BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Denizde Balık Avı > Bölgeler
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Izmirdeki Kiyi Avlaklari Nerelerdir?

03-09-2008, 23:51   #1
aeakkus
Alipaçino / İzmir

aeakkus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba bu hobide yeniyim.İzmirde hangi kıyıda hangi balık türlerini avlayabiliriz?Narlıderede çipura ve levrek çıktığını duymuştum.Bu duyumum doğrumudur?Herkese şimdiden teşekkürler...
aeakkus çevrimdışı  
04-09-2008, 11:59   #2
mehmetozbodur
mehmet / HAMBURG

mehmetozbodur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta, bot
En İyi Avı: 700gr çupra. 1 kg levrek
aeakkus
Merhaba bu hobide yeniyim.İzmirde hangi kıyıda hangi balık türlerini avlayabiliriz?Narlıderede çipura ve levrek çıktığını duymuştum.Bu duyumum doğrumudur?Herkese şimdiden teşekkürler...
doğrudur....
mehmetozbodur çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
04-09-2008, 12:45   #3
ACARALPER
ALPER ACAR / İZMİR

Favori Kamışı: KASNAK OLTA
En İyi Avı: 500 gr ÇİPURA
Valilik emriyle Üçkuyular iskelesi ve Karşıyaka limanı arasında balık avlamak yasaktır. Sende göreceksin ki kimse bu yasağı dinlememekte ve durmadan o bölgeden balık yakalanmaktadır. Bu bölgenin dışını ele alacak olursak, isparoz, çipura, mırmır, levrek yakalayabileceğin balık türleri arasındadır. Bu bölgenin dışında da incir altı gibi, güzel bahçe gibi, narlıdere gibi, sahil evleri gibi balık avlayabileceğin güzel yerler vardır. Şimdiden rast gele.
Haa bu arada unutmadan sende sakın yasak bölgede herkes avlanıyor bende avlanayım deme, Çünkü avlananların çoğunun bu yasaktan haberi bile yok. Yasak olmasının sebebi ise o civardaki balıkların ağır metal içermesi.
Tekrar rast gele....
ACARALPER çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
04-09-2008, 13:11   #4
aeakkus
Alipaçino / İzmir

aeakkus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

teşekkürler abilerim.umarım güzel avlaklar buluruz.sizlerede rasgele.
aeakkus çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
05-09-2008, 17:00   #5
35kalamarcı
murat(35kalamarcı) / İZMİR

35kalamarcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: KAMIŞ OLTA KALAMAR ZOKASI
En İyi Avı: kalamar avladım 1kg500gr ağırlığında idi kıyıdan yakalamıştımçok güzel bir gündü:))
ACARALPER
Valilik emriyle Üçkuyular iskelesi ve Karşıyaka limanı arasında balık avlamak yasaktır. Sende göreceksin ki kimse bu yasağı dinlememekte ve durmadan o bölgeden balık yakalanmaktadır. Bu bölgenin dışını ele alacak olursak, isparoz, çipura, mırmır, levrek yakalayabileceğin balık türleri arasındadır. Bu bölgenin dışında da incir altı gibi, güzel bahçe gibi, narlıdere gibi, sahil evleri gibi balık avlayabileceğin güzel yerler vardır. Şimdiden rast gele.
Haa bu arada unutmadan sende sakın yasak bölgede herkes avlanıyor bende avlanayım deme, Çünkü avlananların çoğunun bu yasaktan haberi bile yok. Yasak olmasının sebebi ise o civardaki balıkların ağır metal içermesi.
Tekrar rast gele....
selam kardeşim iciraltına gelirsen sana yardımcı olurum kıyı avı konusunda elimden geldiğince beklerim ben devamlı oradayım hadi rasgele
35kalamarcı çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
05-09-2008, 17:14   #6
tugay sahın

tugay sahın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta,mısına
En İyi Avı: 1 kg levrek
35kalamarcı
selam kardeşim iciraltına gelirsen sana yardımcı olurum kıyı avı konusunda elimden geldiğince beklerim ben devamlı oradayım hadi rasgele
degerlı dostum ıncıraltına geldıgımızde senı nerden ve nasıl bulacagız yardımcı olurmusun.
tugay sahın çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
05-09-2008, 18:48   #7
sedatk
Sedat / İzmir/Şirinyer

sedatk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tugay sahın
degerlı dostum ıncıraltına geldıgımızde senı nerden ve nasıl bulacagız yardımcı olurmusun.
İnciraltında bahçe kafeden turkuaz yönüne sahilden devam eedeceksiniz.Sağda büfe göreceksiniz.Büfenin hemen yanında yemciyi görürsünüz seyyar olacak. Turkuaz ın da karşısı konumunda kalıyor.
sedatk çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
05-09-2008, 22:13   #8
NeW_BeeTLe
Alp Vidinlisan / Balıkesir/ALTINOLUK/İzmir

NeW_BeeTLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Yılmaz Classic 75lik Zıpkın
En İyi Avı: 1200gr Levrek
inciraltında balık olarak neler cıkıyor acaba?bende fahrettin altay meydanında oturuyorum we izmirde oltayla hic avlanmadım ama bu kıs oldukca vaktimi harcamayı düsünüyorum...
NeW_BeeTLe çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
08-09-2008, 22:10   #9
recep29
RECEP / İZMİR

recep29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: kasnak tekli olta
En İyi Avı: 2 kg çipura
*** kardeşim ben şuan ankaradayım ama izmirde avlandım. genellikle balıklı ova ve ıldırda çipura avına gittim. oralarda çipura boldur.özellikle tekedagı burnu.. ama ulaşımı zor tekne ayarlayıp buruna gidersen çok güzel av yaparsın. yada onun karşısındaki aynalar diye bilinen burunda ekim ve kasım ayları çipura için mükemmel uygun.rastgele.reco29@hotmail.com
recep29 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
23-10-2008, 20:17   #10
tgurul@hotmail.com
türkün

meraba gece avlanan varmı şu anda?
tgurul@hotmail.com çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!