BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Tatlı SU Balık Avı > Göller, Barajlar ve Akarsular
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

çorlu/sarilar Baraji

20-06-2008, 22:31   #1
thenderdome
Deniz / İSTANBUL

thenderdome - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En İyi Avı: 4 kg Yayın
Arkadaşlar herkese iyi geceler.Malumunuz yakında tatlı su yasağı bitiyor.Aklımızda sezonu çorlu sarılarda açmak var ve daha önce hiç gitmediğimiz bir yer.Burada avlanan arkadaşlardan bir kaç rica olacak.
Öncelikle gölün kenarına kadar araba yanaşıyormu.?
Gölde hangi çeşit yemleme yapayım.?
Hagi takım iş yapar,hangi yemle?
Şimdiden çok teşekkür ederim.
thenderdome çevrimdışı  
24-06-2008, 03:03   #2
moti
Tuncay / Tekirdağ/Çorlu

moti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Favorim el oltası
En İyi Avı: Torik-Kofana desem kim inanır ..? Ancak Kadir İnanır :D :D
Çorlu/Sarılar Göleti ile ilgili daha önce verdiğim bilgiler var fakat tekrar etmem gerekirse

1-Sarılar göletinde başta turna olmak üzere sırasıyla tatlısu levreği ,sazan,bileğine ve tekniğine güveniyorsan yayın..

2ve3-Kaşık ve yem ile turna tutabilirsin solucan veya canlı küçük balık ilede levrek yakalaman mümkün.Gece kalırsan kuzey istikametinde göleti besleyen kollar civarında yayın yakalamanda olası

Aracınızla göletin büyük bir bölümüne gidebilirsiniz.Her ihtimale karşı yinede güzergahı tarih edeyim.
Aracınla Çorlu'ya geldikten sonra Tekirdağ yolunun başında Endüstri Meslek lisesi karşısından Sarılar köyü istikametine doğru yaklaşık 15 - 20 Km giderek Sarılarköyü içine giriyorsun ve devam ederek Kırkkepenekli şose köy yoluna ilk önce tren yolu ve sonra köprüyü geçerek yaklaşık 7 - 8 Km devam ediyorsun ve sağ tarafında göleti göreceksiniz.Kırkkepenekli köyüde 4 - 5 Km ileride.

İnşallah verdiğim bilgiler işine yarar.Bu arada sitemizede hoş geldin..Tekirdağ/Çorlu Bölgesi sayfasınada uğrarsan değerli abi ve arkadaşlarınla tanışabilirsin
moti çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
24-06-2008, 04:11   #3
moti
Tuncay / Tekirdağ/Çorlu

moti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Favorim el oltası
En İyi Avı: Torik-Kofana desem kim inanır ..? Ancak Kadir İnanır :D :D
N@mık
ne kadar hoş değil mi?

Eskiden siteye ilk yazan mutlak ve mutlak yasa dışı bir söylemde ve talepde bulunur, sonrasında nöbetçi arkadaşların çemkirmelerine şahit olurdu.

Zamansal polimiklerde de aslında hiçibirimizin doğrumu yalnış mı yaptığımızı bilmediğimiz eleştirişel ortamlarda çelişki başlardı

Yeni arkadaşlara aniden sert davranışlarda bulunup onun aramızda olmamasına sebep veriyoruz. vs.vs.vs.

hatta aramızda ne gergin sorunlar yaşadık. Modlar uyarsın üyeler yazacaksa yanlızca tebrik yazsınlar diye ve öğrendik kiş bu kuralların sahiplerinin ne uyarmaya niyeti varmış ne de amatörlüğe

Neyse demem o dur ki;

Bizler artık taviz verecek durumda değil örnek olacak erdemdeyiz Zaten hiç taviz vermedik. İnaçlıydık Ne zaman ki inancımızı ve kendimizin değerini unuttuk, o zaman hatalı fantazilere sahip olduk

Bakınız bir arkadaşımız daha ilk mesajında nekadar hoş şeylerden söz ediyor
Dışarıdan ne kadar izlendiğimizin farkında olalım ve yılmadan devam edelim

Yıldığımız yolda bizden sonra gelecek asfaltlara, otlar arasında stabilize umutlar açtığımızı unutmayalım. Tabi samimi isek

HOŞGELDİN SALİH BİR UMUT BİR CAN OLARAK
Teşekkürler Namık kardeş
moti çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
26-06-2008, 20:49   #4
HAMSYLOS
KEREM USTA / İSTANBUL

HAMSYLOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: EL OLTASI
En İyi Avı: LÜFERDEN BAŞKASI YALAN
moti
Çorlu/Sarılar Göleti ile ilgili daha önce verdiğim bilgiler var fakat tekrar etmem gerekirse

1-Sarılar göletinde başta turna olmak üzere sırasıyla tatlısu levreği ,sazan,bileğine ve tekniğine güveniyorsan yayın..

2ve3-Kaşık ve yem ile turna tutabilirsin solucan veya canlı küçük balık ilede levrek yakalaman mümkün.Gece kalırsan kuzey istikametinde göleti besleyen kollar civarında yayın yakalamanda olası

Aracınızla göletin büyük bir bölümüne gidebilirsiniz.Her ihtimale karşı yinede güzergahı tarih edeyim.
Aracınla Çorlu'ya geldikten sonra Tekirdağ yolunun başında Endüstri Meslek lisesi karşısından Sarılar köyü istikametine doğru yaklaşık 15 - 20 Km giderek Sarılarköyü içine giriyorsun ve devam ederek Kırkkepenekli şose köy yoluna ilk önce tren yolu ve sonra köprüyü geçerek yaklaşık 7 - 8 Km devam ediyorsun ve sağ tarafında göleti göreceksiniz.Kırkkepenekli köyüde 4 - 5 Km ileride.

İnşallah verdiğim bilgiler işine yarar.Bu arada sitemizede hoş geldin..Tekirdağ/Çorlu Bölgesi sayfasınada uğrarsan değerli abi ve arkadaşlarınla tanışabilirsin
Üstadım verdiğiniz bilgiler için teşekkürler;
Yalnız sazan ve yayına değinmemişsiniz!
Örneğin sazan avında küspe mi, mısır mı, yoksa solucan mı kullanalım? Eğer küspe kullanacaksak hangi karışımı uygulayalım. Ya da, hazır ay çiçeği veya mısır küspesi yeterli olur mu? Mısırı ise anasonlu yada vanilyalı suya yatırmamız bize ekstra bir katkı sağlar mı? Bir de avlayacağımız sazanların muhtemel irilikleri ne kadar? 0.35 mm 17 kg çekerli bir misina yeterli olacak mıdır?
Yayın avında ise yem olarak ne kullanmamızı önerirsin? Ben genelde karasülük tercih ediyorum, ama yayında kızılkanatta kullanabiliyorum. Sarılar'da karasülük mü , kızılkanat mı daha çok randıman verir? Ya da solucan, ciğer, dalak kullanmamı önerir misin. Kullanacağım misina ise muhtemelen 0.60 mm 42 kg çekerli olacak. Sizce yeterli olur mu? Çünkü avlayabileceğimiz yayın boyları hakkında bilgim yok.
Son olarak turna ve tatlı su levreği avı ile ilgili bir sorum olacak. Muhtemelen tatlı su levreğine bıraktığımız canlı yeme turnada gelecektir. Sarılar'da kızılkanat veya başka bir yem balığı bulunmakta mıdır? Eğer yoksa canlı yem bırakma olasılığı ortadan kalkacaktır ( diğer türleri avlaklar arası taşıma yapmıyorum, diğer balıkçı arkadaşlarıma da taşımamalarını tavsiye ediyorum ). Rapala ve silikon yeterli randımanı verecek midir?
Kusuruma bakmayın, oldukça fazla soru sordum. Temmuz sonuna doğru 3 gece Sarılar' da kamp yapmayı düşünüyoruz. Bu konularda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Muhtemelen 4 arkadaş gideriz. Ve avladığımız balıkların en büyük olanını almak niyetindeyiz. Avlayacağımız balıkların ( tabi kısmette ne varsa o olur ) muhtemel boyutları ve sizin bildiğiniz kadarı ile tutulabilecek en iri boyutları ne kadardır, çok merak etmekteyim. Çünkü Sarılar'ın methini çok duydum. Yukarıda da belirttiğim gibi sizin ve daha önce Sarılar'da avlanmış arkadaş ve abilerimin bilgilerine ihtiyacım var. Paylaşımlarınızla beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
HAMSYLOS çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
26-06-2008, 21:25   #5
thenderdome
Deniz / İSTANBUL

thenderdome - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En İyi Avı: 4 kg Yayın
Arkadaşlar herkese teşekkür ederim, vermiş olduğunuz bilgilerden ve yakınlığınızdan.
thenderdome çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
27-06-2008, 00:25   #6
carphunters
sebahtin / istanbul

Favori Kamışı: shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
HAMSYLOS
Üstadım verdiğiniz bilgiler için teşekkürler;
Yalnız sazan ve yayına değinmemişsiniz!
Örneğin sazan avında küspe mi, mısır mı, yoksa solucan mı kullanalım? Eğer küspe kullanacaksak hangi karışımı uygulayalım. Ya da, hazır ay çiçeği veya mısır küspesi yeterli olur mu? Mısırı ise anasonlu yada vanilyalı suya yatırmamız bize ekstra bir katkı sağlar mı? Bir de avlayacağımız sazanların muhtemel irilikleri ne kadar? 0.35 mm 17 kg çekerli bir misina yeterli olacak mıdır?
Yayın avında ise yem olarak ne kullanmamızı önerirsin? Ben genelde karasülük tercih ediyorum, ama yayında kızılkanatta kullanabiliyorum. Sarılar'da karasülük mü , kızılkanat mı daha çok randıman verir? Ya da solucan, ciğer, dalak kullanmamı önerir misin. Kullanacağım misina ise muhtemelen 0.60 mm 42 kg çekerli olacak. Sizce yeterli olur mu? Çünkü avlayabileceğimiz yayın boyları hakkında bilgim yok.
.
sarılarda iri sazan alma mevsimi kasım aralık aylarıdır
senelerdır orada avlanıyorum solucan ve küspe ile sarılarda ırı sazan hiç alamadık en iyi seçenek(yem) kuru mısırdır
mısır için atrack hiç kullanmadım yemlemek için kuru mısır, iğnedeki yem için de anasonlu süt mısırı kullandık(hair rig)

0,35 mısına orası için ideal üstünde yazan 17 kg çekerıne aldanmayın o çekerin arkasındakı eller çok önemli ben orada genelde shok leader kullanıyorum size de tavsıye ederim , o avlakta balık çok ürkek 0,60 mısına iş yapmayabılır
eğer balık günündeyse sarılarda avlanıcağız balıklar 15kg 30 kg arasındadır

HAMSYLOS
Son olarak turna ve tatlı su levreği avı ile ilgili bir sorum olacak. Muhtemelen tatlı su levreğine bıraktığımız canlı yeme turnada gelecektir. Sarılar'da kızılkanat veya başka bir yem balığı bulunmakta mıdır? Eğer yoksa canlı yem bırakma olasılığı ortadan kalkacaktır ( diğer türleri avlaklar arası taşıma yapmıyorum, diğer balıkçı arkadaşlarıma da taşımamalarını tavsiye ediyorum ). Rapala ve silikon yeterli randımanı verecek midir?
Kusuruma bakmayın, oldukça fazla soru sordum. Temmuz sonuna doğru 3 gece Sarılar' da kamp yapmayı düşünüyoruz. Bu konularda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Muhtemelen 4 arkadaş gideriz. Ve avladığımız balıkların en büyük olanını almak niyetindeyiz. Avlayacağımız balıkların ( tabi kısmette ne varsa o olur ) muhtemel boyutları ve sizin bildiğiniz kadarı ile tutulabilecek en iri boyutları ne kadardır, çok merak etmekteyim. Çünkü Sarılar'ın methini çok duydum. Yukarıda da belirttiğim gibi sizin ve daha önce Sarılar'da avlanmış arkadaş ve abilerimin bilgilerine ihtiyacım var. Paylaşımlarınızla beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
turna için sarılarda bır ıkı denemem oldu en iyi avı sılıkon rapala ile yaptım

Konu carphunters tarafından (27-06-2008 Saat 00:35 ) değiştirilmiştir..
carphunters çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
27-06-2008, 18:55   #7
HAMSYLOS
KEREM USTA / İSTANBUL

carphunters
sarılarda iri sazan alma mevsimi kasım aralık aylarıdır
senelerdır orada avlanıyorum solucan ve küspe ile sarılarda ırı sazan hiç alamadık en iyi seçenek(yem) kuru mısırdır
mısır için atrack hiç kullanmadım yemlemek için kuru mısır, iğnedeki yem için de anasonlu süt mısırı kullandık(hair rig)

0,35 mısına orası için ideal üstünde yazan 17 kg çekerıne aldanmayın o çekerin arkasındakı eller çok önemli ben orada genelde shok leader kullanıyorum size de tavsıye ederim , o avlakta balık çok ürkek 0,60 mısına iş yapmayabılır
eğer balık günündeyse sarılarda avlanıcağız balıklar 15kg 30 kg arasındadır

turna için sarılarda bır ıkı denemem oldu en iyi avı sılıkon rapala ile yaptım
Üstadım ellerine sağlık;
Verdiğin bilgiler çok özel, bunun için sana teşekkür ederim.
Bir sorum daha olacak. Avlanma zamanı olarak kasım ve aralık aylarını önermişsin. Ben temmuz sonu yada ağustos başı gibi gitmeyi planlıyorum. Sence bu aylarda randıman alamazmıyım? Ayrıca verdiğin avlanma bilgileri bu aylarda da etkili olur mu? Kullanmayı düşündüğüm 0.60 mm misina yayın avı için geçerli, sazanda 0.35 mm üstüne çıkmam. Sanırım 0.60 mm yayın için yeterli olacaktır. Yoksa daha kalınını mı tercih etmeliyim? Ayrıca dediğim gibi karasülük mü, yoksa yemlik küçük balık mı daha randımanlı olur? Veya senin tavsiye edeceğin başka bir yemede açığım (solucan, ciğer, dalak ). Paylaşımlarını merakla bekliyorum.
Sağlıcakla...
29-06-2008, 22:30   #8
carphunters
sebahtin / istanbul

Favori Kamışı: shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
HAMSYLOS
Üstadım ellerine sağlık;
Verdiğin bilgiler çok özel, bunun için sana teşekkür ederim.
Bir sorum daha olacak. Avlanma zamanı olarak kasım ve aralık aylarını önermişsin. Ben temmuz sonu yada ağustos başı gibi gitmeyi planlıyorum. Sence bu aylarda randıman alamazmıyım? Ayrıca verdiğin avlanma bilgileri bu aylarda da etkili olur mu? Kullanmayı düşündüğüm 0.60 mm misina yayın avı için geçerli, sazanda 0.35 mm üstüne çıkmam. Sanırım 0.60 mm yayın için yeterli olacaktır. Yoksa daha kalınını mı tercih etmeliyim? Ayrıca dediğim gibi karasülük mü, yoksa yemlik küçük balık mı daha randımanlı olur? Veya senin tavsiye edeceğin başka bir yemede açığım (solucan, ciğer, dalak ). Paylaşımlarını merakla bekliyorum.
Sağlıcakla...

temuz sonu ağustos başı gitmenizde de bır sakınca yok , kasım ve aralık aylarını tavsiye etmemdeki sebep o aylarda daha iyi randıman aldık özellikle sazan
yayın konusunda bıraz acemıyım sarılarda yayın olduğunu çok kişiden duydum fakat birçok kez sazan için gitmeme rağmen yayın tutan gormedım
yayın için yem olarak bırkaç kez denemem oldu bırkaç tane de yayın aldım en iyi randımanı tavuk giğeri ,canlı kurbağa ve kara sulukten aldım
carphunters çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
30-06-2008, 00:07   #9
HAMSYLOS
KEREM USTA / İSTANBUL

carphunters
temuz sonu ağustos başı gitmenizde de bır sakınca yok , kasım ve aralık aylarını tavsiye etmemdeki sebep o aylarda daha iyi randıman aldık özellikle sazan
yayın konusunda bıraz acemıyım sarılarda yayın olduğunu çok kişiden duydum fakat birçok kez sazan için gitmeme rağmen yayın tutan gormedım
yayın için yem olarak bırkaç kez denemem oldu bırkaç tane de yayın aldım en iyi randımanı tavuk giğeri ,canlı kurbağa ve kara sulukten aldım
Verdiğiniz billgiler için çok teşekkür ederim.
15-09-2008, 20:10   #10
gogo71
GÖKHAN / Tekirdağ

En İyi Avı: 5.7 kg levrek
bayram tatilinde sarılar barajındayım
sormak istediğim bir şey var bölgeyi bilenler için. yeniçiftlikten çıktığımda en rahat ulaşım nasıl olur.google earth den araştırdığım kadarı ile 2 yol var.
1. si yeniçiftlikten çorlu oradan sarılar
2. yeniçiftlikten çorlu kavşağına kadar t.dağ yolundan sonra çorlu kavşağından direkt sarılar. hangisi daha uygun olur
gogo71 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları