BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Tatlı SU Balık Avı > Tatlı SU Balık Avcılığı
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Ankara Bayindir Baraji(mavi Göl) Son Durumu Nedir?

06-10-2008, 15:20   #1
TUNA
Tuna Önder

TUNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Haftaya pazartesi arkadaşlarımla bayındır barajına pikniğe gitmeyi düşünüyorum. Hazır oraya gitmişken oltalar da boş durmasın dedim. Son bir ay içerisinde Bayındır barajına giden arkadaş(lar) eğer varsa bana şu soruların cevabını verirse memnun olurum.
-Barajın son durumu nedir? Sular çekilmiş mi? Hangi balıkları nerede avlayabilirim? Güvenlik avlanmamıza izin veriyor mu? Otobanın altından avlanmayı düşünüyorum acaba verim alabilir miyim?

Şimdiden ilgi ve yardımlarınıza teşekkürler.
TUNA çevrimdışı  
06-10-2008, 17:54   #2
kuzey444
haydar coşgun / ankara

Favori Kamışı: olta
En İyi Avı: turna 1.5 kg
av yasak değil sular biraz çekilmiş sazan kadife ve levrek var diye biliyorum fakat son zamanlarda 2 kere gittim hiç birşey tutamadım balık olduğu söyleniyor hatta gözümle gördüm zıpladıklarını fakat ya ben beceriksizim ya da balıklar çok uyanık istersen sen bi şansını dene bu işler kısmet işi.
kuzey444 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
11-10-2008, 15:26   #3
bilgilimurat1906
murat bilgili / Ankara

En İyi Avı: aynalı sazan 1 kg
bu sene 4-5 defa gittim toplam 30-40 olta atılmışsa daha balık çıkaranı görmedim
bilgilimurat1906 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
11-10-2008, 16:54   #4
TUNA
Tuna Önder

TUNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilgilimurat1906
bu sene 4-5 defa gittim toplam 30-40 olta atılmışsa daha balık çıkaranı görmedim
Arkadaşlarım yakın bir yere gidelim dedikleri için Bayındır barajına gideceğiz. Eğer Bayındır olmaz ise Kurtboğazını da düşünüyorum.

Benim asıl gerçekleştirmek istediğim proje ise Bayındır Barajından başlayarak İmrahor göletleri, Eymir gölü ve Mogan gölü çizgisinde avlanmak. Gerçi buralar ölmüş, bunu bile bile gideceğim ama şans işte, bakarsın bir tane yakalarız. Ha milli piyangodan ikramiye vurmuş ha buralardan oltaya balık vurmuş.
TUNA çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
23-10-2008, 19:57   #5
Deruni
K.Emre Aşkın

Deruni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

karamsar konuşmuyormusunuz biraz.yeni başlayacakların hevesi kaçmasın doğa bir yolunu bulup onarır kendini yeterki insanoğlu tamahkar olmayı bilsin.
saygılar
Deruni çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
28-03-2009, 21:56   #6
sazancıı
gökhan batu / ankara

sazancıı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Daiwa mini spin 180
Favori Makinası: Shimano catana 2500 FB (Fener Bahçe:)))
En İyi Avı: 55 CM. TURNA, 52 CM. SUDAK, 6,5 KG. AYNALI,5 KG YAYIN
Smile

15 03 2009 da gittimbayındıra köprünün altından attım ama taşlıktı 1 yapay yem ile 1 dip oltam takılıp koptu 2 saatte ne sazan ne sudak vurmadı bile yem olarak istavrit attım ve silikon balık at çek yaptım ama levrek (sudakta )varmış nisan 15 den sonra çıkıyormuş öğrendiğim kadarıyla eğer bilgin edinirsen özel mesaj at payraşalım
sazancıı çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
30-03-2009, 14:48   #7
turna_meps

turna_meps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta
En İyi Avı: 74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
Bayındır barajında kadife ve sazan çok fazladır,sudak eski yıllara göre azalmış olsada 5-6 kiloluk sazanları meşhurdur ama yakalanmasına gelince iş çok değişir 10 tane olta atarsın oltalarının attığı yerlerde sazanlar zıplar durur ama yeme vurmaz, bayındır'da mısırla hamurla sazan yakalamadım yakalayan da görmedim. Yem olarak mısır küspesi ve iri toprak solucanı kullanılırsa sonuç güzel olur yalnız şamandıra olta düzeneğine yem olarak solucan takıldığında sazan yakalamak çok zordur çünkü avuçtan küçük kadifeler yemi çarçur eder avlanılacak doğru bölgeyi bulmakta çok önemli eğer sezonu geldiğinde sazan avlamak istiyorsanız hafta içi insanların olmadığı bi günde sabah erken saatte bi bölge seçin ve mısır küspesi ve iri solucanlı dip takımı kullanın derim. Sudağa gelincede 1.5 sene önce yakalayan birisini gördüm köprünün alt kısmında canlı gümüşle 3.2 kg bir kuzu çekti...

Balık yok demek çok yanlış çünkü balık çok, hatta kayaş halkının gençleri bazı geceler sabahlıyor ve 6-7 kiloluk sazanları çekiyorlar
turna_meps çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
03-04-2010, 02:03   #8
mustafa_0640
mustafa / ankara

bayındır barajına biz eskiden çok giderdik hatta sabahlardıkta en son geçen sene gittim 2.5 kiloluk bi levrek aldım dip oltasıyla kurbağaya takılmış..
birde oraya turna atmışlar arkadaşım levrek avlayım derken turna avlamış bilginize...
mustafa_0640 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
04-04-2010, 01:36   #9
glikoz
ÖZGÜR / ANKARA

arkadaşlar bayındır barajında en çok olan kadife ve sazan levrek çok büyük şansınız olursa gelir ben çok iyi bilirim orayı benden size tasiye beş kuruş etmez orası aradın büyklükteki balığı bulamassın orada benden söylemesi ***
glikoz çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
24-04-2010, 20:55   #10
ismo03
ümit / ankara

söze baslamadan önce gecenlerde kaybettigimiz yıllarını balıga vermiş mamaklı ismail abimize allahtan rahmet ve kalanlarına baş saglıgı diliyoruz.başımız sagolsun.sene 1993 ten buyana mavi göl(eski adıyla bayındır barajı) na avlanmaya giderim. son dönemlerde gitme hevesim kalmadı.ismail abiden cok sey ögrendik.bize bundan 25-30 sene öncesine kadar yayın bile cıkardı diyerek söze baslardı bayındır için.şimdilerde kan aglıyor.bu günlerde kulagıma gelen sazan ve kadifenin iyice azaldıgı levregin cogaldıgı.ayrıca kızıl ırmaga avlanmaya giden arkadasların tuttugu turnaları bayındıra bıraktıgınıda biliyorum.bayındırda artık sazanı kadifeyi ve diger balıkları unutun turna bikaç seneye kadar burada patlama yaşıycak atçek yapmayı seven herkesi bikaç yıl sonra buraya bekliyorum.ayrıca buradan ağ ve tırıvırı ile balık avlayıp balık katliamı yapan herkesi kınıyorum. internette yabancı insanların balık avı videolarını görüp insanlıklarından biraz da olsa utansınlar.bu insanları allaha havale ediyorum... baska bişey demiyorum..
ismo03 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları