BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Denizde Balık Avı > Kıyıdan Balık Avcılığı
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

konserve boru kurdu hakkında

08-06-2008, 18:34   #1
OrhanCinoglu

OrhanCinoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: kamış
En İyi Avı: 57 cm kefal 1,5-2kg arası
arkadaşlar ben istanbulda oturuyorum gerek eşkina gelincik izmarit vs balıklar için boru kurduna ihtiyaç duyuyorum.fakat buralarda taze olarak temini çok zor.geçen gün forumların birinde arkadaşın biri firar balıkçılıktan temin edilebileceğini yazdı.internetten girdim baktim konserve şeklinde satılıyor.benim merak ettiğim konserve olması acaba verimi düşürür mü ya da aynı oranda randıman sağlar mı .yardımcı olursanız sevinirim
OrhanCinoglu çevrimdışı  
08-06-2008, 19:35   #2
Atto
Atto / İstanbul

Atto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: D.A.M Allround Tele Spin 240
En İyi Avı: Levrek (800gr),Çupra (550gr)
OrhanCinoglu
arkadaşlar ben istanbulda oturuyorum gerek eşkina gelincik izmarit vs balıklar için boru kurduna ihtiyaç duyuyorum.fakat buralarda taze olarak temini çok zor.geçen gün forumların birinde arkadaşın biri firar balıkçılıktan temin edilebileceğini yazdı.internetten girdim baktim konserve şeklinde satılıyor.benim merak ettiğim konserve olması acaba verimi düşürür mü ya da aynı oranda randıman sağlar mı .yardımcı olursanız sevinirim
Selam

Bazı konulardan takip ettiğim kadarı ile tazesine göre konservesi daha az verimli oluyormuş.

Şuanda bu ürün çoğu satıcının stoklarında yok gözüküyor. Ancak bu kurdun çıkarıldığı yerden aracı bulup kargo ile istetmek çözüm yolu gibi geliyor bana.

Yada belirttiğin balıklar için teke yahut tuzlanmış tavuk göğüsü kullanabilirsin.

Saygılar
Atto çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
08-06-2008, 20:38   #3
56561
Yücel / İstanbul

Favori Kamışı: Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
Favori Makinası: Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
En İyi Avı: 10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
İnternetten sipariş almıyorlar, telefonla ulaşıp yerinde firmadan almanız gerekiyor, canlı olarak satıyorlar size bir link
http://www.erginbalikcilik.com/urun_detay.asp?pid=12313
bu firmada yerinde satış yapıyor
56561 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
08-06-2008, 23:15   #4
OrhanCinoglu

yücel usta ve de atıf arkadaşlarım yardımlarınız ve de görüşleriniz için teşekkürler çok yardımcı oldunuz sağolun
OrhanCinoglu çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
08-06-2008, 23:33   #5
Atto
Atto / İstanbul

yucelusta
İnternetten sipariş almıyorlar, telefonla ulaşıp yerinde firmadan almanız gerekiyor, canlı olarak satıyorlar size bir link
http://www.erginbalikcilik.com/urun_detay.asp?pid=12313
bu firmada yerinde satış yapıyor
Saol üstad öğrendiğim iyi oldu Ergin Balıkçılık Tuzlada burnumuzun dibindeymiş, benim dünyadan haberim yok :P

Konu Atto tarafından (09-06-2008 Saat 00:04 ) değiştirilmiştir.. Sebep: Düzeltme
09-06-2008, 10:56   #6
OrhanCinoglu

beyler ben biraz tuzlanın yabancısıyımda bu ergin balıkçılık tuzla sahilde mi yoksa e 5 in üstünde kalan kısımda mı
09-06-2008, 11:34   #7
erolarik
erol arik / Ankara

sevgili dostlar,ben ankara'lı olmam nedeniyle deniz balıkçılıgından hernekadar mahrum isek de ,yeterince ılgılı olmam nedeniyle borukurdunu ankara'da metrogros marketin balık reyonlarında taze olarak küçük fıle ambalajlarda devamlı görüyorum,dolayısıyla istanbul metrogroslarda da tazesını temin edebileceginizi düsünüyorum.,,, rasgele...
erolarik çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
09-06-2008, 11:50   #8
Atto
Atto / İstanbul

Ergin Balıkçılık

İstasyon Caddesi Özlem Sitesi 85-C Tuzla

0216 446 67 34

Şimdi istasyon caddesi dediğine göre, tuzla tren istasyonunun olduğu o cadde boyunda biyerde olması lazım. O cadde boyunca birçok yola sıfır şekilde siteler var. O cadde üzerinde özlem sitesini sormak lazım tam olarak bilmiyorum.

Tuzla Tren istasyonuna ulaşmak içinde şöyle bir yol takip etmen gerekiyor.

Özel Araçla :

E-5 den Gebze istikametine doğru giderken, Tuzla Köprüsünün ilk girişinden girerek aşağı doğru sahil istikametine doğru ilerleyeceksin.

Sol tarafında piyade okulunu görecek ve devam edeceksin. 100 mt sonra karşına ışıklar çıkacak. Işıklardan sağa döneceksin.

Sağa döndüğünde zaten piyade okulu lojman binalarını göreceksin.

Sağa döndükten sonra yolu bırakmadan düz devam edeceksin. Karşına bi ada çıkacak. Adadan da düz devam ediyorsun, herhangi bir yere sapmıyorsun. Devam ettiğin bu yol seni doğruca istasyon caddesine ve Tuzla tren istasyonuna çıkaracak. Orada sitenin adını sorarsan gösterirler.

Minibüsle :

Pendik minibüs duraklarından veya Pendik Köprüsünün Gebze istikameti ayağından TUZLA - PENDİK minibüslerine biniyorsun.

Şöföre; "kaptan beni kalekapı ' da indir" diyosun. Kale kapıda inince, orada gelin pastanesi var. Pastanenin karşısında bekle. Kırmızı şapkalı TUZLA-İSTASYON minibüsleri var. Seni son durak olan istasyonda indirecektir. Yine oradan sorarsın siteyi.

Büyük bi ihtimal bu yer o sitenin altındaki dükkanlardan biridir.

Umarım tarif edebilmişimdir

Saygılar.

Not: Tuzla köprüsü ile İçmeler Köprüsünü karıştırma. Tuzla Köprüsü, İçmeler Köprüsünden sonra gelir. İçmeler köprüsüne gelirken sağda şahsuvar oğlunun yeri vardır. Traktörleri görürsün. Tuzla Köprüsünün girişinde ise hemen sağda Benzin istasyonu vardır.

Konu Atto tarafından (09-06-2008 Saat 11:59 ) değiştirilmiştir..
09-06-2008, 12:09   #9
İCEMAN
hüseyin avşar / İZMİR

Favori Kamışı: Ahşp.Zpkn 100'lük-free sub/paragon,dam vs.makinalar, kasnak :)
En İyi Avı: LEVREK 9.5 kg
OrhanCinoglu
Orhan Bey boru kurdu tuzlanmış olarak da satılır,ve dayanımı taze olduğundan daha yüksektir.Bunuda değerlendirmenizi tavsiye ederim.
İCEMAN çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
09-06-2008, 13:05   #10
OrhanCinoglu

Atto
Ergin Balıkçılık

İstasyon Caddesi Özlem Sitesi 85-C Tuzla

0216 446 67 34

Şimdi istasyon caddesi dediğine göre, tuzla tren istasyonunun olduğu o cadde boyunda biyerde olması lazım. O cadde boyunca birçok yola sıfır şekilde siteler var. O cadde üzerinde özlem sitesini sormak lazım tam olarak bilmiyorum.

Tuzla Tren istasyonuna ulaşmak içinde şöyle bir yol takip etmen gerekiyor.

Özel Araçla :

E-5 den Gebze istikametine doğru giderken, Tuzla Köprüsünün ilk girişinden girerek aşağı doğru sahil istikametine doğru ilerleyeceksin.

Sol tarafında piyade okulunu görecek ve devam edeceksin. 100 mt sonra karşına ışıklar çıkacak. Işıklardan sağa döneceksin.

Sağa döndüğünde zaten piyade okulu lojman binalarını göreceksin.

Sağa döndükten sonra yolu bırakmadan düz devam edeceksin. Karşına bi ada çıkacak. Adadan da düz devam ediyorsun, herhangi bir yere sapmıyorsun. Devam ettiğin bu yol seni doğruca istasyon caddesine ve Tuzla tren istasyonuna çıkaracak. Orada sitenin adını sorarsan gösterirler.

Minibüsle :

Pendik minibüs duraklarından veya Pendik Köprüsünün Gebze istikameti ayağından TUZLA - PENDİK minibüslerine biniyorsun.

Şöföre; "kaptan beni kalekapı ' da indir" diyosun. Kale kapıda inince, orada gelin pastanesi var. Pastanenin karşısında bekle. Kırmızı şapkalı TUZLA-İSTASYON minibüsleri var. Seni son durak olan istasyonda indirecektir. Yine oradan sorarsın siteyi.

Büyük bi ihtimal bu yer o sitenin altındaki dükkanlardan biridir.

Umarım tarif edebilmişimdir

Saygılar.

Not: Tuzla köprüsü ile İçmeler Köprüsünü karıştırma. Tuzla Köprüsü, İçmeler Köprüsünden sonra gelir. İçmeler köprüsüne gelirken sağda şahsuvar oğlunun yeri vardır. Traktörleri görürsün. Tuzla Köprüsünün girişinde ise hemen sağda Benzin istasyonu vardır.
Atıf arkadaşım gerçekten inanılmaz derecede yardımcı oldun teşekkür ederim.resmen dükkanın kapısısının önüne bıraktın bizi emeğine sağlık

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları