BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, Hayata olta at! SPOT BALIK, Hayata olta at!

Go Back   BALIK AVI > Raporlar & Fotoğraflar > Denizlerimizden Güncel Av Raporları
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Kaş'ta Yolunu Şaşıran Kılıç Balığı (Zargana Cinsinden Kılıç Orta Denizlerde Yaşar)

12-01-2009, 23:18   #1
ozcancarpan
Ozcan / antalya

ozcancarpan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: her türlü olta ve takım
En İyi Avı: Sinarit azmanı 4 kg.
10 Ocak 2009 tarihinde canım çok sıkılmıtı ve sabah kalktığım gibi soluğu limanda aldım, emektar ve erkenci balıkçı mehmet usta hadi bir sırtı yapalım şansımıza ne çıkacak bakalım deyip, çobanoğlundan aldığım derin sahtesini demeye başladım gagası çok büyük bu sahtenin ve oldukça da dipten geliyor, Kaş'ta bu mevsimde sırtıya birşey atlamayacağını biliyorum ama biraz da can sıkıntısı geçsin diye başlıyoruz kıyıya paralel gezinmeye.Bir saat boyunca dolanıyoruz ama hiçbirşey vurmuyordu. Büyük bir u dönüşü yapım geriye doğru limanağzına doğru gidelm artık dedik, saat de 9 a geliyor kahvaltı yapıcaz evdekiler beklemesin dememle beraber, sırtıma öyle bir yük bindi ki herhalde dedim taktık bir kayaya falan ama o da ne kaya hiç çırpınır mı derinliğimiz 50 metre sahte ise tahmini 10 metreden geliyordu, zar zor tekneye çekmeye çalıştım ama bu esnada kafa vuruşlarını ve havada sıçrayışlarını görmeliydiniz muhteşemdi işte tam o esnada aklıma üstat Mehmet DEMİRÖRS hocam geldi, iyice aklı karışacak şimdi yahu diyecek bu mevsimde bu balıkların bu kadar içeride ne işi var diye söylenecek Allah Allahhh diye de ekleyecek, ben de kısmet hocam diyorum kısmet. Ankaralarda napıyosun hala sen gittin Kaş'tan balıklar coştu burda. Saygılar.

Konu ozcancarpan tarafından (12-01-2009 Saat 23:25 ) değiştirilmiştir.. Sebep: resim ekleme
ozcancarpan çevrimdışı  
12-01-2009, 23:24   #2
korni
koral / istanbul

korni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta
En İyi Avı: 55 kg trakya kıvırcığı
ozcancarpan
10 Ocak 2009 tarihinde canım çok sıkılmıtı ve sabah kalktığım gibi soluğu limanda aldım, emektar ve erkenci balıkçı mehmet usta hadi bir sırtı yapalım şansımıza ne çıkacak bakalım deyip, çobanoğlundan aldığım derin sahtesini demeye başladım gagası çok büyük bu sahtenin ve oldukça da dipten geliyor, Kaş'ta bu mevsimde sırtıya birşey atlamayacağını biliyorum ama biraz da can sıkıntısı geçsin diye başlıyoruz kıyıya paralel gezinmeye.Bir saat boyunca dolanıyoruz ama hiçbirşey vurmuyordu. Büyük bir u dönüşü yapım geriye doğru limanağzına doğru gidelm artık dedik, saat de 9 a geliyor kahvaltı yapıcaz evdekiler beklemesin dememle beraber, sırtıma öyle bir yük bindi ki herhalde dedim taktık bir kayaya falan ama o da ne kaya hiç çırpınır mı derinliğimiz 50 metre sahte ise tahmini 10 metreden geliyordu, zar zor tekneye çekmeye çalıştım ama bu esnada kafa vuruşlarını ve havada sıçrayışlarını görmeliydiniz muhteşemdi işte tam o esnada aklıma üstat Mehmet DEMİRÖRS hocam geldi, iyice aklı karışacak şimdi yahu diyecek bu mevsimde bu balıkların bu kadar içeride ne işi var diye söylenecek Allah Allahhh diye de ekleyecek, ben de kısmet hocam diyorum kısmet. Ankaralarda napıyosun hala sen gittin Kaş'tan balıklar coştu burda. Saygılar.

ilk defa gördüm maşallah elinize sağlık paylaşım için teşekkürler
konunuzu bulandırmak için değil sorum bilgi amaçlı bu ne kadar büyür ?avı serbestmi bilginiz varmı?
korni çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
12-01-2009, 23:28   #3
ozcancarpan
Ozcan / antalya

ozcancarpan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: her türlü olta ve takım
En İyi Avı: Sinarit azmanı 4 kg.
bu balıklar bundan daha fazla büyümüyorlar bildiğim kadarıyla avlarında bir sıkıntı yok saygılar.
ozcancarpan çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
12-01-2009, 23:29   #4
fatih88
fatih gümüşbaş / istanbul/fatih

fatih88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: kıbrıs olta
En İyi Avı: 1 kg pisi,1kg mırmır
tebrikler!çok güzel bir av olmuş,elinize saglık..
fatih88 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
12-01-2009, 23:34   #5
korni
koral / istanbul

korni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta
En İyi Avı: 55 kg trakya kıvırcığı
ozcancarpan
bu balıklar bundan daha fazla büyümüyorlar bildiğim kadarıyla avlarında bir sıkıntı yok saygılar.
teşekkür ederim
korni çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
13-01-2009, 00:09   #6
focali35
volk@n / antalya

focali35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: alba-star force/apnea power point zıpkın
En İyi Avı: sargoz 1,5 kilo,turna 2 kilo,mırmır 1.3 kilo
özcan kardeşim eline sağlık,gerçekten güzel bir av,aslında avdan da öte bir trofe.şans bir yana ne kadar mütevazı olsanda senin de ustalığın yadsınamaz bu avda,her babayiğidin harcı değildir o balığı tekneye çekmek ama sen bunu başarmışsın.yanlış hatırlamıyorsam daha öncede yine kaşta lambuka ve tral avlarının fotoğraflarını paylaşmıştın bizlerle ve onlarda gerçekten çok iyi avlardı.bu da senin aslında ne denli iyi bir avcı olduğunun kanıtıdır kanımca..şimdi mehmet demirörs hocam bu trofeyi görür ve haftasonu ankaradan atlar gelirse hiç şaşırmam.tekrar tebrikler..
focali35 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
13-01-2009, 00:14   #7
sniper07
KAMİL / FİNİKE

sniper07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En İyi Avı: ÇUPRA 2 kilo
ellerine saglık usta güzel av olmuş. finikede balık nadir çıkıyor tebrikler
sniper07 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
13-01-2009, 00:25   #8
draco
Kaan / İstanbul

draco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Vercelli Piuma Power+
Favori Makinası: JDM Shimano Stella SW8000PG
En İyi Avı: Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
ozcancarpan
http://www.ravencruise.com/images/Ma...0spearfish.jpg

http://www.bilgipasaji.com/forum/gun...arganalar.html

ingilizcesi spearfish olan bir marlin balığı cinsi. ne zargana ne de kılıçla alakası var. aslında bir kaç ayrı çeşidi de var.. epey de büyüyorlar 65 kiloluklarını gördüm. daha da büyürler. ama güzel av olmuş. tebrikler.

Konu draco tarafından (13-01-2009 Saat 00:27 ) değiştirilmiştir..
draco çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
13-01-2009, 01:13   #9
Aslıhan TURAN
Aslıhan TURAN / BANDIRMA

Aslıhan TURAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: SilverStar elegance-300 cm Kamış
Favori Makinası: Shimano Catana 4000
Ellerinize sağlık çok güzel avın çoşkusu en iyi çocukların gözlerinden okunuyor
Aslıhan TURAN çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
13-01-2009, 08:46   #10
Crazy_Fish

Genellikle eve dönerken balık geliyor ne kısmetse birde boy ve kilosunu yazarmısınız merak !!

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları