BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, Hayata olta at! SPOT BALIK, Hayata olta at!

Go Back   BALIK AVI > Malzemeler & Ekipmanlar > Tekne Donanımı ve Bakımı
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Safter veya Marin Boat kullanan arkadaşlar

12-03-2010, 22:24   #1
irfant
irfan / istanbul

irfant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba arkadaşlar, yazın dikili'de kıy kıy sırtı yapmak için, indirmesi bindirmesi kolay ufak bir tekne bakıyorum. Araştırmalarım sonrası 3.50 safter veya marinboat alınabilir gibi göründü. Fiyatları birbirine yakın, safter'in eni 1.4 m. marinboat ise 1,5 m., yükseklikte marin boat 5cm daha yüksek ( 60,65 cm ). Ağırlık olarakta marin boat 10 kg. daha hafif ( 90,99 kg.). Sanki marin boat daha iyi gibi ama ilk defa tekne alacağım için yanlış yapmakta istemiyorum.

Bu tekneleri kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını almak isterim. Motor olarak 5 veya 6 beygir düşünüyorum. (Hedef balık levrek ve zargana olacağı için çok açılmama ihtiyaç olmayacak. )

Bilgi ve tecrübelerini paylaşacak herkese şimdiden teşekkür ederim.
irfant çevrimdışı  
12-03-2010, 23:43   #2
Feridun
feridun / istanbul

Feridun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: El oltası
En İyi Avı: Kaya balığı
İrfan ağbi merhaba...
3.50 Safter ve marim boat birer sezon kullanma şansım oldu.Bence 3.50 denizde yeterli gelmiyor en azından 4.00 düşürsen daha isabetli olur..
Kısmet olursa 15 gün içinde koç tekneden 4.05 modelini teslim alacağım.
Şayet arzu edersen ilk test sürüşünü birlikte yapar fikir sahibi olabilrsiniz....Saygılar..

Feridun çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
13-03-2010, 01:58   #3
onder1905
Önder / İstanbul

onder1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: El Oltası
En İyi Avı: Lüfer
İsatek 4,25 en ideailidir 4 mt'side var bi araştır düşünürsen beni haberdar et yardımcı olurum. http://www.isatektekne.com/motor_uyg...boat_tekne.htm
onder1905 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
13-03-2010, 09:01   #4
irfant
irfan / istanbul

Sağol Feridun, koç tekneyi ben de inceledim. Resimlerde biraz değişik görünüyordu. Kumburgaz da özoğlu marin varmış, koç teknenin kalıbını kullanıyor gibi. Bu gün uğrayıp bi bakmayı düşünüyorum.
Açıkçası tekne boyu büyüdükçe alacağım motor da büyüyor. Motorlar da büyüdükçe fiyatları katlanıyor. Çok fazla da bütçe ayırmak istemiyorum. 4m üzeri teknelerde motoru da en az 9.9 yapmak gerekecek .( forumdan okuduğum yorumlara göre. )

Tekne geldiği zaman haberleşelim, eğer test etme şansımız olursa süper olur.Nerden indireceksin tekneyi?
irfant çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
13-03-2010, 09:09   #5
irfant
irfan / istanbul

onder1905
İsatek 4,25 en ideailidir 4 mt'side var bi araştır düşünürsen beni haberdar et yardımcı olurum. http://www.isatektekne.com/motor_uyg...boat_tekne.htm
4.25 gerçekten hoş görünüyor. 3.50 ve 4 de var, zannedersem fiyatlar da yakındır diğerleriyle. Listeye dahil ettim, çok teşekkürler.
13-03-2010, 11:24   #6
melanur
hüseyin soy / alanya

melanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta
selam bende 3,50 metre safter ve 4 zamanlı 5 bg johnson kullandım memnun kalmadım feridun beyin dedi,ği gibi koç tekne yatçılıktaki 4,05 tekne benimde hoşuma giitti test ettikten sonra paylaşırsanız sevinirim saftere 5 bg az geliyor bence 8 bg lik motor daha iyi birde denge problemi vartabanı düz değil denizde ayağa kalktığınızda sağasola çok oynuyor birdev tekne yol halinde iken teknenin kafası sağa soıla çok oynuyor elini,z devamlı motorun yekesinde olucak başını sabitleyemiyorsunuzaldığınız teknenin tabanı düz olsun hareket kabiliyeti daha rahat oluyor
melanur çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
13-03-2010, 11:45   #7
melanur
hüseyin soy / alanya

melanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: olta
isterseniz daha önce açılan bu konuyu bir okuyun
http://www.balikavi.net/forum/showth...threadid=19326
melanur çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
13-03-2010, 14:49   #8
isoylu
ismail soylu / Yalova

isoylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar Koç yatçılığın sahibi çok iyi tanıdığım bir arkadaşım.Üretim aşamasında ürünlerini inceleme fırsatım oldu.Arada yanına uğruyorum.Gördüğüm kadarıyla omurgasını ahşap yapıyorlar.Kalıp olarakta kendi dizaynlarını kullanıyorlar.Özellikle bu iş babadan gelen meslek olduğu için ahşap yat ve tekne yapımında çok başarılı örneklerini gördüm.Umarım fkir verebilmişimdir.Kendi kullandığım ahşap teknede bu arkadaşın yapımı.
isoylu çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
13-03-2010, 20:52   #9
irfant
irfan / istanbul

melanur
isterseniz daha önce açılan bu konuyu bir okuyun
http://www.balikavi.net/forum/showth...threadid=19326
Yorumlarınız için teşekkürler Hüseyin bey, görünen o ki 4'e çıkmakta yarar var. Tabi ne olursa olsun ufak tekne hep denizde sıkıntılı oluyor, karada iyi de.. Gönül isterki şöyle 6m ahşap içten takma olsun, denizi yara yara gitsin. Onda da indir çıkar problem, bakım problem..
Daha önce o konuyu okumuştum, problemli başladı ama mutlu sonla bitti.
Feridun'un test sürüşüne katılabilirsem sanki kafamda daha net oluşacak durum, mayısa kadar vaktim var nasılsa.
13-03-2010, 23:52   #10
Feridun
feridun / istanbul

Feridun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: El oltası
En İyi Avı: Kaya balığı
irfant
Tekne geldiği zaman haberleşelim, eğer test etme şansımız olursa süper olur.Nerden indireceksin tekneyi?
İrfan ağbi tekneyi ilk etap Karaburuna indirmeyi düşünüyorum...
Feridun çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları