BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Denizde Balık Avı > Yemler ve Yemleme
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Tavuk göğsü

25-07-2006, 08:13   #1
hakibis

hakibis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta
Exclamation Tavuk göğsü

Günaydın

uzun zamandır paylaşımlarınıza teknik bir nedenden dolayı sadece okuyarak katılıyordum.

Artık aranızdayım.

İlgiyle takip ettiğim deneyimlerinizde öncelikle bilmediğim "tavuk göğsü" nü yem olarak nasıl yaptığınızı (pişmiş mi yoksa çiğ mi?) ve bunu hangi olta takımı ve balıkta kullandığınız.

Ciddi anlamda kıyıdan balık avlamadığım için olayın henüz teknik yönüyle ilgileniyorum ama önümüzdeki günlerde artık bu sizlerden öğrendiğim teknikleri kullanmanın vakti geldiğine inanıyorum.

Öncelikle "tavuk göğsü" konusunda yardımlarınızı beklerim.

Saygılarımla
Hakan İBİŞ
hakibis çevrimdışı  
25-07-2006, 09:03   #2
joker

joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Şamandıralı Takım, 3 Köstekli Dip Oltası
En İyi Avı: Tirsi, Barbun, Kırlangıç, Mercan, Balonbalığı
Selam Hakan,
tavuk göğsü çiğ kullanılıyor. Ava gitmeden birgün önce 250 gr al tavuk göğsü, bunları ince uzun olarak kestir. Sonra üzerine tuz ek ve buzluğa koy..Ertesi günde al git balığa.
Dayım çok kullanır bu yemi, mırmır,çipura,vb. birçok balık gelir..
Rasgele
joker çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
25-07-2006, 12:48   #3
Cadayl
Aylin Özyurt / Ankara

Cadayl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta
En İyi Avı: lepistes..
MELİH_REİS
HAKANCIM..istersen normal tuzlada tuzlaya bilirsin ama kaya tuzu ile tuzlaman daha iyi olur daha iyi koruyor ve sertleştiriyor, fakat benim favori yemim değil ben tavuk göğsü kullanmak yerine sübye kullanmayı tercih ederim küçük balık daha az zarar veriyor ve kokusu daha bir cezbediçi..

Reis, Ankara da sübyeyi istediğim her an bulamıyorum. Ara ara büyük marketlerde görüyorum. DeepFreeze de falan saklasam bozulur mu? nasıl muhafaza ediyorsun?
Cadayl çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
25-07-2006, 15:27   #4
smena

tavuk göğsü genelde saroz körfezinde iyi iş yapıyor. mercan, kocagöz, hani, trakonya, iskorpit, kaşığın ucundaki üçlüye bir parça takmak suretiyle uskumru..

geçtiğimiz sene, istavrit bulamadığımız ve geç çıktığımız bir gün, lüferde denedik marmarada. o güne kadar hiç rağbet etmemiştim ama, sayısını hatırlayamadığım kadar çok lüferi tavuk göğsü ile yakaladık.

bazen bu balıkları da anlayamıyorum. he he ...

rastgele...
25-07-2006, 15:53   #5
ZANDER

ZANDER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
En İyi Avı: Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
Tavuk gögsünü bizde arasira kullaniyoruz, ve bazen inanilmaz is yapiyor..Nerdemi kullaniyoruz? Alabalik avinda mantarli takimlar ile.

Tesekkürler.
ZANDER çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
26-07-2006, 12:09   #6
atesh

atesh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Olta bazen zıpkın
En İyi Avı: ?
Tavuk göğsünü şü sıralar iyi av vermeye başlayan mezgit için de kullanabilirsiniz. Bir tane yemle 8-10 balık tutulabileceği için 100 gramıyla birkaç kilo yakalamak mümkündür. Ancak iri mezgit için büyük iğne kullanmalısınız...
atesh çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
26-07-2006, 14:31   #7
ISKATARYA

ISKATARYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Zıpkın - Olta
En İyi Avı: 1,25 ISKATARYA
Hakan kardes ben yeni katıldım foruma , iddiali deilim ama gordugum yasadıgımı yazayım . . .Balık surusune denk gelirsen elinde ne yem olursa olsun mutlaka nasibini alırsın .Ama is balik toplamaya koku yapmaya gelince yani avi kendine cekmek denilen olay tavuk ve hindi gogsu ile bu ıs zorrrr.Kıyı icin en iyisi boru kurdu,kalamar bacagi,subye, uyarr.Tavuk ile ancak gezen baligi alirsin,suru kıyıya cok ugrarmı herkese soralım . . .Sahsi kanaatim kiyidaki ihtiyac sert ve kokulu malzeme.Hic bulamadin baligi canli tak at ya nasip . . . .
ISKATARYA çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
26-07-2006, 15:38   #8
Alistada

Ben İlk Alanya da gördüm tavuk göğsüyle avlananı onlara sorduğumda sade avlanmadan önce buzluğa attıklarını dondurduklarını bunun sebebi ise etin sertleşip yağın arınmasını sağlamak için dediler. Her balıkda olmuyor ama
Alistada çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
31-07-2006, 11:12   #9
xmrx

xmrx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tavuk gögsü kolay temin edilebilen nispeten daha ucuz bir yemdir.Bende genellikle tavuk gögsünü buzdolabından çıkardıktan sonra gazete kagıdına serip üzerine tuz ekiyorum ( balıkların ağız tadları ölçüsünde ) biraz beklettikten sonra sertleşiyor ve balık vurduğunda hemen dağılmıyor.
xmrx çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
31-08-2006, 08:26   #10
skoylu
Serdar KÖYLÜ / GEBZE

Favori Kamışı: Olta, başkası olmaz..
En İyi Avı: Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
Yapar.. Hele biraz güneşe koyar, kokuşmasını sağlarsınız. Dahası, derisi de varsa tavuğun, gayet güzel yayın çeker kendine..

Alabalık ve turnanın da tavuk göğsü ile yakalanması mümkündür. Bilhassa, iri turnalar pek severler. Ama bunun için, tavuk göğsü şöyle kocaman bir parça, boyuna kesilip, görünümü balık gibi olacak, ince uzun bir şekilde kullanılır. Hele birazcık kokmuş gibi olursa, iri turnalara ilaç gibi gelir.

Tavuk göğsü ile sazan tutulmaz. Zordur. Ama, çilek ile sazan tutmuş, öyle ki diğer yemlerden kat kat fazla saldırdıklarını görmüş birisi olarak, herhangi bir balık, herhangi bir yemle tutulabilir derim. Fakat bunlar çoğu zaman şanstır. Bazen, bölgenin özelliğine bağlı olarak balıklar o yemlere alışabilir. Buna bilhassa dikkat etmek gerekir.

Tavuk göğsünü tatlı suda kullanacaksanız, baharatçıdan alabalık yağı alın. Onun içinde bir müddet bekletin. Genelde daha iyi netice verir. Hatta, böyle yapınca denizde de daha iyi netice verir..
skoylu şuan çevrimiçi   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları