BALIK AVI Cengiz Balıkçılık Av İstanbul
SPOT BALIK, Hayata olta at! SPOT BALIK, Hayata olta at!

Go Back   BALIK AVI > Güncel > Sohbet
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol

Yayın Balığı İnsan Yermi ?

12-08-2010, 18:48   #1
menopiko
İbrahim GÜÇLÜ / İstanbul

REsimdeki balık devasa boyutlarda. Onu yoldan çıkaran ise nehire atılan insan cesetleri. Uzmanlar ise korkunç bir senaryo peşinde.
Bilimadamları, insan cesetleriyle beslenerek mutasyona uğrayan korkunç bir balığın, artık insanları öldürmeye başladığından endişe ediyor.

Uzmanlar, devasa boyutlardaki bir kedi balığı cinsinin, Hindistan’da cenaze merasimlerinden sonra nehirlere atılan cesetlere karşı özel bir eğilim geliştirmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre Hindistan-Nepal sınırındaki Büyük Kali nehri çevresinde yaşayan yerli halk, yıllardır nehirde esrarlı bir canavarın yaşadığına inanıyor.

Canavarın zaman içinde suya giren dikkatsiz yüzücülere saldırdığına inanılıyor.

Biyolog Jeremy Wade, İngiltere’de Kanal 5 televizyonu için hazırladığı belgeselde bu gizemli yaratığın peşine düştü. Belgesel hakkında bilgi veren Wade, nehirdeki ölümlerin timsahlardan kaynaklandığı söylentilerini çürüttükten sonra dikkatini, dünyanın en büyük tatlı su balıkları arasında yer alan kedi balıklarına çevirmiş.

Wade, araştırmaları sırasında 73 kilo ağırlığında ve yaklaşık 2 metre uzunluğunda bir kedi balığı yakalamış. Bu boyutlardaki balığın şimdiye kadar görülenlerin en büyüğü olduğunu belirten Wade, “Eğer bu balık sizi yakalasa kaçacak yeriniz olmazdı” diyor.

Wade, araştırmaları sırasında 73 kilo ağırlığında ve yaklaşık 2 metre uzunluğunda bir kedi balığı yakalamış. Bu boyutlardaki balığın şimdiye kadar görülenlerin en büyüğü olduğunu belirten Wade, “Eğer bu balık sizi yakalasa kaçacak yeriniz olmazdı” diyor.

İlk olarak 17 yaşında Nepalli bir çocuğun dev kedi balığının kurbanı olduğu düşünülüyor. Görgü tanıkları, Nisan 1998’de meydana gelen olayda, serinlemek için nehre giren çocuğun aniden su yüzeyinden aşağı doğru çekildiğini belirtiyor.

Belgeselde, sözkonusu olaydan üç ay sonra bir çocuğun daha, babasının çaresiz bakışları arasında suyun altına doğru sürüklendiği anlatılıyor.

Kanal 5’in ‘Nature Shock’ serisinin 14 Ekim’de başlayacağı ve “ceset yiyen nehir canavarı” adlı bölümünse 21 Ekim’de yayınlanacağı belirtiliyor.

Kaynak: milliyet.com.tr

Alıntıdır...
menopiko çevrimdışı  
12-08-2010, 19:58   #2
LapinCash

Eski bir haber daha önce yayınlanmıştı , ben asparagas olduğunu düşünüyorum..
LapinCash çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
12-08-2010, 20:49   #3
karakalp

anlatirlar hep ama o kadar buyuk gormedim hic. varsa da o kadar buyugu avci baliktir mumkun.ayrica o resimdeki baliği da yayina benzetemedim. mersin morinasi(huso huso- acipenser sturio) olmasi lazim o baliğin. bu da etobur bir baliktir.rastgele.

Konu karakalp tarafından (12-08-2010 Saat 21:02 ) değiştirilmiştir..
karakalp çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
13-08-2010, 07:47   #4
blueboyfe
Emin Erçelik / Çeşme

blueboyfe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Zıpkın Mamba 130
En İyi Avı: lepistes 14 gr
yayın insan falan yiyemezde, geçen dolduruşa gelmem sonucu hayatımda ilk defa yayın yedim, o kadar uğraştık , bir dünya malzeme de boşa gitti vs, üstüne 2.300 gr balığa ( gökçekaya barajından ) verdıgımız 28 lıra da cabası,
şahsen sezonda o paraya kalkan lüfer yenir. Yok arkadaş ne yayının etinde o fiyatı edecek kalite var, ayrıca her tatlısu balıgında oldugu gıbı, sin sin bir koku ! bir daha yemem, yemedikde zaten bir kaç lokma hepsi o.
blueboyfe çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
13-08-2010, 08:40   #5
mehteran

mehteran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Olta
En İyi Avı: Sazan
blueboyfe
yayın insan falan yiyemezde, geçen dolduruşa gelmem sonucu hayatımda ilk defa yayın yedim, o kadar uğraştık , bir dünya malzeme de boşa gitti vs, üstüne 2.300 gr balığa ( gökçekaya barajından ) verdıgımız 28 lıra da cabası,
şahsen sezonda o paraya kalkan lüfer yenir. Yok arkadaş ne yayının etinde o fiyatı edecek kalite var, ayrıca her tatlısu balıgında oldugu gıbı, sin sin bir koku ! bir daha yemem, yemedikde zaten bir kaç lokma hepsi o.
Yorumunuz çok yanlış bence.. Bir tatlısucu olarak ben size bir yayın yapayımda parmaklarınızıda birlikte yemezseniz... Bundan sonra oltayı elime bile almayacağım. Size söz veriyorum... Tatlısu balıklarını masaya yada sofraya hazırlamak marifet ister... Deniz balığına tavayı göstersen pişer zaten... Balıkta ise kenara bi ateş yak ateşi görünce pişiyor mübarek... Ama tatlısu öğle değildir... Özellikle sazan ve yayın marifet ister... İnşallah birgün bi su kenarında karşılaşırızda size bi balık pişirmek bana nasip olur. Kütahya dan kucak dolusu selamlar.
mehteran çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
13-08-2010, 10:03   #6
fisherman_050
Berke Dalgalı / ankara

fisherman_050 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: deynek
En İyi Avı: 100 cm yayın 56 cm turna
mehteran
Yorumunuz çok yanlış bence.. Bir tatlısucu olarak ben size bir yayın yapayımda parmaklarınızıda birlikte yemezseniz... Bundan sonra oltayı elime bile almayacağım. Size söz veriyorum... Tatlısu balıklarını masaya yada sofraya hazırlamak marifet ister... Deniz balığına tavayı göstersen pişer zaten... Balıkta ise kenara bi ateş yak ateşi görünce pişiyor mübarek... Ama tatlısu öğle değildir... Özellikle sazan ve yayın marifet ister... İnşallah birgün bi su kenarında karşılaşırızda size bi balık pişirmek bana nasip olur. Kütahya dan kucak dolusu selamlar.
abi nasıl pişiriyosun yayını anlatsana bi. balığı tutuyorum fakat yiyemiyorum nasıl pişircez şu balığı?
fisherman_050 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
23-08-2010, 08:30   #7
mehteran

mehteran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Favori Kamışı: Olta
En İyi Avı: Sazan
fisherman_050
abi nasıl pişiriyosun yayını anlatsana bi. balığı tutuyorum fakat yiyemiyorum nasıl pişircez şu balığı?
En can alıcı noktası temizledikten sonra tuzlayarak dolapta birgün beklet,, Yağda istersen... Avuç içi büyüklüğünde parçalar haline getirerek balığın üzerine kapatacak kadar yağ koyduktan sonra çok kızgın tavada beş dakika kızartman yeterli olacaktır....(( Önce yağı kızdıracaksın, sonra balığı kızgın yağın içene salacaksın.)) Mangal olarak düşünürsen, hafif ateşte yavaş yavaş pişeni daha makbuldür.. İnşallah birgün sana yayın pişirmek nasip olur şu kel kardeşine.
mehteran çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
23-08-2010, 14:46   #8
polopolopolo
cihan / istanbul

o balık mersin morinası çok değerli havyarı vardır.
polopolopolo çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla
05-09-2010, 16:09   #9
KULL64
Emrah / TURKIYE

Favori Kamışı: Guan2000gr
Favori Makinası: Ticagt4000
En İyi Avı: ...
Bu Belgeseli burada (Mlzya da) izledim,hatta birkac bolum izledim.Evet buradaki iddialarin cogu gercek.Discovery channel kanalinda "River Monsters" ismiyle gosterime sunuldu bu belgeseller.Insanlara,hayvanlara saldirdigi anlatildi.Cinsi catfish.Bu resimde gorunen catfish'i o avci kocaman bir solucan ile yakaladi.Balik oyle guclu cekiyorki en sonunda adam elindeki kamisla beraber nehire atti kendini.Fakat kamisi birakmadi.Mucadeleye devam etti ve o dev baligi kiyiya aldi.Disleri cok sivri ve keskin,yakalandiktan karaya alindiktan sonra baliktan tuhaf tuhaf sesler cikiyordu. ( Benim yakaladigim catfish lerde oyle urpertici sesler cikariyordu).Hatta bu belgeselin bir bolumunde catfishin bir at'a saldirmasi canlandirildi (gercek olay).Fakat at kurtulmayi basarmis.Belkide su o kadar derin degildi.
KULL64 çevrimdışı   Alıntı ile Cevapla

Bu Konuyu Paylaş!
Bu Konuyu Facebook'ta Paylaş!
Facebook
Bu Konuyu Friendfeed'de Paylaş!
Friendfeed
Bu Konuyu Twitter'da Paylaş!
Twitter
Bu Konuyu Google Buzz'da Paylaş!
Google Buzz

Konu Araçları