BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, Hayata olta at! SPOT BALIK, Hayata olta at!

Go Back   BALIK AVI > Denizde Balık Avı > Tekneden Balık Avcılığı
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Balık bulucu Radar !

Closed Thread
01-10-2009, 16:07   #11
balıkçı_mustafa
mustafa / istanbul

balıkçı_mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ALİCO
ne gerek var ki balığı bilen adam gider delikanlı gibi paşa paşa bulur balığını alır
Bunu ben yazmadım herhalde arkadaşım.

Bilmiyorsan öğren o zaman ne işe yaradığını sonra yorumlarını getir. balık bulucu sence ava kaçma şansı vermemekmidir.? gecenın 23:30 undan sabah saat 04,30 a kadar zargana süzdüm dün gece bunun teknede olan sonarla ne alakası vardır. ne olacak yanı varda. evet var. sen zannedıyorsunkı balık bulucu var balıklar altında gelın bızı alın dıyor bizde gidip tutuyoruz. o zaman oltayı sonara attırmak lazım. Hiç aklına gelmezmi Gece bu adamlar denızde dip sonarı var tekne kıyıya yaklaşınca alarm çalar karaya vurmazlar tekneleri oturmaz. bu işe yarar. ayrıca balık bulucu dediğin cihaz palamut ve lüferi maalesef göstermıyor. senın yapman gereken o hassas parmaklarını burda konuşturmak. yem balıklarını gösterır. ve sadece buyuk balıklarda sinyal verir. yoksa at ağzına tut balığı o zaman bizler neden 1-2 balıkla donuyoruz geri. neden av yapamadık dıyoruz varya sonarlarımız hergün boğmamız lazım dımı arkadaşım ancak sonar dediğin cihaz altında balık varken kapalı durur genelde altındakını urkutmemek adına.

Ve kardeşin nerden oluyorum senın arkadaşım. öyle birşey de yok tanımam etmem seni.

Önce balık tutmak lazım. teknolojiye laf etmeden once. O zaman şöylede denebılır. Neden teknende motor var. kurek çeksene. Teknoloji imkanı değilmi motorlar. evet sorun nerde neden müzük seti var? neden neden neden?
Yada şöyle bir soru Sen hiç balık bulucu kullandınmı? ki ava kaşma şansı tanınıp tanınmadıını soruyorsun.

Senin fikirlerin buysa zikirlerin boyle olmasın. delikanlı edebiyatına başlarsak konu balıkçılıktan çok uzaklara gider o yüzden. sen kullanma kullanan kullanıyor.
1. si sen neden bu konuya özellikle bu kadar alındın anlamakta güçlük çekiyorum ? bu işin ticaretini falan mı yapıyorsun acaba ?yada bunsuz yapamam mı diyorsun !? neyse 2. si bütün konuyu küçük balıkçılıga vurgulamışsın büyük tekneleri söz konusu etmemişsin peki sana şunu söyliyim radarsız avlansa gırgırlar bukadar aşırı balık yakalıya bilirlermi ? 3. sü ben balık bulucu mulucu kullanmadım kullanmam da ben balığı bulurum sen merak etme ,ve ben yıllarca balığa kürekle çıktım halada çıkarım , balık bulucu sence ava kaçma şansı vermemekmidir demişsin , peki adı üstünde balık bulucu bu bu olmadan bence herkez herzaman bulamıyabilir bu da önemli dir 4.sü ,balığı bilen adam gider delikanlı gibi paşa paşa bulur balığını alır demişim hertürlü de arkasındayım burda yanlış bişeyyok ayrıca buna neden alındın oda muamma ? Tabi kardeşim de olmuyosun bu halk arasında mecazi anlam da kullanılır , arkadaşım yazmışsın bende senı tanımıyorum sen de arkadaşım falan değilsin !

Konu balıkçı_mustafa tarafından (01-10-2009 Saat 18:51 ) değiştirilmiştir..
balıkçı_mustafa çevrimdışı  
01-10-2009, 16:10   #12
balıkçı_mustafa
mustafa / istanbul

tarcan
Sen ne anlatıyorsun arkadaş.

"BALIK AVI > Denizde Balık Avı > Tekneden Balık Avcılığı "
" Balık bulucu Radar ! "

diye bir konu açmışsın ama kendi şahsi fikirlerini yazmışsın.
kimin fikirlerini yazsaydım
01-10-2009, 16:13   #13
tarcan
... / Hatay

Favori Kamışı: .
Favori Makinası: .
En İyi Avı: Kefal 325 gram
balıkçı_mustafa
1. si sen neden bu konuya özellikle bu kadar alındın anlamakta güçlük çekiyorum ? bu işin ticaretini falan mı yapıyorsun acaba ?yada bunsuz yapamam mı diyorsun !? neyse 2. si bütün konuyu küçük balıkçılıga vurgulamışsın büyük tekneleri söz konusu etmemişsin peki sana şunu söyliyim radarsız avlansa gırgırlar bukadar aşırı balık yakalıya bilirlermi ? 3. sü ben balık bulucu mulucu kullanmadım kullanmam da ben balığı bulurum sen merak etme ,ve ben yıllarca balığa kürekle çıktım halada çıkarım , balık bulucu sence ava kaçma şansı vermemekmidir demişsin , peki adı üstünde balık bulucu bu bu olmadan bence herkez herzaman bulamıyabilir bu da önemli dir 4.sü ,balığı bilen adam gider delikanlı gibi paşa paşa bulur balığını alır demişim hertürlü de arkasındayım burda yanlış bişeyyok ayrıca buna neden alındın oda muamma ?
anlama güçlüğü yaşıyorsan çözümünü TIP da ara ,

sen neye kızıyorsun önce ona karar ver.
bi balıkbulucu diyorsun, bir gırgır diyorsun,

yanlış yere konu açıp yanlış insanlarla tartışmaya girmeye çalışıyorsun.

kimsin nesin necisin onu bile bilmiyoruz.

gerçekmisin değilmisin bu bile belli değil.
tarcan çevrimdışı  
01-10-2009, 16:14   #14
tarcan
... / Hatay

Favori Kamışı: .
Favori Makinası: .
En İyi Avı: Kefal 325 gram
balıkçı_mustafa
kimin fikirlerini yazsaydım
her fikri gelen konumu açacak?

ha açar elbet ama önce bir bak bakalım doğru yeremi açıyorsun...
tarcan çevrimdışı  
01-10-2009, 16:16   #15
ALİCO
AliCo / İstanbul

ALİCO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: D.A.M El oltası
Favori Makinası: 0,33 beden FC
En İyi Avı: Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
balıkçı_mustafa
1. si sen neden bu konuya özellikle bu kadar alındın anlamakta güçlük çekiyorum ? bu işin ticaretini falan mı yapıyorsun acaba ?yada bunsuz yapamam mı diyorsun !? neyse 2. si bütün konuyu küçük balıkçılıga vurgulamışsın büyük tekneleri söz konusu etmemişsin peki sana şunu söyliyim radarsız avlansa gırgırlar bukadar aşırı balık yakalıya bilirlermi ? 3. sü ben balık bulucu mulucu kullanmadım kullanmam da ben balığı bulurum sen merak etme ,ve ben yıllarca balığa kürekle çıktım halada çıkarım , balık bulucu sence ava kaçma şansı vermemekmidir demişsin , peki adı üstünde balık bulucu bu bu olmadan bence herkez herzaman bulamıyabilir bu da önemli dir 4.sü ,balığı bilen adam gider delikanlı gibi paşa paşa bulur balığını alır demişim hertürlü de arkasındayım burda yanlış bişeyyok ayruca buna neden alındın oda muamma ?
Değerli arkadaşım
KKGM denen bir birim var. knunlar var nizamlar var uyulması gereken tebliğler konulmuş. adamlar yasaklamamışlar sen neyın tartışmasını yapıyorsun.

Balıpı ben bilirim oltama balıkçı denen kişileride takar atarım ama ya burda balık tutmasını bılmeyen arkadaşlarımın bulucuları varsa. ve bunu balık tutmak için aldılarsa delikanlılıktan tavizmi veriyorlar sence.

2/1 de yasak varmı bu konuda yok
2/2 de yasak varmı bu konuda yok. o zaman sen ne dıyorsun arkadaşım bize.

o kadar çok konuşulacak mesele varkı desene gırgırların ağ gözleri neden ölçülmüyor. trolculara neden mudahale edilmiyor. neden kıyıdan 100 metre açığa ağ atılıyor sor bunları bızde sana guzelce yandaş olalım. Sen kanuni şartlar dahılınde kullanılan bir cihazı almışsın bize yok şöyledir böyledir diyorsun.

Eeee ne yapalım yanı. motorlarımızı yok sayalım kurekle denize çıkalım. GPS kullamayalım. Uzak yollarda sıste kaybolalım. Blık bulucu kullanmayalım ava kaçma şansı vermek adına yok böyle şeyler o zaman elektronık pusulada kullanmayalım yonumuzu elektronık tesbit ediyor ya.

O zaman Kamışta kullanmayalım sopadan yapalım. Hatta değerli serdarın bir lafı vardır. Misina yerine at kılı kullanalım olsun bitsin....
ALİCO çevrimdışı  
01-10-2009, 16:27   #16
balıkçı_mustafa
mustafa / istanbul

tarcan
anlama güçlüğü yaşıyorsan çözümünü TIP da ara ,

sen neye kızıyorsun önce ona karar ver.
bi balıkbulucu diyorsun, bir gırgır diyorsun,

yanlış yere konu açıp yanlış insanlarla tartışmaya girmeye çalışıyorsun.

kimsin nesin necisin onu bile bilmiyoruz.

gerçekmisin değilmisin bu bile belli değil.
aslında konu gayet açık ve net çok basit kısaca tekrar özetliyim anlamıyanlara , konuyu açan benim anlama güçlüğü çekicek olan ben olamam, büyük ihtimalle dimi ,bu yüzden tıp ta çare flan arıyacak kişi ben olamam radar ,ile büyük tekne avcılığı ,yada , küçük tekne avcılığını ben kendi şahsi fikrimce ONAYLAMIYORUM , ve bu sitedeki insanlarla da herhangi bir fikir paylaşımı yapıla bilineceğini düşünmüyorum artık ! her insanın her konuya farklı bir bakış açısı vardır önemli olan karşındaki insana saygı , dersinki fikrini begenmedim onaylamıyorum eyvallah , ben fikrimi savunuyorum beyenmeyen begenmez , bu kişileri bağlar

Konu balıkçı_mustafa tarafından (01-10-2009 Saat 16:38 ) değiştirilmiştir..
01-10-2009, 16:36   #17
fish founder
Özgür / istanbul

sayın ve veya sevgili mustafa 'bey',
herşeyden evvel imza ayarlarınızı tamamlarlasanız bu noktada size hitap şeklimizi ayarlamamız ve kendiniz hakkında daha detaylı bir tanışma konusu açmış olmanız halinde sizi ve dolayısı ile tecrübelerinizi daha yakından tanıma şansı bulabiliriz.
sizinde bahsettiğiniz bu forum insanların belirli kurallar dahilinde tartıştıkları ve fikirlerini beyan ettikleri bir platform.amacımız farklı fikirlerden ortak bir fayda çıkarabilmek.
bu noktada kırıcı olmamak ve savunulan fikri daha derin ve detaylı anlatmak sanırım konuya muhalif arkadaşlar için daha açıklayıcı olacak ve savınız daha iyi algılanacak.
iyi paylaşımlar dilerim
fish founder çevrimdışı  
01-10-2009, 16:51   #18
balıkçı_mustafa
mustafa / istanbul

Ozaman Tanrı'dan şunu diliyorum İNŞALLAH öyle birşekilde gelişirki Teknoloji hiçbir doğallık kalmadan, kıyıdan olsun tekneyle olsun Yemsiz misinasız , zaten yerini Garanti buluyoruz belli elektronik alatlerle balığı kovamıza sadece sinyaller yollayıp yönlerini değiştirerek istediğimiz miktarda alırız

Konu balıkçı_mustafa tarafından (01-10-2009 Saat 16:58 ) değiştirilmiştir..
01-10-2009, 16:56   #19
fish founder
Özgür / istanbul

balıkçı_mustafa
Ozaman Tanrı'dan şunu diliyorum İNŞALLAH öyle birşekilde gelişirki teknoloji hiçbir doğallık kalmadan, kıyıdan olsun tekneyle olsun belli elektronik alatlerle balığı kovamıza sadece sinyaller yollayıp yönlerini değiştirerek istediğimiz miktarda alırız
teknoloji kesin o noktaya gidecek de,bakalım o teknoloji sizinde dediğiniz gibi hangi balığı sinyalleyip kovaya aldıracak
sadece biz,amator balıkçılığa gönül vermiş insanlar değil,birçok platform yanlış ve yasa dışı avcılık sebebiyetiyle denizlerimizde balık soyunun azaldığı noktasında hem fikiriz.imkanlarımız dahilinde tebliğleri ve bu yanlışlıkları etrafımıza duyurmaya çalışıyoruz gücümüz yettiği kadarı ile,
yani aslında hepimiz aynı sandalın içindeyiz,
sevgiyle ve balıkla kalın
fish founder çevrimdışı  
01-10-2009, 18:52   #20
balıkçı_mustafa
mustafa / istanbul

tarcan
her fikri gelen konumu açacak?

ha açar elbet ama önce bir bak bakalım doğru yeremi açıyorsun...
ona bence sen bırak ta Moderatörler karar versin
Closed Thread

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz