BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Tatlı SU Balık Avı > Göller, Barajlar ve Akarsular
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Kayseride yırtıcı balık nerde tutulur_??*

15-08-2008, 13:55   #1
aslan_kral
Kubilay / Kayseri

Arkadaşlar acayip balık meraklısıyım meraklı olduğum kadar da tecrübesizim bu konuda... Özellikle yırtıcı balıklara özel bir ilgim var.(Alabalık ve turna)
3 sefer Pınarbaşına gitmeme rağmen hiç balık vurmadı.Yem olarak sahte balık kullanıyorum.Mebste attım onada alabalık vurmadı.Herkes bana gülüyor oltayla balık mı yakalanır ağ gerecen tırı vırı atacan balığı öyle yakalarsın diyor.Ama ben bizden 5 nesil sonrasınında balık tutma zevkini tatmasını istediğim için kesinlikle ağa ve tırıvırıya karşıyım.Tutacaksam oltamla bir tane tutarım o bana yeter...Ama ne yazık ki 80 git 80 gel 160 km yi 3 kere yapmama rağmen bana balık vurmadı.Hemde saatlerce bıkıp usanmadan at çek yapmama rağmen.Herkesin bir zevki var benim zevkimde at-çek.Ama at-çekeme oldum...Beraber balığa gittiğim arkadaşlarım saat tutmuş tam 17 saat balık tutmaya çalışmışım.Azmime hayran kalmışlar hiç yorulmadan balık tutmaya çalışmama.
Sizden beklentim beni yönlendirmeniz bu yırtıcı balıkları Kayserinin neresinden tutabilirim tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum
aslan_kral çevrimdışı  
15-08-2008, 16:03   #2
themad2
Serdar / İstanbul

Düşünceleriniz için teşekkrü bu toplumun siizn gibi ağa tırı vırı ya karşı beyinlere bvireylere ihtiyacı var.
themad2 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
15-08-2008, 16:25   #3
mhakanbasar
Mustafa Hakan BAŞAR / Ankara

mhakanbasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
Favori Makinası: Spro Red Arc Tuff Bady
En İyi Avı: turna 102 cm 8,5 kg
Kubilay bey şansızlığınınıza ve kısmetsizliğnize inanın üzüldüm...Azminize vede tırıvırı ağ. vs.. yasadışı av yöntemlerine karşı olan duruşunuzdan dolayı tebrik etmek isterim...Kayseride bildiğim kadarı ile Bahçecik barajında tutmayı istediğiniz Alabalık ve Turna mevcut...Mevsimsel olarak bu balıkları tutabileceğimiz bir zamana yavaş yavaş giriyoruz....At çek yöntemi ile balık tutmak avcılığın bence en zevkli yöntemlerinden birisi teknik olarak size burdan yardımcı olamasamda yapay yem kutunuzda aşağıya eklediğim yemleriniz varsa boş döneceğinizi sanmıyorum birde spin avcılıkta bu yemleri rahatlıkla uzağa atabileceğiniz 1,80-2,40 arası midium yada midium light aksiyonlu bir kamış ve ona uygun 1000-2000-3000 kalibrelik spin bir makinanız varsa geriye avlağın av günündeki durumu ve şans faktörü kalır...Bereketli avlar dilerim...

Meps Aglia serisi 2-3 Numara Gökkuşağı ve Doğal Alabalık
4-5 Numara Turna

Meps Aglia Fluo Serisi
2-3 Numara Gökkuşağı ve Doğal Alabalık
4-5 Numara Turna
Resimde belirttiğim gibi özellikle Turuncu ve Firetiger desenli döner kaşıkları şiddetle tavsiye ederim...

Bunun haricinde Turna için beyaz-turuncu-kırmızı-Yeşil renklerin birlikte yada ayrı ayrı yer aldığı silikon balıkları yada Little Coleo yada standart Turna kaşıkların varsa çantanda ben balık yakalayabileceğini umut ediyorum...
mhakanbasar çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
15-08-2008, 20:45   #4
aslan_kral
Kubilay / Kayseri

Teşekkürler daha çok yorum gelirse çok daha memnun olurum. Yorumlarınız benim için çok değerli bu sebeple tekrar tekrar okuyup notlar alıyorum...
aslan_kral çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
16-08-2008, 15:22   #5
merdese

merdese - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: makarali
En İyi Avı: sazan, 5 kg
balığa beraber gitmeliymişiz, forumda biryerlerde ben de yazmıştım galiba şanssızlığımı. bu konuda seninle yarışırım. 17 saat olmasada sabah 9'dan akşam 5'e kadar aralıksız at çek yapmama rağmen hiç tutamadım. Bu konuda arkadaşla beraber tavsiyelerinizi bekliyoruz.
merdese çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
18-08-2008, 16:09   #6
point.shot
rıfat kayar / Kayseri

point.shot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
Favori Makinası: Shimano Stradic 3000FI
En İyi Avı: Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
Kubilay Bey Merhaba,

Hakan abinin dediği gibi Kayseri'de yırtıcı balık avlağı olarak Pınarbaşı ilçesine bağlı Bahçecik barajı uygundur. Ancak barajda malesef dediğiniz gibi bilimum ağ çeşitleri (hem ticari olarak işletmesini yapanlar hem de kaçak olarak yapanlar tarafından) ve tırıvırı kullanan beyin fukaraları nedeniyle bitme noktasına gelmiştir. 40 cm üstü turna hayal iken alabalık ise malumunuz Ağustos sıcaklarının çok baskın olmasından dolayı derine çekilmiş ve iyice av vermez olmuştur. İzin dönemim boyunca üç defa gittiğim halde bendenizde yaklaşık 10 adet ufak balığı sulara yeniden salmış ve ancak üç adet alabalıkla eve dönmüşümdür. Size ilk tavsiyem sabırdır ve bunuda sizde yeteri kadar görüyorum. İkinci tavsiyem ümidinizi korumanızdır. Bahçeciğe gidiyorsanız en azından ne tarafta avlandığınızı yazın ben size daha verimli noktaları ve yem tavsiyelerini özelden yazayım. Avlanma saatlerinizi değiştirin. Sabahın ilk saatleri ve akşam serinliğini şiddetle tavsiye ederim. Suyun nispeten daha soğuk olduğu yerleri öğrenmeye bakın. Bunca avsızlığa zorluğa rağmen en son gittiğimde benimde acemiliğimden kaynaklanan anlık bir hatayla yaklaşık 2 kiloluk bir alabalık suyun dışına çıkardığım halde misinamı kırarak ağzında mepsle ben yetişemeden sulara döndü. Heyhat kısmet işi işte, selamlar...
point.shot çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
15-12-2008, 21:42   #7
hersli
yusuf demirbaş / sivas

hersli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta
En İyi Avı: alabalık
point.shot
Kubilay Bey Merhaba,

Hakan abinin dediği gibi Kayseri'de yırtıcı balık avlağı olarak Pınarbaşı ilçesine bağlı Bahçecik barajı uygundur. Ancak barajda malesef dediğiniz gibi bilimum ağ çeşitleri (hem ticari olarak işletmesini yapanlar hem de kaçak olarak yapanlar tarafından) ve tırıvırı kullanan beyin fukaraları nedeniyle bitme noktasına gelmiştir. 40 cm üstü turna hayal iken alabalık ise malumunuz Ağustos sıcaklarının çok baskın olmasından dolayı derine çekilmiş ve iyice av vermez olmuştur. İzin dönemim boyunca üç defa gittiğim halde bendenizde yaklaşık 10 adet ufak balığı sulara yeniden salmış ve ancak üç adet alabalıkla eve dönmüşümdür. Size ilk tavsiyem sabırdır ve bunuda sizde yeteri kadar görüyorum. İkinci tavsiyem ümidinizi korumanızdır. Bahçeciğe gidiyorsanız en azından ne tarafta avlandığınızı yazın ben size daha verimli noktaları ve yem tavsiyelerini özelden yazayım. Avlanma saatlerinizi değiştirin. Sabahın ilk saatleri ve akşam serinliğini şiddetle tavsiye ederim. Suyun nispeten daha soğuk olduğu yerleri öğrenmeye bakın. Bunca avsızlığa zorluğa rağmen en son gittiğimde benimde acemiliğimden kaynaklanan anlık bir hatayla yaklaşık 2 kiloluk bir alabalık suyun dışına çıkardığım halde misinamı kırarak ağzında mepsle ben yetişemeden sulara döndü. Heyhat kısmet işi işte, selamlar...
rıfat kardeşim öncelikle olya tecrübeli ve emin bir hakimiyetiniz var ben sivasta avlanıyorum pınarbaşına geldim ama göle degil ben derelere geldim cokta iyi avlar yaptım ama göle gelmedim şimdi bizim burada şarlışlada 2 göle turna aşıladılar cok oldu süperde av veriyor sizinle tanışıp avlanmak isterim selamlar
hersli çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
22-04-2009, 17:40   #8
taraf_team_38
Tolga / kayseri

taraf_team_38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: hertürlü av malzemeleri
En İyi Avı: 1- 60 kg kız arkm :) / 2 - 6.400 gr Turna (Kayseri) 3 - 7kg Sazan (Nevşehir)

sen bu işi biliyorsun ustaa (: Arkadaslar benekli meps e boşa para harcamayın renkli %50 daha verimlidir
taraf_team_38 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
23-05-2009, 22:11   #9
anadolu_fisherman38
bugrahan

kubilay kardeş herşeyin bir ilki ve acemiliği vardır sen başkalarının olta ile balık mı tutulur sözlerine bakma en güzel balık tutma yöntemi olta ile olur oltada balıgın ağırlıgını hissetmek inan ki çok ğüzel bir duygudur kullandıgın olta hakkında bilği verirsen sana daha çok yardımcı olacak sagduyulu kişiler vardır
anadolu_fisherman38 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
08-09-2009, 23:46   #10
beesyo
Bekir / Kayseri

beesyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: dip oltası, makaralı olta
En İyi Avı: Turna 92 cm,
Arkadaşlar bende balık merakı yaklaşık 6 aydır var. Daha çok acemiyim ama en az 2 haftada bir gün balığa gidiyorum. Ağ ve tırı vırı hiç kullanmadım. Oltam ve misinam gayet güzel, elimden geldiği kadar yemleri mekan ve balığa göre seçmeye çalışıyorum. her türlü iğne, meps, sahte balık, kullanmama rağmen kayseride ele dokunur bşi balık alamadım. Kayseride gitmediğim yer kalmadı diyebilirim. pınarbaşı zamantı, bahçecik, yamula, kızılırmak'ın muhtelif yerleri, sarımsaklı ... Bilmiyorum daha ne yapmalıyım. Ama inat ettim yalayacağım. Oruçlu olmama rağmen cumartesi gece yamulayı deneyeceğim tekrar. Hayırlısı. Tavsiyesi olan varsa kesinlikle dikkate alacağım. Herkese saygılarımla.
beesyo çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları