19 Ekim 2008 Pazar / Marmara Ereğlisi Raporu / Gelll Levreğe Gelll :):)

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında djgoldıe tarafından paylaşıldı.

1. djgoldıe

djgoldıe Gürkan

Favori Kamış:
    iş yapan tüm setler :)
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    2.5 kg levrek
    Mrb lar balikavi.net üyeleri avlarımıza uzun bir ara verdikten sonra avlarımıza tekrar başlamış bulunmaktayız..

Bu avımızda ise sevgili Cakometti ( Ersan ) abi ve bendeniz Djgoldıe ( Gürkan ) ve marmara ereğlisinde bulunan ( Semih ) arkadaşlarımız, abilerimiz ile gerçekleştirmiş bulunmaktayız..

Yer: Marmara Ereglisi

Takım : 3 iğneli uzun köstekli dip oltası ( Tabi klasik 3 iğneli değil notumuzu düşelim baya emek isteyen el emeği göz nuru sevgili ersan abimizin taktiklerinden yararlanılarak yapılmış takımlardır )

Yem : Kaya kurdu - ve - Kum Kurdu

Bu mini avımızda Sevgili ersan abimiz sabah namazından önce kalkmış bir ara uyandım ve baktımki ersan abi yok yok olmuş hemen yatağımın kenarındaki camdan dışarıya bir baktımki kamışı ve malzemeleri yok . Ahaa dedim ersan abi balığa gitmiş Ben biraz daha uyuduktan sonra hemen malzemeleri ve kamışımı alıp ersan abinin yanına bir şevkle koştumki ne koşuş ama balık heyecanı aşk gibi valla

Neyse Ersana abimizin yanına vardığımda bir dene göriyim kovada kapkara koca kafalı bişey duruyo yaklaşmaya korkuyorum ama bende Kovanın yanına bir vardımki ahaa oda ne olmaz böyle bir Levrek yaklaşık 53-55 cm uzunluğunda tartmadık ama öyle zannediyorumki 3 ila 3.5 kilo ağarlığında bütün günün yorgunluğunu üzerinden almış bir Levrek....

Levrek dedimde kovada çüpra dan birazdaha iri birde mırmır vardı .. İşe bakın Levreği görünce Mırmırı unuttum

Levreği görünce tabi bende bir aşk bir şevkki sormayın hemen olta açılır takım takılır yemler takılır hopp oltamız suya bekliyoruz, ilk 1,1.5 saat içerisinde sudan çıkardıklarımız ufak boyutta yavru mırmır ve karagöz yavruları tabi bunlar hemen denize geri iade ediyoruz..

Sonrasında oltalarımıza toplamda 3 adette ispendek takıldı yaklaşık boyları sanıyorumki 13 - 15 cm civarı idi bunlarıda denize saldık ...

Deniz bize muhakkakki kucağını açacak ve bizi nimetlerinden mahrum bırakmayacaktı buna inanıyorduk ..

Vee saatlerimiz 13:30 civarlarını gösterdiğinde benim kamışta güzel bir sallanma meydana geldi yaklaşık 4 şiddetinde hafif kamışıma asıldım baktım biraz ağır geliyor ama sanki oltanın ucunda iri bir mırmır gibi hiç çırpnmadan geliyor zannettim kıyıya gelene kadar bir levreğin ağırlığı kesinlikle yoktu tam kıyıya 5 metre civarlarına geldiğinde ise oltamda öyle bir ağarlık hissettimki inanamazsınız hemen gözümü suya çevirdim birde ne göriyim kocakafalı bişey geliyor karaya almayı başarmıştım en sonunda gelen 46 cm boyunda yaklaşık 2.5 ile 2.800gr ağarlığında bir Levrekti

Yine ardından tabi sevgili Ersan abim Ve Semih abim ispendek yavruları mırmırlar ve en sonunda ise Ersan abimizin tutmuş olduğu Kefal ile tamamladık kefalimiz temiz su kefali idi

Günümüz gerçekten çok zevkli ve aynı zamanda bir o kadarda neşeli geçti belkide hayatım boyunca yaşadığım en zevkli balık avımdı

Bana çok Emeği geçen elinden gelen herşeyi öğretmeye çalışan sevgili Ersan abime buradan Çok Çok teşekkür ederim.

İşte resimlerimiz ve benim levreği çektikten hemen sonra oltada vebalığı yerden alma mücadelemi gösteren videomuzuda sizler ile paylaşıyorum

Not : ( Videomuzda Levreğimiz yere düştükten sonra bir müddet sonra levreğe ayaklarımla müdahale etmek zorumda kaldığımdan dolayı bu hareketimin yanlış anlaşılmamasını ricaediyorum zira levrek yüzgeçleri kesici olduğundan bir türlü levreği kavrayamadım elimi kesti ve hemen deniz kıyısında olduğumdan suya kaçma ihtimaline karşı ayağımla müdahale etmek durumunda kalmış bulunmaktayım )

VİDEOMUZ :

http://www.youtube.com/watch?v=0mqzB3NiNlY

Saygılarımla​

2. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    gürkan tebrikler kardeş gerçekten çok güzel iki levrek yakalamışsınız ama sana bir hatırlatmada bulunayım levrek galsamasından tutulmaz ağzının içine baş parmağını sokarsın işaret pamağınıda çenesinin altından bastırıp alt çeneyi sıkıca kavradınmıydı elinde kesilmez hayvanda çırpınmaz umarım birdahaki sefere bunu unutup elini gene kesmezsin şansın daim olsun kardeş

3. Tebrikler arkadaşlar harika bir av olmuş..ellerinize emeğinize sağlık..Şansınız daim olsun:)

4. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Oyyy tebrikler levrek ve diğerleri için :) Nefis bir av, çok güzel bir av hikayesi, teşekkürler:)

5. esref surek

esref surek eşref sürek

Favori Kamış:
    tekne ile olta balıkçılığı
    En İyi Avı:
    7 kiloluk sinarit
    Gürkan ereğlinin levrekleri meşhurdur ama yakalamak ustalık ister sizde bunu başarmışsınız tebrikler yapılması zor dediğiniz takım hakkında bilgi verirseniz seviniriz yer sultanköymü gümrük limanı tarafımı büyük balıklı avlarınız olsun rastgele

6. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Tebrikler..Daim olur insallah.
    Cok guzel bir av olmus,levrekler harika ;)

7. fish founder

fish founder Özgür

bilgi isteği

8. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    tebrikler güzel av

9. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Tebrikler çok yakışıklı bir levrek, denizin durumuna bakılırsa tam sahte ve silikon atmaya uygun hale gelmiş.

10. djgoldıe

djgoldıe Gürkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    2.5 kg levrek
    teşekkürler aytekin abi ee malum daha genciz abicim öğreneceğimiz tonlarca bilgi var vermiş olduğun bu bilgiyide beynime kazıyorum abicim teşekkürler

saygılar​

11. djgoldıe

djgoldıe Gürkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    2.5 kg levrek
    hepinize teşekkür ederim güzel cvp ve dilerklerinizden dolayı

12. djgoldıe

djgoldıe Gürkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    2.5 kg levrek
    Çok teşekkürler ....

Şöyle söliyim kısa ve öz olarak normalde bizler ne yapardık sadece bir bedene düz araya hiç bişey koymadan kösteği bağlardık al sana kral bi dip oltası aslında durum böyle değil örnek olarak ben sevgili ersan abimizle tanışmadan önce meğerse süper derecede amatör işi malzeler kullanıyor ve amatör işi takımlar yapıyormuşumda ben farkında değilmişim

Mesela bedene kösteği düğümlemek yerine neden arasına stoper veya o stoperi kendimiz boncuklarla ve ikili minik fırdöndü ile yapmıyoruz ..

bunlar takıma bence hem estetik hemde sağlamlık getiriyor sonuçta biz insanlar nasıl güzelliğe önem veriyorsak bana kalırsa hayvanlar alemindede bu bu şekilde ....

Örneğin neden iğnemizin hemen pala dibine renkli veya fosforlu bir boncuk takmıyoruz diymi bunların hepsi yapılabilir ve yaptıkta

neden gidipte 3 liralık japon veya çin malı sinek iğne vb lerini kullanıcağımız yerine kutusuna 30 40 lira veripte adam gibi dünyaca ünlü iğneler kullanmıyoruz

yada neden makinemize monofloment misine yerine örgü kullanmıyoruz bunların hepsi balık avında birer etken abilerim ben bunun farkına yeni vardım ama çok sağlam ve bilgi deposu abimizden öğrendim ve öğrenmeyede devam edeceğim....

mesele o levreklerin ikiside 0.18 lik köstek ile çekildi

şimdi sorsak kim derki bu misine bunu çekermi adama hedi len derçoğu insan dimi ama durum böyle

umarım yeterince açıklayıcı olmuştur

saygılarımla:)

Son düzenleme: 20 Ekim 2008
  13. djgoldıe

djgoldıe Gürkan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    2.5 kg levrek
    gerçekten tebrikler,
    muhteşem bir av olmuş,
    o bölgede böyle levrek alındığını gerçekten bilmiyordum,
    gelecek hafta o bölge yakınlarında bende deneme yapacağım :)
    aynı bölgede rapala denediniz mi?
    eğer denediniz ise sonuç ne oldu?
    bir de kum ve kaya kurdunu nereden temin ettiniz?
    vereceğiniz bilgiler için şimdiden çok tşk ler,

ustat teşekkürler levrek o bölgelerde her zmaan var ancak zemini kollamak lazım suyun nasıl havanın nasıl olduğunu kollamak lazım çok iyi

örneğin o bölgede levreği alabilmek için denizin çalkantılı olması dalga olması şart rüzgarın oltanın ucunu çok sarsmayacak kadar esmeside şart çünki denizi çalkalayan rüzgar oda lazım

rapala hiç denemedik ama kıyıdan at çek onun bir sonuç vereceğini açıkçası düşünmüyorum

ist da oturuyorsanız balatta ki balık malzemesi satan yerlerden kaya kurdunu temin edebilirsiniz kum kurdu ise zaten balık tuttuğumuz kumsalda bir kürek attığınızda bir avuç çıkıyor hemde kışın iri oluyorla

saygılar

14. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    tebrikler:)

15. fish founder

fish founder Özgür

tşk,

vermiş olduğun bilgiler için çok ama çok tşk'ler,
    son iki bilgi ihtiyacı daha :)
    * balatta hangi dükkan desem, kurt için
    ** marmara ereğlisine gelmeden kınalı bölgesi var,bu bölgede de levrek alma sanşımız var mı sence,
    sevgiyle kal,

16. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    TEbrik ederim.Kıskandıracak levrekler.

17. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Kurt almak istiyorsaniz, Kucukcekmecede var.. Kucukcekmeceden avcilar istikametinden yanyola girdiginizde kumsal diye tabir edilen bolgede hergun bol miktarda kurt alaiblirsiniz.

18. cabrio34

cabrio34 levent taşpınar

Favori Kamış:
    daiva samfisher 270 REMIXON RAINBOW 50 MAKİNE
    En İyi Avı:
    turna 2.2kg
    av çok guzelde tutuğun yer sanırım ereli değıl kumbağ çunku fotoğrafladığın yer kumbağ sahili

19. sulhi yücel

sulhi yücel sulhi yücel

Favori Kamış:
    RODER/ST/4204
    En İyi Avı:
    2/kilo turna.
    tebrikler güzel bir paylaşım olmuş.

20. cakometti

cakometti ersan

Favori Kamış:
    century TTR 14 ft - daiwa prime caster surf 450
    Favori Makine:
    abu chrome rocket 6500 CT - Abu Ambassadeur 7000I C3 CT Mag
    Selam :)

Doğrudur Levent Bey, Kumbağ sahili ama avlandığımız yer Kumbağ değil, niyet oydu aslında ama o gün aşırı pislik vardı suda, çalışamadık, daha gerilere inmeye karar verdik. Buna sebep ben oldum aslında... Gürkan ( djgoldie ) abi bu avı raporlamam lazım, diyerekten Kumbağ a gelene kadar başımın etini yedi ( Mekanımız Kumbağ da ), ben açıkçası şimdiye kadar şunu tuttum, bunu tuttum gibisinden herhangi bir av raporu yayınlamadım, nedense pek hoşlanmıyorum, sakın yanlış anlamayın kesinlikle ketum, sır saklayan biri değilim, aksine paylaşmaya her zaman varım... yazlığın sahilinde fotoladık. O videoyu da daha önce babasına inandırmak için çekmişti sadece ( babası ile aralarında tatlı bir sürtüşme var balık konusunda :D bunu yazdığım için umarım Gürkan bana darılmaz..)
    Sanırım siz de Kumbağ' a yabancı değilsiniz, tanışmaktan mutlu olurum....( Aynı zamanda balıkavı.net üyeleri de tanışmaktan mutlu olacaklardır..:) )

Rasgelsin....:)

Son düzenleme: 13 Aralık 2008