BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, 'Hayata olta at!' SPOT BALIK, 'Hayata olta at!'

Go Back   BALIK AVI > Raporlar & Fotoğraflar > İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Ankara > Bayındır Barajı > 5 Ağustos 2010

05-08-2010, 21:02   #1
YasliCocuk38
MUHAMMED / Ankara-Kayseri

YasliCocuk38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: DISCOVERY DYNAMIC 300
Favori Makinası: BASIC 40RD
En İyi Avı: henüz yok :)
Wink Ankara > Bayındır Barajı > 5 Ağustos 2010 [+Su Altı Videosu]

İlk raporum İlk umudum İlk hayal kırıklığım

Forumdan çok değerli Furkan (eyeofnight) kardeşimizle kararlaştırdık ve bugün şansımızı deneyecektik. Sabah 6 sularında yollara düştük. Avlağımıza vardığımızda 8e geliyordu. Yavaştan oltaları salladık. Ardından da hem sabah kahvaltımızı yaptık hem de muhabbet ettik. Çok hoş bir ortam olmuştu. Tabi herkes umutla zil sesi bekliyor Sonra o beklenen ses geldi hemen koştuk başına ama sadece o ses'le kaldı Saat 12yi geçti başka hiçbir hareketlilik yok. O sıralar attığımız bir oltadan da aynı şekilde bir ses duyduk ama fos çıktı

Yani sonuç olarak (kısa keseyim); hiç balık tutamadık, adam gibi vuruş bile alamadık Kısmet dedik... İlk hevesimizde boş döndük Yani amaç bir tane de olsa "siftah" denilecek bir balığı görebilmekti

Bu arada, oltaları salalrken bir de bir düzenek hazırladım ve suya kamera attım Amacım su altını az da olsa kaydetmekti İlk denemem biraz fena değildi ama acemice elbette İnşallah daha sonra daha güzel videolar alacağım. O videoyu da en kısa sürede işe yarar kısımlarını kesip ekleyeceğim Ama su bulanık olduğu için pek birşey gözükmüyor, bir de acemilikten ağırlığı çok koyduk ve kamera hemen dibe battı

BUYRUN VİDEO LİNKİ:
http://s680.photobucket.com/albums/v...Gol-SuAlti.mp4

Ardından balık tutamayınca dedik balık olmasın sucuk yeriz Sonra mangal + muhabbet işte bi kaç kare:

Konu YasliCocuk38 tarafından (05-08-2010 Saat 22:12 ) değiştirilmiştir.. Sebep: video eklendi
YasliCocuk38 çevrimdışı  
05-08-2010, 21:49   #2
yucelsavan
yücel savan / bursa

yucelsavan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: remixon hurricane 270
Favori Makinası: okuma boxter bxf 60
En İyi Avı: levrek 1.9 kg
dostum av bahane dostluk şahane , biraraya gelipte bu işi organize olabilmek bile mesele..
tebrikler.
(not : sucuklar şahane görünüyor..)
yucelsavan çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
05-08-2010, 22:00   #3
YasliCocuk38

yucelsavan
dostum av bahane dostluk şahane , biraraya gelipte bu işi organize olabilmek bile mesele..
tebrikler.
Aynen Yücel abi, tam yerinde bi söz oldu İnşallah daha böyle çok işler yaparız isteyenler olursa. Yolunuz düşerse size de yapalım abi ekmek arası sucuk [Bu arada Övünmek Gibi Olmasın Ama Kayseriliyim ]
YasliCocuk38 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
06-08-2010, 09:22   #4
koate
Baybora TUĞRUL / Ankara

koate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Shimano Alivio BX 240
Favori Makinası: Shimano Nexave 2500FB, Okuma Octana OT-30
En İyi Avı: gümüş balığı, 4 cm
Değerli balıkçı dostlarım.. 29 yaşımdayım, 5 yaşımdan beri de pikniğe bayındır barajına gideriz. Saimekadında büyüdüm, baraj yakın sayılır, giden gelen çok yakınım olmuştur. Ama bugüne kadar balık tuttum geldim diyene rastlamadım. Baraj Mavi Göl olarak restore edildiğinden beri de aşırı kalabalık olmuştur. Gençlik parkındaki göle olta atmakla mavi göle olta atmak arasında bana sorarsanız fark yoktur. Amaç balık tutmaksa, hiç değilse gölbaşına gidilmelidir. Orası da kalabalıktır, ama hiç değilse oltanızda kıpırdanma yapacak birkaç balığa rastlar keyiflenirsiniz. Ankara çevresinde yakın olan balık tutulabilecek bir göl varsa, o da kurtboğazıdır...
koate çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
06-08-2010, 09:25   #5
serosez
M.Serhat SEZGİN / Ankara-Karabük

serosez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En İyi Avı: OLTACILARDER
koate
Değerli balıkçı dostlarım.. 29 yaşımdayım, 5 yaşımdan beri de pikniğe bayındır barajına gideriz. Saimekadında büyüdüm, baraj yakın sayılır, giden gelen çok yakınım olmuştur. Ama bugüne kadar balık tuttum geldim diyene rastlamadım. Baraj Mavi Göl olarak restore edildiğinden beri de aşırı kalabalık olmuştur. Gençlik parkındaki göle olta atmakla mavi göle olta atmak arasında bana sorarsanız fark yoktur. Amaç balık tutmaksa, hiç değilse gölbaşına gidilmelidir. Orası da kalabalıktır, ama hiç değilse oltanızda kıpırdanma yapacak birkaç balığa rastlar keyiflenirsiniz. Ankara çevresinde yakın olan balık tutulabilecek bir göl varsa, o da kurtboğazıdır...
bende bu zamana kadar dediğin şekilde düşünüyordum dostum..lakin geçen haftaya kadar..ilk defa bu kadar büyük bir kadife yakaladım orada..41cm geldi..tabi bu benim için büyük bir kadife çok umut vericiydi benim için..bundan sonra oralara takılmaya devam..
serosez çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
06-08-2010, 11:34   #6
eyeofnight
Nihat Furkan / Ankara

eyeofnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En İyi Avı: Sudak 3.5 kilo civarı. Turna 52 cm
yucelsavan
tebrikler.
sağolun yücel abi... keşke 1 de balık alabilseydik muhammed kardeşimizin hevesini boşa çıkarmamış olurdum..

koate
saygıdeğer baybora abicim galiba benim forumdaki raporlarımı hiç okumamışsınız balık çıkıyor ama işini bilen yakalıyor ben 18 yıldır kayaşta(mavi göle 15 dk) oturuyorum 8 yaşımdan beri de eniştem ile balığa gidiyorum. artık barajda nerde balık çıkar neye gelir nasıl tutulur hangi yemler iş yapar hepsini keşfettik sayılır... yaklaşık 1 ay önce gittim 3 adet sudak aldım, yaklaşık 1 hafta önce eniştem ve arkadaşları ile gittik 2 adet sudak 3 adet kadife ve 1 tane de 1.5 kiloya yakın sazan aldık, 3 gün önce gittim 1 sudak ve 1 kadife aldım, son olarak muhammed arkadaşım ile gittik ama balık alamadık. ilk 2 avın raporu forumda mevcut 3. avın raporunu da kısmet olursa bugün hazırlayacağım. 4. avımız da bu rapor zaten. saygılar...

serosez
bende bu zamana kadar dediğin şekilde düşünüyordum dostum..lakin geçen haftaya kadar..ilk defa bu kadar büyük bir kadife yakaladım orada..41cm geldi..tabi bu benim için büyük bir kadife çok umut vericiydi benim için..bundan sonra oralara takılmaya devam..
Serhat abi gerçekten güzel bi kadife olmuş. elinize sağlık nerden geldiğini az çok tahmin edebiliyorum. avınız daim olsun...
eyeofnight çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
06-08-2010, 11:40   #7
YasliCocuk38

Furkan kardeşim gelmiş zaten, gerekli cevapları da vermiş Baybora abim ne yazık ki katılamıyorum sana. Biz tutamasak da orda balık olduğunu raporlarda da gördüm (Furkan'ın raporları özellikle, bakın) oraya gittiğimde tutanlardan da gördüm Ama balık işi kısmet, bize pek rastgelmedi işte

Sağlık olsun yine gideriz inşallah
06-08-2010, 12:49   #8
eyeofnight
Nihat Furkan / Ankara

eyeofnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En İyi Avı: Sudak 3.5 kilo civarı. Turna 52 cm
YasliCocuk38
Furkan kardeşim gelmiş zaten, gerekli cevapları da vermiş Baybora abim ne yazık ki katılamıyorum sana. Biz tutamasak da orda balık olduğunu raporlarda da gördüm (Furkan'ın raporları özellikle, bakın) oraya gittiğimde tutanlardan da gördüm Ama balık işi kısmet, bize pek rastgelmedi işte

Sağlık olsun yine gideriz inşallah
biz oltaların başında otururken yanımızdan elinde çok güzel bir sazan ile yarı uyanık geçen o abiyi unutmak mümkün değil tabi demi muhammed bu arada 4 Ağustos gününün raporunu da sizlerle paylaştım....
eyeofnight çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
06-08-2010, 22:33   #9
james hatfield
yasin / ankara

james hatfield - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

En İyi Avı: 7.5 kg. sazan, 1 kg cupra
mangal sucuk ortam sahane gorunuyor...balık bahanesi olmus gibi oltanın suda olması kadar insana huzur veren baska bir sey daha olamaz...bir sonraki raorunda guzel balıklarınıda görürüz...su altı görüntülerini de cok merak ettim dogrusu..
james hatfield çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
07-08-2010, 03:08   #10
YasliCocuk38

Wink

eyeofnight
biz oltaların başında otururken yanımızdan elinde çok güzel bir sazan ile yarı uyanık geçen o abiyi unutmak mümkün değil tabi demi muhammed bu arada 4 Ağustos gününün raporunu da sizlerle paylaştım....
Evet aynen Bu arada gördük dedikleri zırlayan balık 5kiloluk levrek miydi Sanırım onu da yarı uyanık olduklarından gördüler sonra çocuk koştur koştur yanımıza geldi zaten
james hatfield
mangal sucuk ortam sahane gorunuyor...balık bahanesi olmus gibi oltanın suda olması kadar insana huzur veren baska bir sey daha olamaz...bir sonraki raorunda guzel balıklarınıda görürüz...su altı görüntülerini de cok merak ettim dogrusu..
Video ekledim görmediniz sanırım. Ama bayağı bi bulanık çıkmış Artık bir dahakine daha güzel görüntüler yakalarım inşallah

BUYRUN VİDEO LİNKİ:
http://s680.photobucket.com/albums/v...Gol-SuAlti.mp4

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz