BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, Hayata olta at! SPOT BALIK, Hayata olta at!

Go Back   BALIK AVI > Denizde Balık Avı > Kıyıdan Balık Avcılığı
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Yaz aylarında sahteyle Levrek avı.

01-07-2010, 08:44   #1
cüneyt yılmaz
Cüneyt YILMAZ / İstanbul

Tüm arkadaşlara rastgele,
Temmuz, Ağustos aylarında denizde teke, gümüş ve diğer yemlikler bol olduğundan, İspendek azmanları ve levrekler kıyıdan maket balıklara hemen hemen hiç itibar etmiyorlar. Ancak gece tekneden sırtıda muhtelif silikonlara atlıyorlar. Geceleyin her türlü maket balık denenmesine rağmen netice olmuyor. Sadece sabah güneş doğarken popperların arkasından bir kaç saniye gelip hemen gerisin geriye dalıyorlar. Acaba bu aylarda levrekleri kıyıdan ( İskele, mendirek. köprü gibi alanlardan) maket balıklarla kandırmanın bir yolu yokmudur?
cüneyt yılmaz çevrimdışı  
01-07-2010, 09:24   #2
murat kayadelen
Murat Kayadelen / İstanbul - Değirmendere

murat kayadelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu konuya gelecek yorumları bende merakla bekliyorum. Bu hafta çanakkale tarafında olacağım ve çantama envayi çeşit sahtelerimi koydum, kafamdaki en büyük soru işareti ise buydu. Deyerli ustalarımız yorumlarını esirgemeyeceklerdir..
murat kayadelen çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
01-07-2010, 10:17   #3
modena

cüneyt abi merhaba...eğer balık bol ise sahte çok zor...sadece belki beslenme saatlerinde ki oda bence en uygun zaman sabah öğünü...abi ben neler yaptım yok...ne sahteler aldım...o sahtelerle levrek hariç ne varsa aldım...su yılanı dahil ama levrek alamadım...sadece bir kere çok yaklaştım...ondada balığı kaçırdım...sahte ağzından çıktı...neyse abi fazla uzatmayayım...bence abi boşver sahteyi kıyıdan...al mamunu tak at abi...bak nasıl levrek yakalıyorsun...en garanti yok...bu arada unutmadan ragot roglue dene sabah simli geceleri de fosforlu olanları...bunlar güzel çalışıyor kıyıdan at-çek yaparken...
modena çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
01-07-2010, 10:18   #4
Kırıkolta
Murat / Manisa

Kırıkolta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Okuma Salina
Favori Makinası: Shimano exage 3000
En İyi Avı: Turna 52cm
Popperları sırtı şeklinde mi kullanıyorsunuz?
Kırıkolta çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
01-07-2010, 10:25   #5
LapinCash

Bildiklerime göre yazın canlı balık kışın sahte.Bu değişmez.
LapinCash çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
01-07-2010, 10:42   #6
modena

Kırıkolta
popperlar hem kıyıdan at-çek de hemde tekne arkasından hareket halinde kullanılabiliyor...kıyıdan at-çek yaparken ya WTD aksiyonu yaparak yada kısa aralıklarla çok sert çekip suyu köpürterek kullanılıyor...mesela biz ikinci yöntemle çok kofana aldık...
modena çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
01-07-2010, 10:56   #7
Kırıkolta
Murat / Manisa

Kırıkolta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Okuma Salina
Favori Makinası: Shimano exage 3000
En İyi Avı: Turna 52cm
modena
popperlar hem kıyıdan at-çek de hemde tekne arkasından hareket halinde kullanılabiliyor...kıyıdan at-çek yaparken ya WTD aksiyonu yaparak yada kısa aralıklarla çok sert çekip suyu köpürterek kullanılıyor...mesela biz ikinci yöntemle çok kofana aldık...
Bende bunu hatırlatacaktım teşekkürler.
Kırıkolta çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
01-07-2010, 11:10   #8
cüneyt yılmaz
Cüneyt YILMAZ / İstanbul

Kırıkolta
Kıyıdan at çek şeklinde kullanıyoruz.
cüneyt yılmaz çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
01-07-2010, 11:13   #9
cüneyt yılmaz
Cüneyt YILMAZ / İstanbul

murat kayadelen
Bu konuya gelecek yorumları bende merakla bekliyorum. Bu hafta çanakkale tarafında olacağım ve çantama envayi çeşit sahtelerimi koydum, kafamdaki en büyük soru işareti ise buydu. Deyerli ustalarımız yorumlarını esirgemeyeceklerdir..
Bende Çanakkaleden bahsetmiştim aslında, boğazın marmara girişi Anadolu yakası. Enteresan bir şeyde söz konusu, 4-5 Km birbirine uzaklığı olan meraların birinde maket sahteler iş yaparken, diğerinde yapmıyor.
01-07-2010, 11:15   #10
cüneyt yılmaz
Cüneyt YILMAZ / İstanbul

Red face

modena
cüneyt abi merhaba...eğer balık bol ise sahte çok zor...sadece belki beslenme saatlerinde ki oda bence en uygun zaman sabah öğünü...abi ben neler yaptım yok...ne sahteler aldım...o sahtelerle levrek hariç ne varsa aldım...su yılanı dahil ama levrek alamadım...sadece bir kere çok yaklaştım...ondada balığı kaçırdım...sahte ağzından çıktı...neyse abi fazla uzatmayayım...bence abi boşver sahteyi kıyıdan...al mamunu tak at abi...bak nasıl levrek yakalıyorsun...en garanti yok...bu arada unutmadan ragot roglue dene sabah simli geceleri de fosforlu olanları...bunlar güzel çalışıyor kıyıdan at-çek yaparken...
Turgay, sen gene balığı kandırmayı başarmışsın bizde oda olmadı.
Bu yaz silikonla at çeklere başlıyacağım.

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları