BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Raporlar & Fotoğraflar > Denizlerimizden Güncel Av Raporları
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

07 Haziran 2008 Pazar Antalya Melanur Avı

10-06-2008, 23:32   #1
tatlisoy

tatlisoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Olta, Kamış, Rapala
En İyi Avı: 4 kilo Palamut, Birde bir zamanlar 2 kiloluk sazan
07 Haziran 2008 Cumartesi Av raporu
Yer: Antalya – Konyaaltı Falezler
Ekip: Ben(Savaş), Teoman, Burak
Yem: Karides, Yaniç, Melenur için Ekmek
Olta: 4 iğneli 7 numara köstek.
Hedef balık: Melenur ( Antalya tabiriyle Minanur)
Hava : güzel

Av hikayesi
Cumartesi saat 04.30 da Ekip toplandı. Bugün Minanur tutma hevesi ile daha erken buluştuk.
Simitler alındı. Tekneyi denize inirdik ve minanur avlayacağımız bölgeye kadar sırtı yaptık. Ve benim 18 numara misana bağlı olan 3 cm lik zargana için attığım rapalaya birden inanılmaz bir ağırlık bindi. Hatta sol parmağımı misina ince olduğu için kesti hemen durduk ve heyecanla ve birazda tedirgin balığı alma çabalarına başladık. İnanın çok eğlenceli ve heyecanlı bir andı. Çünkü misina çok inceydi rapalada küçüktü balığın koparıp gitmesinden endişe ederek Teomanın Engin tecrübesinden faydalanıp benim misinaya verdiğim boşlukla, Burak’ ın da video çekimiyle balığı tekneye aldık. Evet gelen balık İri bir Yazılı Orkinos tu. Ayrıca fotoğrafladık. Sevinçle minanur yakalayacağımız bölgeye hareket ettik. Hafta içinde Teoman’ın hazırladığı 10 tane Bomba ( yani Kıbrıs oltası tabir edilen sarma) Ekmekle yemlendi. Minanur avlayacağımız bölgeye gelince önce yemlendi balıklar ve bir mayın döşeme edasıyla yemlenen bölgeye döşendi. Ve işte inanılmaz boyuttaki Minanurlar ekip ruhu ve işbirliği ile toplandı. Minanur avındaki balıklar ve bombalarımız resimlendi. Daha sonra bizim verimli olarak bildiğimiz bölgede bu defa keteze avcılığı yaptık. Oldukça verimli bir gün geçirdik. Benim kova yine dolmuştu. Deniz Antalya’da malumunuz saat 12 den sonra pek izin vermiyor avlanmaya. Bizde avın yine en verimli yerinde döndük. Çok güzel bir gün geçirdik. Avın resimleri aşağıdadır.

Video yüklenince ekleyeceğim.

Soğukluklar.

Melenur (Minanur avcısı)

Konu tatlisoy tarafından (11-06-2008 Saat 00:00 ) değiştirilmiştir..
tatlisoy çevrimdışı  
10-06-2008, 23:33   #2
tatlisoy

Minanurlar

Av sonucu

Konu tatlisoy tarafından (10-06-2008 Saat 23:56 ) değiştirilmiştir..
tatlisoy çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
10-06-2008, 23:34   #3
tarcan
... / Hatay

Favori Kamışı: .
Favori Makinası: .
En İyi Avı: Kefal 325 gram
Yahu ne güzel.

Gözlerinizin içi gülüyor.

İmrendim açıkcası.
tarcan çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
10-06-2008, 23:52   #4
specials

specials - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Kamış, Misina, Olta, Yem ve BEN
En İyi Avı: Kalkan 5,5 Kg
tarkanates
Yahu ne güzel.

Gözlerinizin içi gülüyor.

İmrendim açıkcası.
imrenme ya antalyaya yolun düşerse bekleriz. her zaman form sakinleri misafirimizdir.
specials çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
11-06-2008, 00:01   #5
tatlisoy

Arkadaşlar işler o kadar yoğunki günleri karıştırmışım av Cumartesi yapıldı. Mod arkadaşlar düzeltirse sevinirim.
11-06-2008, 00:36   #6
blue ocean
Halil / İstanbul/Didim-Akbük

blue ocean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: cobra420 sorf/cornoran black star 2.70
Favori Makinası: daiwa bg30/catana 30
En İyi Avı: 3 kg .balon
Tebrikler keyifli bir gün geçirmişsiniz.Avlandığınız tekne nasıl bişey merak ettim.kaç mt.kaç beygir motor vs.
blue ocean çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
11-06-2008, 01:15   #7
tatlisoy

ACEMİBEN
Tebrikler keyifli bir gün geçirmişsiniz.Avlandığınız tekne nasıl bişey merak ettim.kaç mt.kaç beygir motor vs.
Teşekkürler Halil Abi, tekne 3.70 fiber Motor 6 hp Johnson.
11-06-2008, 02:47   #8
56561
Yücel / İstanbul

Favori Kamışı: Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
Favori Makinası: Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
En İyi Avı: 10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
Arkadaşlar gerçekten çok güzel bir av raporu size imrendim desem yalan olmaz. Melanur avlamayalı yıllar oldu özlemişim doğrusu. Hatta size daha etkili melanur avlama teknikleri bile verebilirim :P
En iyi yöntem misinayı şarap mantarı veya benzer boyda bir strafor içinden geçirip iğneleri bu misinaya dizdikten sonra, ekmeği kare şeklinde kesip içini bir miktar incelterek mantarın üstünü kapatacak şekilde kaplayıp iğneleri bunun üstüne sarmaktır. Zira iğneler direkt olarak ekmeğe sarıldığında ekmek yumuşak olduğundan hem kolay dağılıyor hem de balık ekmege vurduğu zaman arkasında iğneyi destekleyen bir şey olmadığı için kolay yakalanmıyor. Ben 97 senesinde Magic Life Kemer in iskelesinden bu şekilde hazırladığım takımla kendi rekorumdur tek takımda 3 tane almıştım. Bu balıkların ikisi 500 gr biri 300 gr civarı iri melanurlardı ayrıca sayamadığım kadar 250 gr altı melanuru suya geri iyade etmiştim. Gerçekten avı çok zevkli bir balık, maalesef buralarda bulunmuyor. Sağlıcakla kalın, paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz :P
56561 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
11-06-2008, 11:57   #9
tatlisoy

m_master
Arkadaşlar mükemmel ya harika kareler paylaşım için teşekkür ederim sizlere aynı gün biz de konyaaltında zarganadaydık
Hep rast gelir inşallah
Teşekkürler Şinasi abi. Evet tahmin ettim sizin zarganada olduğunuzu.
11-06-2008, 11:58   #10
tatlisoy

yucelusta
Arkadaşlar gerçekten çok güzel bir av raporu size imrendim desem yalan olmaz. Melanur avlamayalı yıllar oldu özlemişim doğrusu. Hatta size daha etkili melanur avlama teknikleri bile verebilirim :P
En iyi yöntem misinayı şarap mantarı veya benzer boyda bir strafor içinden geçirip iğneleri bu misinaya dizdikten sonra, ekmeği kare şeklinde kesip içini bir miktar incelterek mantarın üstünü kapatacak şekilde kaplayıp iğneleri bunun üstüne sarmaktır. Zira iğneler direkt olarak ekmeğe sarıldığında ekmek yumuşak olduğundan hem kolay dağılıyor hem de balık ekmege vurduğu zaman arkasında iğneyi destekleyen bir şey olmadığı için kolay yakalanmıyor. Ben 97 senesinde Magic Life Kemer in iskelesinden bu şekilde hazırladığım takımla kendi rekorumdur tek takımda 3 tane almıştım. Bu balıkların ikisi 500 gr biri 300 gr civarı iri melanurlardı ayrıca sayamadığım kadar 250 gr altı melanuru suya geri iyade etmiştim. Gerçekten avı çok zevkli bir balık, maalesef buralarda bulunmuyor. Sağlıcakla kalın, paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz :P
Teşekkürler Yücel. Haklısın bir dahaki sefere dediğn gibi yapacağız inşallah verimli olur.

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları