BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Tatlı SU Balık Avı > Tatlı SU Balık Avcılığı
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

canlı yavru sazan temini?

16-04-2009, 18:43   #1
canalpakin

canalpakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

istanbulda bir yerde içinde canlı olmayan bi su birikintisini balıklandırmak istiyoruz , acaba istanbulda yüksek miktarda yavru pullu sazan nerde bulabiliriz ?
bu balıkları kesinlikle içinde ekosistem olmayan daha sonradan olusmus bi yere koycaz onuda belirtim
canalpakin çevrimdışı  
16-04-2009, 20:15   #2
denizci_kaptan
Sami / İstanbul

denizci_kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

canalpakin
istanbulda bir yerde içinde canlı olmayan bi su birikintisini balıklandırmak istiyoruz , acaba istanbulda yüksek miktarda yavru pullu sazan nerde bulabiliriz ?
bu balıkları kesinlikle içinde ekosistem olmayan daha sonradan olusmus bi yere koycaz onuda belirtim
İstanbulda bulunabileceğini sanmıyorum. Dışarıdan koyacağınız balıkların sizin birikintide ürememe ihtimalleri mevcut. Ayrıca birikintide devirdaim olmuyor ve su yüzeyi de yeterince geniş değilse balıkların boğulma ihtimalleri de var. Göllerde ancak küçük sinek oltalarıyla yasak bitince yakalayıp doldurmanız en mantıklı sonuç olacaktır sanırım.

Ekosistem içinde doğaya zarar verecek bir durum yapmayacağınıza inanıyorum.

Sazanın da kendi içinde cinsleri vardır. İleride büyütüp yemek amaçlı düşünüyorsanız aynalı sazandan başka balık koymamanızı öneririm.
denizci_kaptan çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
16-04-2009, 20:34   #3
eozsoyeri
Erdem Özsoyeri / İstanbul

eozsoyeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dsi ye telefon açıp sorardım ben olsam.
eozsoyeri çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
16-04-2009, 21:41   #4
esabi
SENIOR MEMBER / istanbul

Favori Kamışı: reklama gerek yok
Favori Makinası: favori kamışım bölümünde yazıyor
En İyi Avı: pulu imzamda
canalpakin
Hakkı kardeş bana özelden hangi bölgede hangi göle bırakacağını bildirirsen sana bu konuda yardımcı olabilirim
esabi çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
17-04-2009, 00:46   #5
antepli
Mustfa / Almanya/Gaziantep

antepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Sportex, D.A.M, kabon kamis, Daiwa,D.A.M Quick rolle
Favori Makinası: Dam Quik, Freilauf, Cormoran, Zebco , Schkeapear ve diğerleri
En İyi Avı: Turna 105 cm, 7,3 kilo, sazan 9.5 kilo
canalpakin
Degerli kardesim, istanbulda degilde ben sana bir adres vereyim, oradan balik temin edebilirsin, yanliz atmak istediginiz göldeki suyun kalitesini ve oksijen durumunu iyi ölcmeniz lazim. Bence kücük bir deneme amacli isteyin, baliklarin ortama uyup uymadikalrina bakin, tahminen kücüklerin tane baz olarak 0,75 TL yani 75 kurusa alabilrsiniz, ama yinede pazarliginizi yapin Büyüklüklerine göre fiyatlar degisiyor

piyasanin durumunu bilmiyorum, bana göletin özelliklerini yazarsaniz yardimci olabilirim!!!
a) Derinlik
b) yüzeysel alan(KM kare , metrekare)
c) suya tabandan veya baska yerden akar varmi,
d) gölet etrafi cevrili özel alan mi

Adres: Afyonkarahisar ege Remzi Kaya
Cay Cumhurriyet entansif Havuz SAZAN tel: 146141271
Cumhurriyet köyü CAY- Afyonkarahisar
antepli çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
17-04-2009, 02:40   #6
canalpakin

canalpakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cevaplarınız için çok teşşekürler , su birikintisi dediğime bakmayın aslında büyük biyer metre olarak birşey diyemicem ama standart bi futbol sahası kadar sanıyorum , derinlikde epey fazla

yarın ilk iş dsi ile irtibata geçmek

bide afyondaki yeri aramak istiyorum ancak
telefon numarası yanlış yazılmış galiba

cevaplarınız için çok teşşekürler
mümkün olursa yarın gitmeyi planlıyorum kontrole
uzun zaman oldu ne durumda bilmiyorum orası
canalpakin çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
17-04-2009, 05:39   #7
Vedat Abayoğlu
Vedat Abayoglu / Canakkale

Vedat Abayoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Shimano Game ARC
Favori Makinası: Okuma V system
En İyi Avı: Sarıkuyruk
esabi
Hakkı kardeş bana özelden hangi bölgede hangi göle bırakacağını bildirirsen sana bu konuda yardımcı olabilirim
Sevgili Aytekin
Konu acılmışken bende sana sorayım dedim.
Bundan birkac ay evvel bir arkadaşım gerekli izinleri alarak yapmış olduğu barajcığı bana tahsis etti.İlişikteki resimlerde görüleceği üzere derinliği hayli fazladır(7 metre) eni 80 metre kadar boyuda 150 metre civarındadır.
Halihazırda minik bir derecikle su gelmekteseyde,yaz başlarında bu dere kuruyacaktır.Mevcut su son yağmurlarla birikmiş olup oldukca hacimlidir.İcersinde halihazırda hicbir balık ve sair canlı bulunmamaktadır.
Ben burasının Sazan balığı ile (aynalı ve pullu)balıklandırmak istemekteyim.Amacım ise ileride kendi arkadaşlarıma,forum mensupları sizlere trofe boyunda sazan yakalatmaktır.Genelde yakala bırak yöntemi uygulamayı düşünmekteyim.Yeni kurduğumuz SZN Team isimli tatlısu takımımızın ismini verdim.Malum yaşadığım bölge Canakkaleye bağlı Assos yöresidir.
Yardımlarını bekliyorum.
Sevgiyle kal

Vedat Abayoğlu çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
17-04-2009, 14:21   #8
point.shot
rıfat kayar / Kayseri

point.shot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
Favori Makinası: Shimano Stradic 3000FI
En İyi Avı: Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
Vedat abi muhteşem, sazanları bulamazsan buraya ben bile atlarım. Amatör balıkçılığın ütopyalarından biri gerçekleşmek üzere sanırım. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bir an evvelde sazancıkların kuzu gibi olması dileklerimle tabii..
point.shot çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
17-04-2009, 18:03   #9
denizci_kaptan
Sami / İstanbul

denizci_kaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

trout baba
Sevgili Aytekin
Bundan birkac ay evvel bir arkadaşım gerekli izinleri alarak yapmış olduğu barajcığı bana tahsis etti.İlişikteki resimlerde görüleceği üzere derinliği hayli fazladır(7 metre) eni 80 metre kadar boyuda 150 metre civarındadır.
Halihazırda minik bir derecikle su gelmekteseyde,yaz başlarında bu dere kuruyacaktır.Mevcut su son yağmurlarla birikmiş olup oldukca hacimlidir.İcersinde halihazırda hicbir balık ve sair canlı bulunmamaktadır.
Ben burasının Sazan balığı ile (aynalı ve pullu)balıklandırmak istemekteyim.Amacım ise ileride kendi arkadaşlarıma,forum mensupları sizlere trofe boyunda sazan yakalatmaktır.Genelde yakala bırak yöntemi uygulamayı düşünmekteyim.Yeni kurduğumuz SZN Team isimli tatlısu takımımızın ismini verdim.Malum yaşadığım bölge Canakkaleye bağlı Assos yöresidir.
Yardımlarını bekliyorum.
Sevgiyle kal

[/url]
Küçük bir öneride bulunmak isterim. Bu güzel birikintinin etrafına kısa sürede yükselebilen ve birikintinin üstüne gölgelendirme yapabilecek ağaçlarla ağaçlandırma yapabilirsen bir vaha oluşturabilirsin. Bu sayede buharlaşmayı minimum düzeyde tutarak su seviyesini yaz kış koruyabilirsin.

Saygılarımla..
denizci_kaptan çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
17-04-2009, 21:37   #10
esabi
SENIOR MEMBER / istanbul

Favori Kamışı: reklama gerek yok
Favori Makinası: favori kamışım bölümünde yazıyor
En İyi Avı: pulu imzamda
[quote=trout baba;579198]Sevgili Aytekin
Yardımlarını bekliyorum.
Sevgiyle kal

Vedat amcacım gerçekten çok güzel bir olaya başkoymuşsunuz değerli çalışmalarınızda başarılar dilerim
amcacım yakın olsanız elimden gelen tüm yardımları hiç düşünmeden yapardım her hafta balık olsun sazlık & kargı olsun hiç üşenmeden taşıyıp aşılama yapardım ama malum mesafe çok uzak sana nasıl yardımcı olabilirimki
ama istediğin birşey olursa hiç düşünmeden söyleyebilirsin
esabi çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları