Bodrum Gündoğan Balik Noktalari

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında fish founder tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. fish founder

fish founder Özgür

............

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Mayıs 2011
  2. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    gündoğan marina içinde canlı yem veya balık çiftliği yemi ile levrek tutabilirsiniz. gece avı başarılı olmaktadır. sabah gün doğarken de at-çek rapala ile hemen limanın girişinden açığa doğru denemeler yapabilirsiniz, levrek yakalayabileceğinizi umuyorum. biz geçen seneye kadar epeyce yakalardık yemli takım ile. bu sene biraz kısır geçmiş, şansınızı deneyin derim.teknelerin bağlandığı deniz tarafındaki bloktan karaya doğru 10-15 metre atmanız yeterlidir. temin edebilirseniz, balık çiftliklerinde kullanılan küçücük pelet yemlerin büyük faydası olacaktır.

geri kalan lokasyonlarda pek bilgim yok, bilen arkadaşlar yazarlar artık... saygılar...

3. fish founder

fish founder Özgür

bu değerli bilgi için çok ama çok tşk ler,
    bayram sonu umarım fotolarını yayınlıyabilirim:)

4. TUNA

TUNA Tuna Önder

Eğer imkanınız varsa Yalıkavak'a da gidin derim. Liman boyunca güzel levrek ve çipuralar tutacağınızdan eminim.

5. fish founder

fish founder Özgür

................

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Mayıs 2011
  6. YiqiT

YiqiT Yiğit

Favori Kamış:
    Foreva Alba Star : )
    En İyi Avı:
    Şuan Yok : (
    Gerçekten Çok Güzel Bir Av Olmuş Eşinizi Ve Sizi Tebrik Ediyorum :)

7. zeusmk

zeusmk mehmet

güzel bir av olmuş

8. fish founder

fish founder Özgür

çok çok teşekkürler arkadaşlar,
    bir de çok ufak bir hatırlatma,
    eğer balık tutmak en büyük hobiniz ise,
    kız arkadaşınızın ve veya eşinizinde bundan zevk aldığından emin olun,
    çünkü zaten kısıtlı ve tek boş zamanımızda balık tutmaya gidebiliyoruz,eğer bu güzel hobinin içine sevdiğiniz kişiyide katabilirseniz,aldığınız haz 2 katı oluyor,
    ayrıca 2.tüyo eğer kız arkadaşınız ve veya eşiniz ilk kez balığa çıkacak ise paraya kıyın 'aslında bir cafe de ısmarlıyacağınız miktarla aynı' onun zapdedebileceği ebatta rengi bayanlara cazip gelen parlak sarılı,morlu,turunculu 2,5 metrelik bir sörf kamışla rahat hareket eden bol bilyalı bir makina alın,eğer birde ilk 2-3 atışında balıkla buluşursa inanın hayatınız renklenecek,
    benden söylemesi :)

9. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Bir daha ki tatilinizde mümkün olursa, Güvercinlik kıyılarını Çipura için, Bitez sahilini canlı Gamit ile bırakma yaparak levrek için denemenizi öneririm.

10. PoyrazBodrum

PoyrazBodrum Poyraz

Ben 19 yıllık hayatımın 19 yılınıda bodrum sahillerinde geçirmiş biri olarak size birkaç tavsiye verebilirim hayatımda hiç hatrı sayılır büyüklükte balık tutmadım rekorum 1,5 kiloluk bir Akya, bodrumda güvercinlikte bulunan balık çiftlikleri sebebi ile balık miktarı fazla olabilir ama yem ile beslenen çiftlik balıklarının tadı size gümüşlük , yalıkavak yada gümüşkaya daki katıksız deniz balıklarından tattıktan sonra saman gibi gelebilir. Gümüşlük beldesine 3 kilometre mesafede bir yerde yaşıyorum hayatımda en sevdiğim şeydir sabah erken kalkıp yürüyerek balık tutacağım yere gitmek ve akşam geç saatlere kadar orda balık tutma girişimlerinde bulunmak...

sadede gelelim tercihim her zaman gümüşlükten yana olmuştur denizin temizliği ve balıkların bolluğu açısından.çok büyük bir kumsalı yada açıklık bir alanı yoktur balık tutmak için ideal yer "Koca Dağ" diye adlandırılan yarım adanın arkasında bulunan küçük koylardır 3 4 tane bir birinden kayalıklar tarafından ayrılmış koy mevcut. denizin dibi kayalık olduğundan her zaman su üstü orta çeşitlerini tavsiye ederim... örnek olta olarak aşağıda verdiğim resimde mevcut

şamandıranın şeffaf olması her zaman işimi kolaylaştırır şamandıranın türüne gelirsek sizinde balık ekipmanları sattığını söylediğiniz bodrumda garajın üst kısmında bulunan tansaş süper marketin arkasında bulunan yerden tehmin edebileceğimiz şeffaf yuvarlak şamandıra. bu şamandıranın özelliği üzerinde bulunan tıpaları açıp içerisinde derinliği ayarlamak için su doldura bilmemiz yarıdan biraz fazla doldurduğumuz şamandıra işimizi görür. şamandıra ile iğnelerin arasındaki mesafe ise 60-70 cm civari yeterlidir şamandıra saydam olduğu için balıkları korkutma gibi bir endişemiz yok... yem konusuna gelince av kefal veya sarpa ( mevsim çipırası ) olunca akla ilk ekmek gelir gümüşlükte yaz kış 7/24 ( av yasağı tarihleri dışında) ekmek ile kefal avlayabilirsiniz ekmeğin kabuk kısmını 25 yada 50 kuruş büyüklüğünde kesip iğneyi dış kısmından içeriye doğru sokup iğnenin ucu çıkana kadar ilerletmek işimizi görür

örn:

aynı şeyi diğer iğnemize de uygulayarak oltamızı hazır hale getire biliriz karadan avlanacağımız için kamış olta ile daha iyi performans alabiliriz 30-40 metre ileriye atacağımız bir olta ile güzel kefaller ve sarpalar yakalaya biliriz aynı düzenek ile bodrumda bolca bulunan karagöz, mercan ailesinden olan melanır balığınıda yakalamak zevklidir ama melanur balığı çok çetin bir balıktır 20 cmlik bir melanuru kıyıya çekerken çektiğiniz şeyin 3 kilo hatta 4 kiloluk bir kefal olduğunu düşünebilirsiniz çok haraketli olduğu için oltanızın kopma olasılığı da yüksektir bunun için en kaliteli ipi kullanmanız tavsiyedir...

bunun dışında oltanıza arasıra takılabilecek küçük kefal ve zarganaları da levrek için yem olarak kullanabilirsiniz...

yukarıda söylediklerim sabah erken ve akşama yakın saatlerde gayet güzeldir

gece balıkçılığına gelince mevsime göre yazın saat 9-10 dan sonra basit bir dip oltası ile bir gecede 4 kiloya yakın kupes tutabilirsiniz yazın istemediğiniz kadar var. yok benim gözüm yükseklerde diyorsanız gece suyun üzerinde adeta uçan akyalar sizin başınızı döndüre bilir bana göre bodrumdaki avcılığı en zor balıktır oltanıza takılması önemli değil ondan sonrasi zor çünkü oltanızı koparmadan kendinize çekmeniz zor özellikle ilk yakalandığı anda el oltası kullanıyor iseniz parmaklarınıza dikkat etmenizi tavsiye ederim ip canınızı feci şekilde yakabilir akyayı canlı yemle tutmak mümkün kefal yada sarpa yavrusu işinizi görür bunun tutulabilmsei için önerebileceğim bir sistem yok hayatımda bir kere bir akya tuttum ve bir daha nasip olmadı bodrum hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz seve seve bilgi paylaşabilirim...

rasgele

11. goldenshot

goldenshot yılmaz

poyraz bey

nisan ayında bodrumda ne gibi balıklar tutulur?bilgi yazarsanız sevinirim.özellikle ortakent yahşi bölgesini biliyorum.gümüşlükte geçen sene sabah erken gittim.limanda biraz orta ve küçük boy kefaller geziyor.ama yakalamak kolay olmuyor.ancak benim sormak istediğim çipura bu sezonda gelirmi?neyle yakalanır.kumluk bölge varmı gümüşlük civarında.cevap yazarsan sevinirim.

12. fish founder

fish founder Özgür

yalıkavak sahilde raglou ile yakalanan levrekler olduğunu biliyoruz son 2 gün içinde.ama yemli av için kıyılarda durumun ne olduğunu o bölgede yaşayan arkadaşlar daha iyi bilgilendirir,

13. goldenshot

goldenshot yılmaz

Teşekkürler.diğer Arkadaşlardan Bilen Varsa Yazarsa Sevinirim.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.