5 Ekim 2008 "LODOS" ve LÜFER (Alico)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında ALİCO tarafından paylaşıldı.

1. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Dün gece saat 20,00 zargana süzülmek üzere çıkıldı yaklaşık 50-55 arası bir yem tutuldu. ve çıktığımız arkadaşla pay edıldı. ve doğru eve çok güzel bir uyku arkasından sabah saat 05:15 saat çalıyor.... Limana yolculuk. varıyorum o saatte ayakta o kadar çok insan varki herkes durmuş lima ağzına doğru bakıyor ve hava o kadar sert ki kimse dışarı çıkmaya cesaret bile edemiyor. Çaylar demlendi kahvaltılar bir güzel yapıldı hava gün ışımasıyla beraber dahada sert oldu. umutlar diğer arkadaşlar için tükenmişti. ve ellerinde 1 kasa zargana alanlar. yarım yarım bölüşenler. hüsran koskoca bir hayal kırıklığı.
    Tekne iskeleye bağlıydı yemler bozulmaması için ve hepsi canlı duruyordu. makinanın suyuna baktım tamam, yağ tamam. bas marşa vira bismillah. denizdeyim liman dışına çıktım dev dalgalar gelıyor. kafa ata ata. tapulu arazimin üstündeyım o balığı tutacağım. hemen bir yem kes yem keserken dahı dalgadan rahat hareket edilemıyor taktım attım suya evet geliyor.

1-2-3 derken balıklar sıralandı yine. ve hava hala üstüne koymaya devam etti. olsun sıkıntı yok. nasıl olsa yanlızım. makina durmadığı sürece problem yok giderken güzel denize doğru lodosa çıkıyorum dönerken ise sorum başlı başına en büyük dalgayı bekle üzerinde tramola at ve teknenin arkasını rüzgara ver tekrar takımı çalıştırmaya devam. balıkları tutuyorum. ve çay molası için saat 11,30 limana dönüyorum. tekne tekrar iskelede. bu sırada yemlerı buzluğa atıyorum kullanabıleceklerim livarda onlarıda çıkardım renkleri solmasın diye.
    Sadece livarda lüfercikler yüzüyor. keyfim yerınde çıkmayan arkadaşlarla bir sürü muhabbet bizde çıkacaktık, tutacaktık ta gelecektikte şudur budur.

Balıklar yine geldi. bu sefer artık ne yapayım. irilerden ana harfleri ufak balıklaradan ara harfleri yazdım.... güzel bir av günüydü. her zaman diyorum güzel havada balığı herkes tutuyor. yada balık varken merada herkes tutabiliyor. bu havalarda balık tutmak olayı güzel kılıyor. mücadele dahada insana zevk veriyor. 5-7 lodos. bugünde böyle geçti artık diğer avlara diyelim..

Sevgiler.

Eğer raporlar tat vermemeye başladı ise artık rapor eklemeyebilirim....

motor kapağının üstü epey kan olmuş gözüme şimdi çarptı.....

2. istavrit

istavrit Boğaç

Tat vermiyor tabiiii...Bu kadar sık rapor koyarsan ...Ama böyle yapıcaz bi dahakine ALI yazıcaz BOĞAÇ yazıcaz çok tutarsak ''mezopatamyalılaştıramadıklarımızdanmısınz'' yazıcaz...Ben hafta neon ışığı getiricem....kırmızı fon yapıcaz ...bir de tül kıyafet diktireyim ...lüferlere giydiririz :D :D :D ...maden internet balıkçısısın şartlara uyucan abi ...yok öyle kuru kuru balık resmi ;)

3. Yok böyle Nü kalsın Lüfercikler..:D

Tebrikler yine mükemmle av ..Bunlarıda folyomu yapacan :eek: :eek:

Bu arada ara ver biraz..:cool: Bu tarafa geçmiyor Lüferler:eek: :eek: :p

4. a_kadir77

a_kadir77 abdülkadir

Favori Kamış:
    makilalı olta
    En İyi Avı:
    eşkina-1700gr
    tebrikler ABİ güzel ve sert bir av olmuş.:D:D ama tadı başkadır. herhalde. afiyet olsun .

5. esref surek

esref surek eşref sürek

Favori Kamış:
    tekne ile olta balıkçılığı
    En İyi Avı:
    7 kiloluk sinarit
    Ali raporlar için tat vermiyorsa diyorsun böyle bir şey olurmu sen herkes o havada dalgarı seyrederken balığa çıkıyorsun kısmetini yakalayıp bizimle paylaşıyorsun ne güzel yeni av raporlarını bekliyoruz bereketli avlar rastgele

6. istavrit

istavrit Boğaç

Taze çıktı

7. Milletin ağzının suyunu akıttığın için :eek: :eek: siliyom raporunu..:cool:

:p :p

Afiyet olsun rokayı unutma yanında:)

Yarın bu resme karşılık Levrek,karagöz,kalkan,çupra dörtlüsüyle karşılık vereceğim..:D :D

8. istavrit

istavrit Boğaç

elini görüyorum ... benden de palamut pilaki :D

9. Rest..:cool:

....+..Minekop,eşkine,mırmır,kefal,:D :D :D

10. miccron

miccron Kerem

Favori Kamış:
    3 kancalı dip
    En İyi Avı:
    11.org.da ne tuttuysak o
    Yine yeni yeniden tebrikler..:)

Bu liman ve kayıkhane muhabbetleri de bir başka oluyor anlaşılan. Allah ağzınızın tadını bozmasın ve avlarınız daim olsun diyorum.

11. ACARALPER

ACARALPER ALPER ACAR

Favori Kamış:
    KASNAK OLTA
    En İyi Avı:
    500 gr ÇİPURA
    Arkadaşlar ellerinize sağlık ve sizlere afiyet olsun. Bende araya çipura ızgara ile gireceğim...:p :D :p

12. ibetay

ibetay İBrahim EThem AYaz

Favori Kamış:
    alba leader3234 kamış beta 60 makina
    En İyi Avı:
    500gr kefal 4 kilo istavrit
    tebrikler.ali abi hayranlıkla izliyorum lüfer avlarını...allah bütün amatör balık avcılarına böyle zevkli avlar yapmayı nasip etsin.rastgele... not:bu temennim kurallara uygun av yapanlar için geçerlidir.

13. ahmetcem

ahmetcem Cem

Favori Kamış:
    el,parmak,diş :)
    En İyi Avı:
    Ben ne yakalamıştım ya ?
    Tebrikler ali abi lüferler ve L harfinin direği kofana gibi maşallah harika bir av olmuş afiyet olsun :)

14. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Muhabbetiniz ve avınız bol olsun :) :) :) :) :)

15. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Bu ne be! Canım balığı rezil etmişsiniz;)

Ben balığı balık olarak yerim, ne o biberler, domatesler, raporlara baktıkça oh be iş bilen balıkçılar var diyordum, tüh be, balık yemeyi bilmiyorlarmış.:p

Nasıl gıcık ama...:)

16. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Mahir baba ben değilim o ben balığa limon dahi sıkmam....
    Blık balık olarak yenir. ama yukarıdaki balıklarda fena durmuyor be üstadım. olsa yerdik şimdi sabah sabahta olsa fena olmazdı....

17. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Erdal değerli yorumlarına teşekkürler ederiz...

size göndermeyeceğiz lüferleri ancak bu lüferler bence aşağıdan gelen lüferler meraya direkt olarak dalmışlar...

18. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı

reis amca bende böyle bir deneyim dedim lüferi sizlerin yaşta genç delikanli bir abime danıştım sakın dedi niye dedim balık ağlar oğlum ağlar onu mangaldan başka birşeyle pişirme yazık olur demişte :D:D:D:D hahahahahuhuhuhu gıcığın kralı oldu be :D:D

19. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Hacı bu iş böyle olmayacak. İstersen gel tepeye bir kamera takalım.
    Arkadaşlarımızda hangi koşullarda avlandığımızı görsünler.

* Lodos 5-7 yi avlakta yaşamak nedir?
    * Sağ elinle Uzun Oltayı tutup Dümeni sol dizinle idare etmek nedir?
    * Olta elindeyken Zargana kesmek nedir?
    * Deli gibi gelen kofanayı çekerken önüne çıkan tekneyi es geçmek nedir?
    * 16 tane palamutu tekneye alırken 10larca iğneyi karıştırmadan takımınıda toplamak nedir ?
    * Zargana nedir Nasıl süzülür.? Saat kaçta nerede yakalanır. Nasıl kesilir nasıl takılır.
    * Uçar Kurşun , yatar kurşun nedir ? nerede kullanılır.(Hazır malzemecide satılmaz Sen kendin dökmen lazım...)
    * Saat 22:00 de denize çıkılıp 03:00 de ne şekilde dönülür tekrar saat 05:00 de nasıl kalkılır ve bu sefer Lüfer peşine gidilir.?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Ekim 2008
  20. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Tepe kamerası takalım demiştim sana dur bakalım nerdeydi. evet hatırladım. çok rüzgarlı bir havada 1. boğaz köprüsünün altında tam gemi geçişinde nasıl olur dıyede sormuştum. balık çekerken kayıt altına alırız diye. evet tekrar hatırlattığın için sağol dostum...

3 te ne şekilde dönüldüğünü ben söyliyim mont pantolon atlet kilot tamamen ıslanmış ayakkabılar ise su dolmuş aynı anda 2 adet 400 lük ampul patlamış ama hepsinden onemlisi livarda zarganaların şıkırtısı ile dönülür dostum. hayırdır bu saatte yoksa balığamı gidiyoruz... gideceksek hadi toparlanalım...

Not : bugun bolca kurşun döktük nazar falan filan varsa sanada dökeriz tarkanım. büyücü ablalar gibi olduk be.. ama ne kurşunlar 600 gr lıklar dan 300 lere kadar
    kalıbını bile kendimiz yaptırdık kendimiz......keşke herşey kolay olsaydı...

Son düzenleme: 7 Ekim 2008