BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Raporlar & Fotoğraflar > İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Kurtboğazı levrek ve su kaplumbağası avı :)

01-08-2010, 22:45   #1
avcı50
Emre Ünlü / Ankara

avcı50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En İyi Avı: Sazan 14 KG
Merhaba balıkavı dostları bugün saat 1 de 3 kişilik grubumuzla evden çıktık. İlk önce canlı gümüşlerimizi yakaladık ve barajın arka tarafına geçip avlanmaya başladık. 4-5 levrek tuttuktan sonra şamadralardan bir tanesi suya gömüldü. hemen çekmeye başladım. çok ağır birşey geliyordu. hemde çırpınıyordu kesin trofe bir turna yakaladığımı sandım ama oltayı karaya çıkardığım da iğnenin ucunda bir kaplumbağa olduğunu gördüm bizim gümüşümüzü yemişti. ve iğneye takılmıştı. incitmeden iğneyi ağzından çıkardıktan sonra avımıza devam ettik. akşama kadar 30 levrek yakaladık. 20 civarıda limit altı olduğu için suya iade ettik

Yakaladğımız Kaplumbağa ( telefonun kamera ayarı bozuk olduğu için küçük çekmiş)

trofe bir levrek

Minik dostumuzu Suya İade ederken

Izgara'da levreklerimiz pişerken

Avlağımızdan bir görüntü

Soframız

avcı50 çevrimdışı  
01-08-2010, 22:54   #2
akkılıç

akkılıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üstad ..bu küçük gümüş balıklarını yakalama tekniğiniz nedir..uzun zamandır yakalamak için denemediğim yol kalmadı..ayrıntılı bilgi rica ediyorum..
akkılıç çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
02-08-2010, 00:02   #3
avcı50
Emre Ünlü / Ankara

5 lt lik damacananın ağzını en geniş oldğu yerden kesi elinde huni şeklinde damacanın ağzı ve kova şeklinde diğer tarafı olucak. ağzını ter çevir kova şeklinde kestiğin yere sok. sonra kenarlarından 2 delik açıp bağla bağladığın yerleri parçasız tek iplikle bağla ki suyun içine attığında çekmek için uzun bir ipide bağlayabilsesin. içine 4 5 tane taş parçası ve birazda ekmek koy suyun içine gönder. 15 20 dk bekledikten sonra çek içinde bir sürü gümüş olduğunu göreceksin. ibrde sağlam ip kullan çamaşır ipi çok uygun oluyor
avcı50 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
02-08-2010, 00:20   #4
modena

tebrikler...çok güzel balıklar...limit konusunda ki duyarlı davranışınız için ayrıca tebrikler...benimde en çok avlamak istediğim balıklardan biri...ama maalesef bizim buralarda ki tatlı sularda yok...
modena çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
02-08-2010, 01:03   #5
YasliCocuk38
MUHAMMED / Ankara-Kayseri

YasliCocuk38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: DISCOVERY DYNAMIC 300
Favori Makinası: BASIC 40RD
En İyi Avı: henüz yok :)
Tebrikler... Darısı bizm başımıza
YasliCocuk38 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
02-08-2010, 01:43   #6
eyeofnight
Nihat Furkan / Ankara

eyeofnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En İyi Avı: Sudak 3.5 kilo civarı. Turna 52 cm
tebrikle üstad... bi kısmet olmadı şu levrek avına gitmek gerçekten çok istiyorum ankarada oturmama rağmen bi gidemedim kurtboğazına Allah daha iyilerini nasip etsin
eyeofnight çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
02-08-2010, 03:31   #7
LapinCash

akkılıç
Üstad ..bu küçük gümüş balıklarını yakalama tekniğiniz nedir..uzun zamandır yakalamak için denemediğim yol kalmadı..ayrıntılı bilgi rica ediyorum..
Ben petshoptaki en büyük akvaryum kepçesini alıyorum bizim burası sığlık zaten bolca var , sallayarak yakalıyorum yada suya koyuyorum bir iki ekmek kırıntılıyorum yüzlerce geliyor kepçeyi bi kaldırıyom hepsi içine.
Bu arada av çok güzel..
LapinCash çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
02-08-2010, 13:00   #8
avcı50
Emre Ünlü / Ankara

teşekkür ediyorum gün belirleyelim gidelm bir gün ankaralılar grubu olarak kurtboğazına olmaz mı hem orda güzelce balık ızgaramızı da yaparız. bana uyar

eyeofnight
tebrikle üstad... bi kısmet olmadı şu levrek avına gitmek gerçekten çok istiyorum ankarada oturmama rağmen bi gidemedim kurtboğazına Allah daha iyilerini nasip etsin
avcı50 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
02-08-2010, 19:22   #9
%murat%
murat / ankara

tebrikler çok güzel av olmuş

levrek günün her saati avlanabiliyor mu sizin en çok verim aldığınız saatler nelerdir
teşekkürler
%murat% çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
02-08-2010, 21:27   #10
akkılıç

akkılıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

avcı50
5 lt lik damacananın ağzını en geniş oldğu yerden kesi elinde huni şeklinde damacanın ağzı ve kova şeklinde diğer tarafı olucak. ağzını ter çevir kova şeklinde kestiğin yere sok. sonra kenarlarından 2 delik açıp bağla bağladığın yerleri parçasız tek iplikle bağla ki suyun içine attığında çekmek için uzun bir ipide bağlayabilsesin. içine 4 5 tane taş parçası ve birazda ekmek koy suyun içine gönder. 15 20 dk bekledikten sonra çek içinde bir sürü gümüş olduğunu göreceksin. ibrde sağlam ip kullan çamaşır ipi çok uygun oluyor
Kardeş bu yöntemi de denedim..bazen bir bazen 2 balık oluyor..Acaba nerde hata yapıyorum..
Atatürk barajında gümüş balığı var ama bizim avlak sahamızda olmayabilir mi?.Ya da diğer küçük balıklar yemlik olarak kullanılabilir mi?.genelde kaç santımlik balık takiyorsunuz...
Şöyle..av bölgemde balık filetosuna iyi balık geliyor..aynı zamanda yılan balığı yayın da bolca var deniliyor.öyleyse canlı balık iyi iş yapar diye umuyorum.ne dersiniz..?
akkılıç çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları