Kendi yaptığım Rapalamı sizce boyasam mı ?

Konu, 'Malzemeni Kendin Yap (Keşfet & Paylaş)' kısmında diverozcan tarafından paylaşıldı.

1. diverozcan

diverozcan özcan ercivan

Favori Kamış:
    dam quick fienessa S70, Cormoran 360 cm bigfishing teleport, virax 360 kamış sualtı dalış malzemeler
    En İyi Avı:
    akya 11 kg . didim
    Merhaba Arkadaşlar

Nihayet malzemelerimi tamamlayıp artık kendi rapalalarımı üretmeye ve sizlerle paylaşmaya başlıyorum. Tamamı ile el yapımı "bence profesyonel :D ) ilk rapalamın yapım aşamasındayım. Balsa ağacı kullanarak ve gözleri de epoksiden yaptığım rapalamı boyama konusunda tereddüte düştüm. 7 cm boyu ile gümüş balığı imitasyonu yapmak istedim. Bu hali ile de fena değil gibi ama boya konusunda fikirlerinize açığım. Bir de su üstü olarak düşündüm ama tavsiyelerinize uyup gaga da takabilirim. En son kat epoxy ile kaplayıp 3 boyut imajını verip bitireceğim.
    Yapım aşamalarını da resimledim.
    Sağlıcakla kalın

2. guitaristanbul

guitaristanbul Adnan Cemre Aksoy

En İyi Avı:
    10 kg Orfoz
    Bence hiç boyama abi çok güzel güzüküyor elinize sağlık:)

3. duzensizifade

duzensizifade Hüseyin

üst kattaki yoruma katılıyorum. bol bol levrek, lüfer getirsin size, rastgele :)

4. diverozcan

diverozcan özcan ercivan

Favori Kamış:
    dam quick fienessa S70, Cormoran 360 cm bigfishing teleport, virax 360 kamış sualtı dalış malzemeler
    En İyi Avı:
    akya 11 kg . didim

Teşekür ediyorum arkadaşlar. Çok zevkli yapması. İnşallah yarın yenilerine başlıyorum.
    Sağlıcakla kalın.

5. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Boyamanıza bence de hiç gerek yok zira bu haliyle çok gerçekçi olmuş.Tebrikler !

6. cihan bedir

cihan bedir cihan bedir

Favori Kamış:
    kamış,dam,makina,banax 4000
    En İyi Avı:
    1978 de 12.5 kg turna el oltası
    güzel olmuş bende 76 lı yıllarda rapala denen sahte yem yoktu fırca sapından tornavida sapından iki veya üç boumlu hemde çene altına koyduğum metal parçasıyla derinlik ayarı yapabilir nitelikte hala duruyorlar anı olarak saklıyorum nasipse bende resimleri gönderirim hobiyle uğraşmak güzel sey zamanın nasıl gecdiğini anlamıyorsun

7. gtatas

gtatas Gürcan Tataş

Favori Kamış:
    en ucuzu
    Favori Makine:
    en ucuzu
    En İyi Avı:
    Levrek 2.200 gr
    Özcan abi gerçekten çok güzel eline sağlık.Belki sırt kısmına lacivert renk atılabilir naçizane fikrim.Solungaçlar kırmızı kırmızı çok güzel olmuş.

8. LapinCash

LapinCash

Benzede hiç boyamam solungaçlara bittim ya harika olmuş.Acaba içine kurşun koydunuz mu ?

9. 0utlaw

0utlaw Bahadır köse

Favori Kamış:
    Shakespeare E Series Supraglass 10-20
    Favori Makine:
    D.A.M. Quick 220,D.A.M. Quick 89
    En İyi Avı:
    Levrek, alabalık
    Çok güzel olmuş özellikle yandaki tırtıklar (Y)

Son düzenleme: 6 Aralık 2009
  10. FuRkAn *

FuRkAn * FURKAN

Favori Kamış:
    Shimano Spin Power 425 bx
    Favori Makine:
    スーパーエアロ フリーゲン /
    En İyi Avı:
    Torikler, Kofanalar - Levrekler Vs. Vs.
    elinize sağlık çok güzel olmuş işte tek sorun yüzüşü sanırım düz gelecek sağ sol yapmadan yinede tebrik ediyorum

11. nazım maral

nazım maral nazım maral

Favori Kamış:
    Cormoran black Bull 2.70
    Favori Makine:
    okuma helios 4000
    En İyi Avı:
    Kuzu 42 kg
    merhaba bence boyamaya hıc gerek yok sadece sırtını bıraz koyulastırabılırsınız.uzerını de sert bır yalıtımla kaplarsanız daha ıyı olabılır cunku cu sahteye lufer ve levrek cok saldırır oyle gorunuyor.parlatıcı ojeler var ondan kullanılabılır.bır de damak lazım buna ıyı bır yuzus ıcın.yuzeyınde kı pul orunumu cok ıyı olmus yanlız basarılı bır calısma tebrık ederım.. :)

12. diverozcan

diverozcan özcan ercivan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    akya 11 kg . didim
    Merhaba Arkadaşlar
    İlginize teşekkür ediyorum. Boya konusunda bugün zaman olursa deneme yapacağım. Boyu 7 cm ağırlığı 8 gr. İçine çelik bilye ile ağırlık koyduk ki hem dengeyi sağlasın hem de ağırlaşsın. Çünkü balsa çok hafif bir ağaç . Genelde internette incelediğim kadarı ile bu boyda sahtelerin ağırlığı 5- 8 gr arasında değişiyor. Gaga takma konusunda halen kararsızım çünkü böyle su üstü aksiyonu harika oldu.
    Sağlıcakla kalın.

13. diverozcan

diverozcan özcan ercivan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    akya 11 kg . didim

Teşekkür ederim arkadaşım. Son kat olarak epoxy ile kaplayacağım. Hem sağlam oluyor hem de sahteye üç boyut kazandırıyor. Su üstü aksiyonu
    mükemmel oldu. Gümüş balığı imitasyonu vermeye çalışmıştım zaten. Ama halen gaga takma konusunda kararsızım. Bugün yenisini yapmaya fırsatım olursa ona gaga takacağım.
    Sağlıcakla kalın.

14. cihan bedir

cihan bedir cihan bedir

Favori Kamış:
    kamış,dam,makina,banax 4000
    En İyi Avı:
    1978 de 12.5 kg turna el oltası
    merhaba mesajını okudum ve avatarı değıiştirdim admin bir şey demezken ben resmi indirdim eyer bayraklar veya ablemler bir şeyleri hatırlatıyorsa kimse avatara bir şeyler koymasın tıpkı anlatılan maceralara siyasetin karışmadığı gibi amaç tartışmak deyil bir şeyleri paylaşmak olmalı bu sitede yanılmıyorsam böyle.. kimse kimsenin üstünde hakimiyeti olamaz ben dedimde oldu deme hakkı yoktur yetki sadece bu siteye bağlıdır bu bağlamda ben görevimi yaptım darısı diyerlerinin başına ben bu siteyi boykot ediyorum sitenin işini bir başkası yaptığı için çünkü avatarlara konan bayrak veya ablem yerine resim konmadığı için

15. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Özcan Bey çok güzel görünüyor. Çok daha iyilerini yapacağınızdan ve balıkları alacağınızdan eminim, çalışmalarınızın devamını mümkünse yapım aşamaları ile birlikte görmek isteriz.

16. diverozcan

diverozcan özcan ercivan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    akya 11 kg . didim
    Merhaba Rıfat kardeş.
    Özeldeki mesajını cevapladım. Kendimce ilk profesyonel deneyimim olduğu için bence eksikleri var. Ama yine de piyasadaki çoğu sahteden çok daha kaliteli oldu diyebilirim. Yaparken kullandığım malzeme kolay kolay kırılacak ve deforme olacak cinsten değil. Boya yıpranması olmayacağını garanti edebilirim ki eğer çok güçlü bir balık dişlemezse. Yaptıkça işin püf noktalarını öğrenip daha pratikleşiyorsunuz. İnternetteki yapım tekniklerini anlatan siteleri çok gezdim bu işe başlamadan önce. Çok detaylı bir arşiv oluşturdum bilgisayarımda. Çok detay var yapmak istediğiniz sahtenin cinsine, amacınıza, aksiyonuna göre. İşin en zor noktası ve asıl beceri isteyen tarafı bence boya kısmı. kesinlikle resim ve renk bilgisi istiyor. Şimdi ikincisini yarıladım. boyası kaldı. Bitince kısmetse yapım aşamalarını fotoğraflı olarak detaylı şekilde anlatacağım.
    Bu biraz ipucu verecektir sanırım . :)
    Sağlıcakla kal.

17. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Abi bunlar beni kesmeyecek hiiç kusura bakma ben yanına, atölyene geleceğim inşallah çay içerken beraberce tecrübe paylaşımı ve aktarımı yapacağız.. :)

18. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

Cihan bey merhaba

Bu mesajınız arada kalmış sanırım .

Neler olduğunu anlamaya çalışıyorum.

Selamlar.

.

19. 0utlaw

0utlaw Bahadır köse

Favori Kamış:
    Shakespeare E Series Supraglass 10-20
    Favori Makine:
    D.A.M. Quick 220,D.A.M. Quick 89
    En İyi Avı:
    Levrek, alabalık
    merhabalar süper olmuş ikincinin arka 3lü kancasına tüy takmayı denermisiniz bilmiyorum ama levrek avcısı olabilir diye düşünüyorum...

20. alikemal

alikemal Ali Kemal GÖKTÜRK

emeğine sağlık ustam gerçekten güzel olmuş su üstünde poper tarzı güzel grlirmiş gibi gelit gagasız modelide işyapr giibi geliyor bana tebrikler