zarganaya takılacak yem!!!(resimli gösterim)

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında kansu tarafından paylaşıldı.

1. kansu

kansu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    vatos yaklaşık 2 kilo vardı.
    arkadaşlar zarganaya flato takarken aşağıdaki resimlerde gördüğünüz şekilde ince takarsanız %100 balık alırsınız.unutmayınki ym herzaman doğal durmalıdır.kalın yem taktığınızda çekerken o yem suda dönecektir.ve balığı çekeceğine dahada uzaklaştıracaktır.ben size kalın takıyorsunuz demiyorum ama doğrusunu gösteriyorum.bi deneyin ve farkı görün.resimde gördüğünüz gibi yemin kalınlığı kürdana çok yakın ve bembeyaz.unutmadan da söliyim:yemi iğneye herzaman kuyruğun en ucundan takın ince de olsa orası en sağlam deriye sahip yerdir ve atarken yem dağılmaz ve suda düzgün gelir.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 24 Eylül 2006
  2. allita

allita atilla gülbeyaz

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lüfer 10 tane
    arkadaslar ben uygulamalı gordum garantili. kansuyu dinleyin balıksız dönmeyin

3. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    kansucum paylaşım için çok teşekkürler.
    Bu şekilde de deneylim bakalım.
    gerçekten zargananın beyaz kısmının derisi çok sağlam bazen hırpalanan kuyruk altılarını iğneden çıkarmak istiyorum asılıyorum gelmiyor. Çok sağlam. Bu kadar ince takmam gerektiğini bilmiyordum birde bunu deneyeceğim. Ayrıca bunun boyyu yaklaşık 3 cm değil mi ? yani iğneye taktıktan sonra boşta kalan kısım yakşalık 1.5-2cm oluyor herhalde peki iğneye takılışınıda biraz açıklarmısın her sefer etli kısımdan dolayarak 3 keremi iğneye geçirilecek yoksa başka bir yöntem mi var?

4. kansu

kansu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yemi dolaptaki zarganadan çıkardım biraz önce o yüzden güzel olmadı incelik iyi ama boyu kısa resimde iğneyi kesmiş olduğun flatonun kuyruğun bitim noktasından takıcaksın.flatoyuda balığın anüsüne kadar çıkarıcaksın.o uzunluk çok iyidir.iğneyi nekadar geçirdiğin önemli değil sağlam olduğuna inanana kadar geçirebilirsin ama yem iğneden sonra 4-5 cm uzun olmalıdır.ve suya attığında suda dalgalanmalıdır.yani döenrek gelmemelidir.

5. diyafram

diyafram Selçuk ÖZŞENER

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-curve surf kamış 4.50
    Favori Makine:
    OKUMA POWER LINER PL 865 MAKİNE
    En İyi Avı:
    Mırmır 2.2 kg
    kansu anlaşıldı sen bizide zarganacı yapacaksın:)
    Veridin bilgiler için teşekkür ederim ağzına sağlık
    Rasgele

6. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Anlaşıldı zaten dönerek gelen şeyler balığıo korkutabiliyor kaçırabiliyor. Bu ince olduğundan dolayı sanki canlı bir beyaz kurtmuş gibi kıvrıla kıvrıla hareket ediyor tabi o zaman makinayıda çok seri sarmamak lazım salına salına sarmak lazım 3-4 metre sarıp 2-3 saniye beklemek gerke belki daha tahrik edici olabilir balık için.

7. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Ayrıca bilgi paylaşma konusundaki gayretini de tebrik ediyorum.

8. kansu

kansu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    ben herzaman birileriyle bişeyler paylaşmaktan gurur ve haz duyarım. ben balık konusunda 3 senelik deneyime sahibim ama sürekli birileriyle birşeyler paylaştığım için bugün bu bilgilere sahip oldum.oyüzden bildiğim herşeyi birileriyle paylaşmaya gayret ediyorum.herkeste bu zihniyetle giderse denizde balık kalmaz :):):) şaka tabiki daha çok bilgi ve beceriyle daha iyi birer avcı olabiliriz.saygılar.

9. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kansu iğneye taklmış yemle tutulmuş bir zargana resmi de koyarsan daha daha çok yararlı olabilir hatta bunun çıkarılıp kovaya konulmuş halii kompile yararlı olabilir. :D
    SaY GI LaR rr :)

10. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Abicim çok güzel olmuşta birde iğneye takılmış halini gösterseydin süper olurdu :)

11. balıkçıl

balıkçıl

zarganayı gecede yakalamamız mümkünmü malum çalışıyoruz.akşamları bazen balığa gidiyorum bi bakıyorum hava kararmış.ben bir kez yenikapıda sıyırtma denilen yöntemle gece yakalamıştım.fakat çok yorucu ayrıca pekte keyifli değil.zaten balığa takılarak yakalıyor.vücuduna saplanıyor.hoş değil.benim sorduğum centilmence gece kıyıdan yakalayabilirmiyiz bu balığı

12. kansu

kansu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    arkadaşlar onuda göstericem fakat şuanda balıklar dolapta taşlaşmış durumda o yüzden daha sonra koyarım onu ama tarif edeyim isterseniz.resimde gördüğünüz yemin ince kısmına iğneyi birkaç kez geçiriyoruz (sağlam olduğuna emin olanakadar)okadar.yani bunu yapamıcak ne var nesini gösteriyim arkadaşlar ilk defa balık tuttumyosunuz ya aaaaaa:):):) bu arada emre abi zargananın tutlmuş resmini bidahaki avımda çekecceğim merak etme:):):)

13. kansu

kansu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    balıkçıl bu balığı ışık varsa gecede yakalayabilirsin ama unutma azda olsa denize ışık vurması gerekiyor.

14. balıkçıl

balıkçıl

ne tür ışık vurması gerekiyor fener ışığı yeterli olurmu yoksa daha büyük bir ışık kaynağı mı gerekli

15. kansu

kansu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sokak aydınlatmasını kasteetmiştim.fener ışığıyla beklersen piller biter balık gelmez.yada gelir.

16. balıkçıl

balıkçıl

o zaman senin tuttuğun yer bu işe müsait.hiç gece denedinmi

17. kansu

kansu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    ewet çok denedim bayada tuttum gece hatta 2 hafta önce bi iskele var albatrosun sağ tarafında oradan millet şamandıralı istavrit oltasıyla rekkorlar kırdı.

18. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Bu yabancı bir siteda araştırma yaparken buldum.
    Adam 2 tane almış acaba birden fazla iğneli takım yaparsak nasıl olur ama aynı anda 2 tane gelme ihtimali zor bu sanırım tekneye yol vererek yakalıyor bu şekilde.

19. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Birbaşka sitede tarif edilen Avusturalya kıyılarındaki zargana için takım türleri.

20. belone belone

belone belone

Favori Kamış:
    shakespeare,lineaeffe
    En İyi Avı:
    ringa balığı-18 kg-helsingborg İsveç
    bahsettiğim zıpzıp top şamandıralar...

bu da benim bu akşamlık yem...