Çapari yapımı

Konu, 'Olta Düzenekleri ve Yeni Sistemler' kısmında Alparslan34 tarafından paylaşıldı.

1. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Extreme cast 180 ama şimdi 250 grm atar Michell Spin Hayper cast 420 200 sorento 420200
    Favori Makine:
    Okuma salina Okuma blue hawk Okuma longbow2 Okuma magic
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    Herkesin bildiği gibi boğaz suyunda eskisi gibi hazır takımlar yada kırçıllı tüyden çapariler yemiyor balık ee hazır takımlada bu işler olmuyor bende dedimki artık kendi takımlarımı bağlıyacağım oğün buğündür 4 yıldır kendi takımımı bağlarım ve herzaman da beni 1.0 öne geçirmiştir İster boğaz olsun ister köprü yada geçe çaparisi özellikle çinekopta hiç birinde beni yanıltmamıştır herzaman canavar gibi çalışmışlardır hiç balık yok dedikleri yerde 2 3 kilo balıkla döndüğümü biliyorum eee yeter bu kadar çok uzattım ..

Organze kurdalemizi ucunu bularak açıyoruz ve iki kenarını ayırıp orta kısımdan tutucağımız balığın durumuna göre ayarlıyoruz onu ayarladıktan sonra sim'i içine koyup ağzımızla ıslatıyoruz bu şekilde ...

Islandıktan sonra iğnemizi koyuyoruz sonra kaç numara misinadan yapıcaksak hepsinin üstüne misinamızı koyuyoruz

Bu şekilde misinamızı koyuyoruz ve orda **o** şekil olucak sonra 4 kere hafif şekilde 4 kerede sert döndürüyoruz ve üstten çekiyoruz

Bu şekilde olucak ilerde video çekicem daha iyi anlamanız için

Ve bir tane kösteğimiz oldu :):)

Buda bana çapari yaparken yardımcı olan boyalı misina bu 015 mevsimine göre 08 010 012 015 bazen 018 kullandığım oluyor çinekopa ise 020 kullanıyorum

Bundan sonraki bölümde kullandığım simlerim ve organze kurdalelerim ve kurtarıcılarım ...

Bu da oldum olası sevdiğim kırmızı sim kapalı yeşil organzenin içine kırmızı ve düz sim koyunca çok güzel balık alıyorum Yazın sarayburnunda 5 iğneli beyaz içine kırmızı sim koyunca izmarit istavrit alıyorsun genellikle izmarit ..

Çaparisini kendi yapan herkese öneririm çok güzeldir

Buda güzeldir portakal çinekop çaparisinde kullanıyorum istavrite de kullandığım oluyor

Buda turuncu organze kurdalede kullanıyorum güzel oluyor beyazın içinde de güzel oluyor

Bunlarda organze kurdalelerim yedekleride var Soldan en baştaki çok güzel boğazda çok güzel iş yapar 081# kodu

Bunlar çaparide kullandığım kanat tüylerim çok güzel istavrit ve çinekop alıyorum özellikle yazın sarayburnunda akşamları 10 numara beyaz iğneye kanat tüyü kırmızı mavi sim koyunca boğazda bile balık yokken 15 li balık alıyorsun ve bu olayı pek fazla kimse bilmez ...

Buda kırçıllı tüy özellikle çinekopta ve istavrit çaparisinide katıyorum ...

Buda palamut çaparisi yaptığım boyun tüyüm bizim bi abiden aldım 4 tane horoz kesmiş :D :D :D: D

Bunlarda başka sim o yeşil ipi bazen simsiz takım yapıyorum orda kullanıyorum gayette güzel iş yapıyor ...

Buda kurtarıcım :D :D

Bunlarda makaslarım niye 3 tane derseniz aslında daha çoktu bulamadım :D 1tanesi çapari yaparken fazlalıkları keserken biri kalın misina diğeride yedek :lol: :lol:

Kendi yaptığım bi çapari ...

Buda başka bi sim ama belli olmuyor eminimki çok güzel iş yapıcak yanar döner bi sim

Burdada 1 2 resim ekleyim bu sene güzel avlar yaptık ama resim çeken olmadı herkes balık aldığından resime hiç vakit kalmıyor ...

Çinekop geldi az balık çektik :D :D oğün gelen bu çinekop bana gazı verdi oğün rapala ile 9 tane çinekop aldım 5 tane rapala değiştirdim ...

Buda başka kanal balığı bunlar :D :D :D

Beğenmeniz dileği ile herkese rastgele...[/QUOTE]

Buda yeni bulduğum simler ayıptır söylemesi boğazda farkını koyuyor mavi olan gece çok güzel iş yapıyor....

Buda çalışma alanım biraz dar ama idare ediyor :):)...

İstanbulda olupta çapari bağlayanlar elimde çok güzel bi sim ve floş kartelası var istiyen olursa getirtebilirim...

2. dede

dede kema ldede

desene alp bu sene çapariler senden

3. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Extreme cast 180 ama şimdi 250 grm atar Michell Spin Hayper cast 420 200 sorento 420200
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    Ayıp ediyorsun Her daim :D :D

4. dede

dede kema ldede

o zaman başla 0.8 köstek yapmaya

5. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    Gece içinse ::) için ferah olsun yaptığım çaparide 10 12 seçmiyor ....

6. menopiko

menopiko İbrahim GÜÇLÜ

Tebrikler çok güzel çalışma. Biz hala 100 köstek alıp gövde bağlıyoruz aslında buda bir zevk :)

7. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    Hemde çok güzel bi zevk mesela televizyon izlerken tepsim hazırdır hemen 30 40 tane bağlayıp bir kenara atıyorum Balık başladığında benim vaktim olmuyor hergünbalığa gitmekten 15 20 güne evin yolunu unuturum artık böyle nisan mayısa kadar devam eder ...

8. EMRE FISHING

EMRE FISHING Emre Üsel

Favori Kamış:
    MICHELL Privilege
    Favori Makine:
    MITCHELL Armada Pro 6500
    En İyi Avı:
    BERNA'm
    Güzel çalışma Alp, ellerine kollarına sağlık. Meraklı ve bu işe hevesli insanlara yardımcı olacaktır.

9. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    Teşekkürler Hevesli abilere bir yardımımız olmuştur inşallah ...

10. berkur

berkur şükrü

Favori Kamış:
    SHIMANO SURF LEADER 450 BX-G 3 PARÇA
    Favori Makine:
    shımono exage-ryobı epplause-shımono power aero fılegentd.
    En İyi Avı:
    lüfer+palamut.
    alparslan güzel çalışmalar,bende senin gibi çapari yapmaktan hiç sıkılmam.:p :p :p

11. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    Ama bazen sıkıyor helede çapari siparişi alırsan bazen hiç uyumadan çapari bağladığım oluyor mecbur yetişmesi gereken çapariler oluyor ozaman biraz sıkıyor :D

12. berkur

berkur şükrü

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    lüfer+palamut.
    kurdaleleri toptancıdanmı aldın,misina seçimin ne dir.:rolleyes: :rolleyes:

13. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    Evet kurdaleyi önceden alıyordum şimdi çapari için yeni birşey buldum felaket güzel iş yapıyor şimdi yeni bi renk kartelası buldum onun içindede çok güzel sim ve floşlar var en kısa zamanda piyasaya sürücem o renkleri...

14. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    misina olarak boyalı misina kullanıyorum samuray yada krokodil beden olarak oskar insivilin ve okuma ince bedenlerde albanın misinaları var alba beta wax gibi onları kullanıyorum palamut çinekop çapari ve çinekop yemlide favorim sufix supreme 1000 metre 0.30

15. berkur

berkur şükrü

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    lüfer+palamut.
    bekleriz:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

16. ergir

ergir ergir

bi resmini koysaydın keşke.

17. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    Neyin resmi renk kartelasını dersen en kısa zamanda dijital tamirde ...

18. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    Bi şüpeli baktın abi en kısa zamanda renk kartelasının resmini çekip korum dijital tamirde ...

19. ergir

ergir ergir

tamamdır.senin renk secimini beğeniyorum.benle aynısını seciyorsun.değişik kullandığın renkleride burda görmek isterim

20. Alparslan34

Alparslan34 Alparslan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.500 gr..
    Bizimde biraz tercübemiz oldu renk konusunda bazen balık simsiz takım bile yiyebiliyor koyu yeşil içine o resimde görülen açık yeşili koyuyorum Çok güzel yediği zamanlar oluyor ...