkara
ONUR KARA

*** ben balık tutmaya yeni başladım amatör balıkçılık setifikası cıkarmam gerekiyormuş bana yardımcı olabılırsenız sevinirimm
onurkara çevrimdışı  
13-05-2008, 18:53   #2
özgür14
özgür / bolu

özgür14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: lineaeffe s-cruve spiral carbon
En İyi Avı: sazan-9,5kg ve 38.5 cm mercan ( doğal alabalık)
sevgili arkadaşım onur.Amatör balıkçılık belgesini 30 ytl karşılığında bulunduğun şehirdeki milli parklar şube müdürlüğünden temin edebilirsin.Bu belgenin yanında sana bir kitap vereceklerdir.Bunun içinde balıkçılık hakkındaki yasakları ve yasak olmayan dönemleri ayrıca bulunduğun bölgenin özel şartlarını içereceğinden sana faydalı olacaktır.Ayrıca bağlı olduğun tarım il müdürlüğündende ayrı bir belge çıkarttırabilirsin bunun herhangibir zorunluluğu yok ama sen yinede çıkart.Herşeyi usulüne göre yapmak en güzeli.Rastgele
özgür14 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
13-05-2008, 19:53   #3
OrhanCinoglu

OrhanCinoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: kamış
En İyi Avı: 57 cm kefal 1,5-2kg arası
özgür14
sevgili arkadaşım onur.Amatör balıkçılık belgesini 30 ytl karşılığında bulunduğun şehirdeki milli parklar şube müdürlüğünden temin edebilirsin.Bu belgenin yanında sana bir kitap vereceklerdir.Bunun içinde balıkçılık hakkındaki yasakları ve yasak olmayan dönemleri ayrıca bulunduğun bölgenin özel şartlarını içereceğinden sana faydalı olacaktır.Ayrıca bağlı olduğun tarım il müdürlüğündende ayrı bir belge çıkarttırabilirsin bunun herhangibir zorunluluğu yok ama sen yinede çıkart.Herşeyi usulüne göre yapmak en güzeli.Rastgele
ben caddebostandan 15 ytl ye aldım .size yemin ederim ki pasaport ve de vize almak daha kolay.böyle bir eziyet yok yanımda 3 tane daha ağabeyim vardı lanet olsun dedik 3 saatin sonunda aldık.kitapçık falan da vermediler.en kolay kartalda bi yer varmış 2 dakikada hemen veriyorlarmış.fiyat 30 ytl ymiş galiba
OrhanCinoglu çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
13-05-2008, 23:20   #4
Yaban Avcisi

onurkara
*** ben balık tutmaya yeni başladım amatör balıkçılık setifikası cıkarmam gerekiyormuş bana yardımcı olabılırsenız sevinirimm
Hosgeldin Onur kardes keyifli ve güzel paylasimlar.
14-05-2008, 08:47   #5
özgür14
özgür / bolu

OrhanCinoglu
ben caddebostandan 15 ytl ye aldım .size yemin ederim ki pasaport ve de vize almak daha kolay.böyle bir eziyet yok yanımda 3 tane daha ağabeyim vardı lanet olsun dedik 3 saatin sonunda aldık.kitapçık falan da vermediler.en kolay kartalda bi yer varmış 2 dakikada hemen veriyorlarmış.fiyat 30 ytl ymiş galiba
sanırım sizin oralarda baya bi sorunlu veriyorlar bu belgeyi.Buralarda ise o belgeyi bulundurmak zorunlu milli parklarlarda çünkü burada çoğu göller.Herhangi bir sıkıntı çıkmıyor ama sizede oralarda ALLAH kolaylık versin hakikaten eziyet çektiriyorlar size sanırım
14-05-2008, 10:59   #6
erdemyılmaz
ERDEM YILMAZ / İSTANBUL

erdemyılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
En İyi Avı: EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
özgür14
sanırım sizin oralarda baya bi sorunlu veriyorlar bu belgeyi.Buralarda ise o belgeyi bulundurmak zorunlu milli parklarlarda çünkü burada çoğu göller.Herhangi bir sıkıntı çıkmıyor ama sizede oralarda ALLAH kolaylık versin hakikaten eziyet çektiriyorlar size sanırım
Özgür bende aynı yerden aldım.Hatta önümüzdeki ay süresi doluyor nasıl değiştirecem diye kara kara düşünüyorum.Gidiyorsun 3 binada sana mekik dokutuyorlar.Bir ora bir buraya 10 dk lık işi 2-3 saatde anca bitiyor
erdemyılmaz çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
14-05-2008, 11:18   #7
özgür14
özgür / bolu

erdemyılmaz
Özgür bende aynı yerden aldım.Hatta önümüzdeki ay süresi doluyor nasıl değiştirecem diye kara kara düşünüyorum.Gidiyorsun 3 binada sana mekik dokutuyorlar.Bir ora bir buraya 10 dk lık işi 2-3 saatde anca bitiyor
abi sanırım nufustan kaynaklanıyor biz burada orman içi sularda avlandığımız için ve burada 2 yer haricindeki bütün göller milli parklara girdiği için almak zorundayız.5 dk veriyorlar hemen belgeyi.Sıkıntı olmuyor abi ama sizede allah kolaylık versin ve sabır versin.
14-05-2008, 17:59   #8
onurkara
ONUR KARA

çok teşekkür ederim yardımcı oldugunuz için arkadaşlar hepinize rastgeleeeee 22 06 1984 A rh+
onurkara çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
16-05-2008, 08:48   #9
OrhanCinoglu

OrhanCinoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: kamış
En İyi Avı: 57 cm kefal 1,5-2kg arası
erdemyılmaz
aynen öyle 3 bina arasında git gel bayıltıyorlar pasaport almak daha kolay nedir bu işkence anlayamadım
OrhanCinoglu çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
22-05-2008, 14:11   #10
alpdoruk
alp doruk

alınması cok kolay olan bir belgedir
alpdoruk çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!