BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Denizde Balık Avı > Bölgeler
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Didim Akbük

02-06-2009, 15:56   #1
poyraztekkursun
poyraz / Ankara

Favori Kamışı: 1500 CAPTAİN CAMELON KAMIŞ 400 CM
En İyi Avı: YAYIN 12 kg
Öncelikle herkese merhaba bu forum da bir çok şey öğrendim bilgilerinizi paylaştığınız için hepinize teşekkür ederim... Balık sevdasına Artvin çoruhta başladım alabalık muhteşem lezzetlidir ve heycanlıdır benim için vazgeçilmez bir hobi oldu balık avı Daha sonra Ankarada bulunan bütün barajlar ve ırmaklarda birer kanca bırakmışımdır kesin Tatlı suda bulunan hemen hemen bütün balık türlerinin tadına avlayarak bakmışımdır (Ama hiçbirinde ÇORUHTA yakalanan alabalık sofrası gibi aç oturmamışımdır sofraya)... Hayatımda ilk defa bir denizde avlanacağım evet 10 temmuz akşamı Ankaradan didim akbük e yola çıkıyorum fakat bu yaşa geldim ne denize girdim nede denizde avlandım sizden ricam bana yardımcı olmanız.
1-)Yılın o mevsimi ne tür balıklar mevcuttur
2-)tatlı su da kullanılan oltalar ile deniz avı için kullanılan oltalar arasında bi fark varmıdır?
3-)ne tür olta takımları hazırlayıp ne tür yemler ile işimi daha kolay hale getirebilirim
4-)her zaman olduğu gibi canlı yem in balığını vermez hiçbir yem canlı yem toplamam mümkünmü
5-)herhangi bir av izni gerekiyormu?
Yardımcı olursanız çok sevinirim BAKALIM KARADENİZ YAYLALARININ AVCI DELİKANLISI AKDENİZ SAHİLLERİNDE NELER YAPACAK??? HER KAREYİ RESMEDİP BURDA SİZİNLE PAYLAŞMAKTAN VE RAPOR VERMEKTEN BÜYÜK ZEVK ALACAĞIM...BEKLE BENİ AKDENİZ
poyraztekkursun çevrimdışı  
02-06-2009, 16:43   #2
jigging
Caner / Istanbul

jigging - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Penn spinfisher surf & Lineaeffe sorrento & Lucky Craft ESG II
Favori Makinası: Penn Surfmaster 750 & Shimano Ultegra XTB & Exage 4000fa & shimano twinpower 4000xg
En İyi Avı: seni meraklı, hadi ordan... nazar değdireceksin..
Merhaba hoş geldiniz.

Sorularınızı kısaca yanıtlamaya çalışayım nacizane.

1-) Ulaştığınız vakitlerde kıyıdan çipura karagöz levrek gibi balıkları avlayabilirsiniz. Tekne ile açılırsanız mercan, sırtı yaparsanız pamaut vs. yakalaybilirsiniz.

2-) Tatlısuda avlandığım için bilemeyeceğim ancak bu balıkları avlamak için size çift köstekli, 030mm beden ve mustad 505 iğne serisi ile hazırlayacağınız bir takım gerekmekte. En alttada kurşun, 50-75g yeterli.

3-) Olta takımı yazdığım gibi çift köstekli sizi bir çok türün avcılığında başarıya ulaştıracaktır, yeterki balıkların olduğu yere denk gelin. Yem olarak sülünes ağırlıklı, isteğe bağlı toprak solucanı, boru kurdu, mamun ve sübye gibi yemlerde kullanabilirsiniz.

4-) Gittiğiniz yerde tahminen deniz salyangozundan başka yem bulmanız zor olabilir, bu yüzden önceden sipariş etmeniz gerekebilir.. illada toplayacağım derseniz deniz salyangozunu baş sıraya yazın derim ama yukarıda saydığım yemler ile salyangozun arasında, avcılıkta büyük bir fark olacaktır.

5-) Denizlerde av izni gerekmiyor, klüplerin olduğu yerler hericinde kıyıdan hertürlü yerde olta balıkçılığı yapabilirsiniz.

Anılarınızı merakla bekliyoruz
jigging çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
02-06-2009, 17:45   #3
kafkaskartalı
sami / AYDIN

kafkaskartalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: BALZER-ALBA
Favori Makinası: BALZER-ALBAnax
En İyi Avı: levrek-ZARGANA-ÇİPURA
poyraztekkursun
Öncelikle herkese merhaba bu forum da bir çok şey öğrendim bilgilerinizi paylaştığınız için hepinize teşekkür ederim... Balık sevdasına Artvin çoruhta başladım alabalık muhteşem lezzetlidir ve heycanlıdır benim için vazgeçilmez bir hobi oldu balık avı Daha sonra Ankarada bulunan bütün barajlar ve ırmaklarda birer kanca bırakmışımdır kesin Tatlı suda bulunan hemen hemen bütün balık türlerinin tadına avlayarak bakmışımdır (Ama hiçbirinde ÇORUHTA yakalanan alabalık sofrası gibi aç oturmamışımdır sofraya)... Hayatımda ilk defa bir denizde avlanacağım evet 10 temmuz akşamı Ankaradan didim akbük e yola çıkıyorum fakat bu yaşa geldim ne denize girdim nede denizde avlandım sizden ricam bana yardımcı olmanız.
1-)Yılın o mevsimi ne tür balıklar mevcuttur
2-)tatlı su da kullanılan oltalar ile deniz avı için kullanılan oltalar arasında bi fark varmıdır?
3-)ne tür olta takımları hazırlayıp ne tür yemler ile işimi daha kolay hale getirebilirim
4-)her zaman olduğu gibi canlı yem in balığını vermez hiçbir yem canlı yem toplamam mümkünmü
5-)herhangi bir av izni gerekiyormu?
Yardımcı olursanız çok sevinirim BAKALIM KARADENİZ YAYLALARININ AVCI DELİKANLISI AKDENİZ SAHİLLERİNDE NELER YAPACAK??? HER KAREYİ RESMEDİP BURDA SİZİNLE PAYLAŞMAKTAN VE RAPOR VERMEKTEN BÜYÜK ZEVK ALACAĞIM...BEKLE BENİ AKDENİZ
kardeş s.a tatlısu ve deniz tamamen farklıdır. birinde acele çekmek balık yakalattırır denizde acele büyük balığı geriye iade ettirir. didimdeki balıklar
birde burası akdeniz kıyısı değil ege kıyısı akdeniz fethiyeden başlar.
burada denizdeki en lezzetli balıkların hepsini her mevsim yakalayabilirsin.
en çok çipura (daha tam büyümediler) hala lidaki tutuyoruz. sen gelene kadar yetişirler. birde sabah erken ve akşam suyu dediğimiz 6dan sonra levrek ve mırmır alabilirsin bu balıkların kullanılacak takımları zaten forumlarda yazıyor.
balık yemi heryerde bulunur alabilirsin. benden bu kadar
kafkaskartalı çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
03-06-2009, 11:25   #4
poyraztekkursun
poyraz / Ankara

öncelikle yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim umarım bende rıskımı çıkartırım denizden tırıvırı getirmeyi planlıyordum fakat buradaki yazıları okuyana kadar... Bir dönem tırıvırı ve ağ ile de avlandığım olurdu fakat düşüncesizce yapılan bu hatamdan dolayı şuan çok pişmanım doğaya korkunç zarar veriyormuş.
Sanırım Ankarada ki barajlarda kullandığımız küspeli veya dip olta taktiği denizde de geçerliymiş zillere bağlanan oltalar balığın yakalanmasında yardımcı olacaktır denemelimiyim sizce? Yem olarak tavuk ciğeri önerirmisiniz?
poyraztekkursun çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
03-06-2009, 13:37   #5
kafkaskartalı
sami / AYDIN

poyraztekkursun
öncelikle yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim umarım bende rıskımı çıkartırım denizden tırıvırı getirmeyi planlıyordum fakat buradaki yazıları okuyana kadar... Bir dönem tırıvırı ve ağ ile de avlandığım olurdu fakat düşüncesizce yapılan bu hatamdan dolayı şuan çok pişmanım doğaya korkunç zarar veriyormuş.
Sanırım Ankarada ki barajlarda kullandığımız küspeli veya dip olta taktiği denizde de geçerliymiş zillere bağlanan oltalar balığın yakalanmasında yardımcı olacaktır denemelimiyim sizce? Yem olarak tavuk ciğeri önerirmisiniz?
YEM OLARAK TAVUK CİĞERİNİ HİÇ DENEMEDİM AMA DİĞER CANLI YEMLERİ BULAMADIĞIN ZAMAN TAVUK GÖĞSÜNÜ DENE DER,İM.. ZİL DENİZ AVININ OLMASSA OLMAZIDIR VE BİRDE GECE AVLANACAKSAN ZİLE TAKILABİLEN KÜÇÜK LED IŞIKLAR İYİ İŞ GÖRÜYOR..
04-06-2009, 12:24   #6
poyraztekkursun
poyraz / Ankara

boru kurdu baya etkiliymiş avda canlı olarakmı satılıyor nedir bu boru kurdu? İlk gün iner inmez yer keşfinden sonra özel karışım hamurumla bulunduğum bölgeyi yemleyeceğim faydası olur umarım sonra yavaş yavaş dip oltalarımı sallayacağım yem olarak tavuk göğsü kavuk ciğeri taze balık parçaları takacam kendim makinama dubalı olta yapıp şansımı deneyeceğim ama denizde ne tür balıklar yenir nasıl hayvanlar zehirlidir neler olur hiç bilmiyorum... Gece 02:00 ila sabah 07:30 arası ve fırsat bulursam tatilden akşam gün batımı avlanmayı düşünüyorum eğer karadan 2 ayaklı avlayamazsam denizden ne çıkarsa... Akbük den bi balıkcı bulamadımki tanışalım avlanalım
poyraztekkursun çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
04-06-2009, 15:28   #7
kafkaskartalı
sami / AYDIN

poyraztekkursun
boru kurdu baya etkiliymiş avda canlı olarakmı satılıyor nedir bu boru kurdu? İlk gün iner inmez yer keşfinden sonra özel karışım hamurumla bulunduğum bölgeyi yemleyeceğim faydası olur umarım sonra yavaş yavaş dip oltalarımı sallayacağım yem olarak tavuk göğsü kavuk ciğeri taze balık parçaları takacam kendim makinama dubalı olta yapıp şansımı deneyeceğim ama denizde ne tür balıklar yenir nasıl hayvanlar zehirlidir neler olur hiç bilmiyorum... Gece 02:00 ila sabah 07:30 arası ve fırsat bulursam tatilden akşam gün batımı avlanmayı düşünüyorum eğer karadan 2 ayaklı avlayamazsam denizden ne çıkarsa... Akbük den bi balıkcı bulamadımki tanışalım avlanalım
TEKRAR MERHABA BORU KURDUNU YEMLER BÖLÜMÜNDE AYRINTISIYLA VE RESİMLERİYLE ANA SAYFADAN YEMLER BÖLÜMÜNE GİRİP BAKABİLİRSİN
06-06-2011, 14:24   #8
frkn26
furkan / eskişehir

En İyi Avı: sazan
bende didim akbüke gidicem ben sahte balık aldım acaba didimde işe yarar mı ?

Konu frkn26 tarafından (06-06-2011 Saat 14:27 ) değiştirilmiştir..
frkn26 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
06-06-2011, 14:34   #9
pitbull
Furkan Güner / Ankara

pitbull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Shimano Alivio BX 2.70- Shimano Alivio BX 1.65
Favori Makinası: Shimano Catana 4000 RB- Okuma Pro SPA 25
En İyi Avı: Turna-52cm
Neredeyse benim sormam gereken bütün soruları sormuş, tarih bile aynı .

10 temmuzda nasipse Didim/Akbük yolcuğu başlayacak benim için, tahminen 20 günlük bir tatil.

Tek sıkıntım canlı yem! Canlı yem kullanmak istemiyorum ama bakalım, bir şeyler bulacağız artık.
pitbull çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
07-06-2011, 14:51   #10
sintr
hasan / istanbul

sintr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: YobamaxBullDog
Favori Makinası: Okuma trio 55
En İyi Avı: Sadece Zargana
***.
canlı yem sıkıntısı hiç çekmiyorsun merak etme hatta yem seçeneği o kadar bol ki hangisini alsam diye kararsız bile kalabilirsin. didim altınkuma in sahilin sonunda gümrük limanı denen yerin hemen arkasında 2 adet balık malzemesi satan dükkan var istediğin bütün yemleri bulabilirsin.Ayrıca yine gümrüğün sağ tarafında kayalık bi alan var gece bir el feneri bir de ufak kepce bul teke show yaparsın. ama balık konusunda ben 3 gündür deniyorum sinir oldugum ufak ufak balıklardan baska henüz güzel bir karagöz haricinde hiç birşey tutamadım.
sintr çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları